Цей яскравий спортсмен у видовищному протистоянні на Олімпійських іграх’2016 посів четверте місце, але за рік, що минув після тих подій, значно прогресував і на листопадовий чемпіонат світу поїде одним із фаворитів.
Післяолімпійський сезон більшість важкоатлетів намагаються зробити розвантажувальним — довго відпочивають і навіть нерідко пропускають головні змагання року. Однак для амбітного українця саме післяолімпійський рік поки що є найуспішнішим. У квітні він вдруге став чемпіоном Європи у своїй ваговій категорії, причому, як то кажуть, за очевидної переваги над суперниками, і ось тепер оновив всі свої ж рекорди України, довівши власний найкращий результат до світових суперстандартів.
Стати кращим у Європі йому дозволила сума 386 кг (175 кг — у ривку та 211 кг — у поштовху). А минулого тижня у Львові він уже в другій спробі у ривку покращив власний рекорд — 178 кг, а потім підняв і гросмейстерські 182 кг. Такої ваги жоден з атлетів світу, які виступають нині у ваговій категорії до 85 кг, у ривку ніколи не піднімав. Невдовзі прийшов час рекордів у поштовху, де у другій спробі Пелешенко підняв 212 кг, довівши суму до 394 кг. Для порівняння відзначимо, що з такою сумою Олександр без проблем виграв би кожен з трьох чемпіонатів світу минулого олімпійського циклу, а олімпійському чемпіону Ріо’2016 іранцю Ростамі програв би лише 2 кг. Однак зауважимо, що іранець суму 396 кг (до речі, це світовий рекорд) показав на головному старті чотириріччя, після особливої підготовки та у суперництві з кращими конкурентами. А українець підняв 394 кг на фактично контрольному старті, і можна собі лише уявити, на що він здатний у майбутньому.
Та навіть такі високі цифри не змусили Олександра заспокоїтися — у третьому підході, щоб, очевидно, остаточно деморалізувати заморських конкурентів, він замовив «захмарну» штангу вагою 221 кг (таку вагу піднімають хіба що найкращі атлети з наступної вагової категорії). Її штурм поки що завершився невдачею, але, як кажуть, ще не вечір. Чемпіонат світу в американському Анахаймі стартує наприкінці листопада, отож в Олександра тепер розпочнеться основна підготовка до цих змагань.
Буде готуватися до головного старту сезону і Марія Хлян зі Скалата. У Львові наша землячка вирішила не «сушитися» і виступала в незвичній категорії до 75 кг, однак без проблем здобула там перемогу з сумою 211 кг (96+115). Нашій спортсменці для здобуття золотої нагороди навіть не знадобилося використовувати всі підходи, як і не було потреби демонструвати рекордні результати. А ось чемпіонкою в основній категорії Марії (до 69 кг) стала 19-річна Ганна Панова із Запоріжжя з дуже високим результатом у сумі 229 кг. Отож, тепер у Марії в Україні вже з’явилася дуже сильна конкурентка.
Окрім Марії нагороду до рідного Скалата привезла також Ірина Копитко (категорія до 58 кг, сума — 163 кг), яка також є вихованкою тренерського подружжя Вікторії Шаймарданової та Віктора Симіва, а Іванна Павлик та Михайло Гуменюк у своїх вагових категоріях стали четвертими.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: важка атлетика, Пелешенко, спорт