Неділя, 16 березня 2025
• Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма • Замість воювати… будували хату командиру. Четверо військовослужбовців постануть перед судом • «Війна швидко стала технологічною», – тернопільський гвардієць про досвід на фронті • У Тернополі перевидадуть послання митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” • Шевченкове слово лунало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні • Трагедія на Чортківщині: три дні дитина сама перебувала у квартирі і померла… • На Лановеччині віднайшли давній церковний архів • У подружжя військовослужбовців 105-ої бригади народилася донечка • Важкопоранений захисник одружився з коханою в клініці • Передчасно помер директор Кременецької гімназії • Бучацькі рятувальники провели на пенсію колегу, обливши водою із пожежних рукавів • Втратила понад 100 000 гривень через один телефонний дзвінок • Син Ігоря Пелиха, який служить в ЗСУ, освідчився коханій • Росія вдарила по критичному промисловому об’єкту в Тернополі • Померла багаторічна викладачка Тернопільського мистецького коледжу Ельвіра Яковенко • У Тернополі розпочав роботу ветеранський простір «Незламні духом» • Навідника удару росії на Яворівський полігон засудили на 15 років ув’язнення • Отець Олексій Філюк прийняв у свою сім’ю четвертого сина • Вистрелив із вікна автомобіля… Тернопільські поліцейські знайшли порушника
Петро Порошенко відвідав концтабір, де утримували Степана Бандеру

Опубліковано: 25 Травня о 14:00 101


Президент підпише закон про заборону «колорадської» стрічки.


Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з візитом у Німеччині, після переговорів із канцлером ФРН Ангелою Меркель відвідав меморіальний комплекс у колишньому концтаборі Заксенгаузен, де були закатовані тисячі українців.  Про це повідомляє агентство «Укрінформ».

Тут утримували найважливіших в’язнів, серед яких — провідник ОУН Степан Бандера, який з початку 1942 року до серпня 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен у бункері «Целленбау» — найбільш «режимній» території табору. У вересні 1944 року нацисти його звільнили і запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

У концтаборі Заксенгаузен загинув заступник голови ОУН поет Олег Ольжич. Тут утримували українських націоналістів Тараса Бульбу-Боровця, Андрія Мельника, Олега Штуля (Ждановича), Ярослава Стецька та колишнього секретаря Української Центральної Ради Євгена Онацького.

Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акта відновлення Української держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, з 15 вересня 1941 року — в центральну берлінську тюрму, а пізніше перевели у концтабір Заксенгаузен.

Про Степана Бандеру Петро Порошенко згадав наступного дня, уже в Києві, вшановуючи   пам’ять жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

«Побувавши вчора в Заксенгаузені і стоячи сьогодні тут, у Биківні, ще і ще раз усвідомлюю, відчуваю кожною клітиною людожерську подібність нацистського та сталінського режимів, — цитує главу держави його прес-служба. — Неначе  місток у часі: батько Степана Бандери, греко-католицький священик отець Андрій, як стверджують історики, похований саме у цьому лісі. Тут наприкінці 30-их років минулого століття московсько-комуністичний режим на п’яти гектарах землі влаштував справжнє пекло. Тут більшовики протягом чотирьох років замордували десятки тисяч людей», — сказав Петро Порошенко.

Вшановуючи   пам’ять жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили», Петро Порошенко підкреслив: «Ось чому, якщо хто не зрозумів, протягом останніх років в Україні і було проведено декомунізацію.  Ось чому відбувся так званий «ленінопад». Ось чому очистилася карта України від імен її катів та душогубів. Ось чому оновилися таблички з назвами вулиць. Комуністичним ідолам нема і не буде місця в нашій країні.

І без підконтрольних ФСБ-КДБ соціальних мереж мій український народ теж здатен прожити. І, до речі, закон про заборону георгіївських стрічок я теж підпишу, щойно він надійде до мене із Верховної Ради. Чому? Тому, що це не є символікою Другої світової, ця стрічка – символ агресії проти України 2014-2017 років, тому що обвішані цими стрічками бойовики вбивають наших воїнів кожного дня і ночі.»

Нагадаємо, 21 травня в Україні вшановували пам’ять жертв політичних репресій1937-1938 років.

За даними інформагентств та офіційного сайту Президента України


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини запрошує краян 14 березня 2025 р. о 12 год відвідати заходи приурочені до Дня українського добровольця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:17


Учень Тернопільської музичної школи Олександр Кайдаш підкорює українські та міжнародні сцени...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:53


Мешканцю Тернополя загрожує кримінальна відповідальність за вирощування коноплі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:32


Слідчі поліції Тернопільщини оголосили підозри військовослужбовцям за ухилення від військової служби...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:25


Які статуси обʼєднує поняття "ветеран" та який порядок отримання цих статусів — про це розповість експертка Українського ветеранського фонду, адвокатка Вероніка Кожемякіна під час вебінару «Ветерани: види статусів та порядок їх отримання»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:06



Теми дня
12 Березня
11 Березня
9 Березня