Участь у навчанні взяли працівники сектору превенції та слідчі, які розслідують провадження, пов’язані з домашнім насильством. Тренінг складався з теоретичної та практичної частин.
Як розповів експерт регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у Львові Гедімінас Бучюнас, основна мета таких занять передусім полягала у формуванні у поліцейських алгоритму та навичок правильних дій у ситуаціях різних ступенів ризику.
«Основну увагу ми приділили практичній частині. У наш час багато людей повертаються із зони бойових дій, вони можуть надто емоційно реагувати на різні події та навіть застосовувати зброю. Тому важливо підготувати поліцейських до потенційних загроз, щоб вони знали, як діяти і могли попередити різні ризики», – зазначив експерт КМЄС.
Під час практичної частини поліцейські відпрацьовували різні сценарії реагування на випадки домашнього насильства, включаючи застосування зброї та боєприпасів умовними правопорушниками. Експерти наголосили на важливості дотримання особистої безпеки правоохоронців під час виїзду на повідомлення громадян. Також проаналізували ситуації, де надання допомоги було ефективним, та ті, що вимагають вдосконалення навичок комунікації.
Щодня на спецлінію 102 надходить близько двадцяти повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством. Учасники тренінгу отримали важливі знання та вміння, які допоможуть їм ефективно працювати в надзвичайних та конфліктних ситуаціях.
«Було цікаво взяти участь у такому тренінгу. Представники місії надали нам ситуативні задачі, які були наближені до реальних подій. Ми проаналізували помилки, щоб уникати їх на практиці, оскільки це може призвести до негативних наслідків», – розповіла начальниця сектору протидії домашньому насильству Тернопільського районного управління поліції Галина Гуменюк.
По закінченню тренінгу всі учасники отримали відповідні сертифікати. Схожі навчання будуть проводитись і надалі, щоб постійно вдосконалювати навички правоохоронців.
Джерело: НОВА Тернопільська газета