Безвізовий режим з країнами Євросоюзу для українців запрацював два роки тому. До гарного швидко звикаєш, і сьогодні є відчуття, нібито він був завжди. Але для того, щоб добитися безвізу, команда Петра Порошенка виконала величезний обсяг роботи. Окрім українського законодавства — адже знадобилося ухвалити або змінити 144 законодавчі акти — треба було проводити складні міжнародні переговори, долати опір скептиків, щоб суспільство повірило: неможливе можливе.
11 червня з нагоди другої річниці запровадження безвізового режиму з країнами ЄС у Києві відбулася акція “День Народження Безвізу”.
Виступаючи на ній, Петро Порошенко наголосив, що два роки тому українці не просто отримали можливість вільно перетинати кордони країн Європи з біометричними паспортами. “У цей день ми остаточно розпрощалися з політикою багатовекторності, шкідливою для розвитку нашої держави”, — підкреслив він.
“Незважаючи на політичний популізм та “залякування”, цифри говорять самі за себе: з моменту безвізу все більше українців їздять за кордон. Цьому сприяють і більша обізнаність щодо умов перетину кордону, й лібералізація цього перетину, а також розвиток пасажирської авіації в країні”, — наголошують у своєму звіті аналітики організації VoxUkraine.
За даними Державної прикордонної служби України, з початку дії безвізового режиму українські громадяни здійснили 42,6 мільйона поїздок до країн Європейського Союзу. 9,2 мільйона громадян перетнули кордон з біометричними паспортами, з них майже 3 мільйони українців прямували без віз, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом безвізу.
Загалом за другий рік безвізу ним скористалися 2,35 мільйона українців, а за перший рік – 560 тисяч. Це свідчить про те, що все більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам, особливо з огляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року, наголошують у прикордонному відомстві.
За даними міграційної служби закордонні біометричні паспорти вже отримали більше 11 мільйонів людей. “Безвізовий режим з ЄС помножив цінність українського паспорта. Він став справжнім європейським паспортом”, — наголосив Порошенко.
Це справді так. За останніх п’ять років український паспорт зміцнив свої позиції на 13 пунктів і сьогодні посідає 40 місце у світі.
А нещодавно стало відомо, що найбільший автобусний перевізник Європи, FlixBus, оголосив про повноцінний вихід на український ринок і назвав маршрути, які запустить в Україні. Згідно з презентацією компанії, у планах на 2019 рік — запустити рейси з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя. Вартість квитків починатиметься від 5 євро.
Петро Порошенко у своєму виступі окремо підкреслив, що отримання безвізового режиму — це другий стратегічний крок після Угоди про асоціацію на шляху до членства України в ЄС і НАТО, і партія “Європейська Солідарність”, лідером якої він є, має чіткий план, як досягти критеріїв для отримання членства в цих міжнародних союзах у перспективі 7−10 найближчих років.
“Членство у ЄС і НАТО — це нові стандарти життя. Це новий вимір безпеки і свободи громадян. Ми єдиною командою рухаємо Україну в Європу. Наша команда захистить європейський вибір України і нікому не дозволить зруйнувати підвалини нашої державності і повернутися до політики багатовекторності», — наголосив він.
“Безвізовий режим – це не проста формальність. Це – новий вимір свободи. Це – кардинальні проєвропейські реформи. Це — гігантський стрибок від “совка” до європейського майбутнього!” — вважає п’ятий президент України.
Впродовж 5 років Україна досягла цілої низки дипломатичних перемог. Угода про асоціацію з ЄС, завдяки якій для українських товарів відкрився європейський ринок, міжнародна коаліція на підтримку України, надання допомоги, у тому числі військового характеру з боку ключових іноземних партнерів. Зрештою, безвіз, який значною мірою означає повернення до європейської цивілізації, який Україні було надано навіть попри те, що на Сході держави триває конфлікт, і який викликав таку шалену лють у Москві.
Україна завдяки цим дипломатичним перемогам перетворилася з об’єкта на суб’єкта міжнародної політики. Як влучно зазначив відомий дипломат, письменник Юрій Щербак: “Давайте прямо скажемо, що президент Порошенко переграв Путіна в багатьох компонентах військово-дипломатичної боротьби. І спасибі йому за це”.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: "Європейська солідарність", Петро Порошенко