Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Побороли коронавірус – готуються до 65-річчя шлюбу!

Автор: Опубліковано: 20 Жовтня о 17:55 1178


Подружжя Галина і Богдан Когути із Тернополя вилікувалися вдома від COVID-19.


Галині Юліанівні — 85 років, Богдану Михайловичу — 89. Невдовзі подружжя Когутів із Тернополя відсвяткує 65 (!) річницю шлюбу. Одружилися вони 1 листопада 1955-го року. Бог дарував їм щастя бути разом стільки літ! Пройшли різне, долали труднощі, раділи успіхам. Нелегким виявився для них і нинішній карантинний рік, адже занедужали на COVID-19. На щастя, завдяки фаховій допомозі й моральній підтримці доньки-медика Ганни Пелешок одужали. Ганна Богданівна шість років обіймає посаду завідувачки підстанції №3 КНП «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради, 20 років присвятила роботі в Тернопільській районній лікарні, де була завідуючою відділенням невідкладної швидкої медичної допомоги.

Інфекційна лікарня… вдома
У середині серпня спершу в Богдана Михайловича, а згодом в Галини Юліанівни з’явилися тривожні симптоми: температура, кашель, згодом — пневмонія… Подружжя підхопило коронавірусну інфекцію.
— До лікарні не відправляла батьків, зробила їм стаціонар вдома, — розповідає Ганна Богданівна. — Хтозна, де вони заразилися коронавірусом, адже більшість часу перебувають вдома. Тато іноді виходив до магазину щось купити, спілкувався з сусідами. Могла і я бути переносником, адже працюю в медицині. У батьків раптово піднялася температура, боліло горло, з’явився кашель, були озноб, лихоманка, втрата апетиту. Ні нюху, ні смаку вони не втрачали. Здавали ПЛР-тести, у мама був позитивний результат, а у батька негативний. Але, зважаючи на симптоми, особливо ускладнення — пневмонію, задишку, думаю, що тата також підкосив коронавірус. Просто він робив тест не відразу, бо тоді якраз припали вихідні з нагоди Дня Незалежності, тому, вочевидь, результат аналізу в нього неточний. У мами була середня форма COVID-19, у батька — важча, двостороннє запалення легень. З перших днів я взялася їх лікувати. Мій батько раніше переніс інсульт, інфаркт, двічі — пневмонію, але я і тоді не поклала його в лікарню — давала раду сама. Два роки тому мав складну операцію, тому дбав про здоров’я. Я — медик, маю вищу категорію, розумію, як лікувати під час коронавірусу. Радилася з колегами. Батьки отримували лікування в тому обсязі, яке є в стаціонарі. Крапала татові внутрівенно антибіотики, довелося дати аж три препарати. Вводила стабілізуючі препарати, знімала інтоксикацію, давала гормони. Знаючи, що в мами швидко розвивається дисбактеріоз, я не давала їй антибіотики, лише спеціальний аерозоль. Окрім того, для підсилення імунітету — цинк, вітамін С, БАДи. Кисню їм не давала. У мами був лаючий кашель — робила їй легкі масажі зі спеціальними мазями. Не возила батьків перевіряти легені на КТ, прослуховувала їх сама.
«Найголовніше при коронавірусі — не панікувати»
Два тижні посиленого лікування — і Галина Юліанівна та Богдан Михайлович почали одужувати. Досі відчувають втому, але загалом почуваються добре, пораються по хаті, планують відсвяткувати ювілей подружнього життя.
— «Уже пора капусту квасити. Давай спечемо до чаю медівника. Треба скласти меню на святкування», — мама активно взялася до роботи, — усміхається Ганна Богданівна. — Добре, що вони побороли недугу! Вірусу не треба боятися, головне — психологічна підтримка. Я підбадьорювала батьків і вірила, що все буде добре. Взяла відпустку на той час, тому виходила їх. Можливо, і я перенесла COVID-19, але в мене не було жодних симптомів. Коронавірус є і буде, жахатися його не варто. Просто треба стежити за своїм здоров’ям, при перших симптомах радитися з лікарем, вести здоровий спосіб життя, підвищувати імунітет. І повторюся, найголовніше — не боятися! Страх і паніка вбивають людину швидше, ніж хвороба, вбивають все позитивне, що є ресурсом нашого організму. Люди повинні вірити в свою перемогу, не піддаватися впливу інформації, яка «тисне» на нас звідусіль. Зараз непросто лікуватися, адже ліки дорогі, за обстеження на КТ пенсіонеру потрібно віддати пів пенсії, тести теж дорогі. Я не відмовлялася від старих методів лікування, від препаратів, які 20 років тому були помічні і нині є такими. Шкода, що стару потужну медицину знищили… Коронавірус можна побороти. Два місяці тому наша бригада швидкої доправляла до лікарні 94-річну тернополянку з коронавірусом. Жінка одужала! У літньому віці люди ретельно виконують вказівки лікаря, тому іноді швидше, ніж молоді, долають недугу. Але в кожному випадку буває по-різному.
Мої батьки готуються до ювілею (усміхається, — авт.), зберемося родиною. Вони виховали мене і брата, мають двох онуків. Родом мої батьки з села Глядки Зборівського району, понад 50 років живуть у Тернополі. Мама працювала бухгалтером у сільському господарстві, будівництві, торгівлі, на ринку, в статуправлінні, навіть рік — у драмтеатрі. Тато — будівельник, зводив «Текстерно» та інші підприємства в місті, працював на комбайновому заводі. Разом вони 65 років! У злагоді, взаємопідтримці і любові!


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня