Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Президентська позиція Анатолія Гриценка

Опубліковано: 2 Травня о 14:14 41


Час збігає невпинно — незабаром в Україні нові президентські вибори. Якщо чогось потрясного не станеться, — в березні наступного року.


Однак на політичній арені поки що відносне затишшя. Наразі про свої президентські амбіції чітко заявили лише двоє — це Анатолій Гриценко і Віктор Чумак. Прикметно, що обоє — військові. Як і наш теперішній час. А ще впадає у вічі прогресуюча динаміка популярності лідера «Громадянської позиції». Нині, за багатьма соцопитуваннями, він уже другий у рейтингу, дещо потіснивши чинного президента. Якщо ж така динаміка збережеться, то, судячи з усього, обійде і Юлію Тимошенко. Інтерес до Гриценка зростає в силу різних причин. Особливо — на невиразному (читай: негативному) тлі ймовірних кандидатів, завдяки особистій харизмі та чіткій громадянській позиції в широкому розумінні цього поняття, яка близька і зрозуміла народові. У цьому днями мав нагоду переконатися блогер Павло Себастьянович, який побував на зустрічі Гриценка з громадськістю у Києві, організованій Центром політико-правових досліджень, і цікаво розповів про це у Фейсбуці.

…Перед входом у приміщення, пише очевидець, Гриценко давав інтерв’ю якомусь телеканалу. Чудова фізична форма. Підтягнутий. Спокійна, розважлива мова. Без зайвої емоційності. В такому ж ключі пройшла зустріч. Першим ділом Гриценко дав усім свій номер мобільного. Потім визначив основні завдання, що стоять перед Україною і новим президентом.

  1. Війна. Донбас і Крим. Гриценко спільно з неурядовими організаціями ЄС, США і Росії представили свій план завершення військових дій і відправили його Порошенку, Путіну, Трампу, Макрону і Меркель.
  2. Вимушена еміграція українців. Причина — відсутність економічних реформ, відсутність довіри українців до влади. Демократії без економіки не буде. Економіки не буде без боротьби з корупцією. Поки корупція в кріслі першої особи — перемогти корупцію неможливо. Необхідні антикорупційні Суд і ДБР. Тепер уже підірвано довіру і до САП та НАБУ, тому що немає покарань. Ми бачимо, що високі зарплати є, а довіри немає, тому що немає покарання, немає відповідальності.
  3. Зовнішній борг. Не можна брати гроші у Заходу без конкретної мети, без стратегії розвитку. Необхідні нова реструктуризація і запуск економіки. На багато запитань відповідь проста: економіка, економіка, економіка. Ліквідація податкової міліції, податкова реформа, вільний рух грошей. Негайно скоротити відсоток перерозподілу ВВП через публічні фінанси. Держава відповідає за безпеку і справедливість — інше громадяни зроблять самі.
  4. Право власності. Реформа судів і правоохоронної системи.
  5. Законотворчість. Закріпити в Конституції: приймати до розгляду у ВР тільки закони прямої дії. Щоб у законах не було слів «порядок встановлюється Кабміном, міністерством». Провести ревізію законів. Щоб жодних «вилок», жодних “тощо”… Крок вліво — крок вправо, — умовно розстріл.
  6. Політика. Всі свої сили спрямую на об’єднання всіх прогресивних сил. Від нас повинен піти один кандидат.
  7. Економічний блок. Податок на виведений капітал — так. Служба фінансових розслідувань — так. Якщо щось потрібно приймати і всі розуміють, що це потрібно, — потрібно робити. Лобізм повинен стати відкритим. І лобізм бізнесу також повинен бути відкритим. Це не покупка депутатів, а відкриті обговорення.

На чому хочу акцентувати увагу!

1) Гриценко кілька разів повторив, що турбота держави — безпека (армія) і справедливість (суди, правоохоронна система). Тільки на це потрібно збирати податки. Допомагати тільки найбільш потребуючим. Решту витрат урізати. Все неефективне, непотрібне — урізати.

2) На запитання про РРО (касові апарати — ред.) та підтримку вітчизняного виробника Гриценко чітко сказав, що держава повинна підтримувати оборонку. А не так, щоб депутати пролобіювали якусь галузь… і за совковим принципом “держава повинна підтримувати”. Те, що працює на країну, потрібно впроваджувати, не озираючись на міжнародні організації. Раціоналізм.

А що стосується РРО — на 7 км (ринок «Сьомий кілометр» біля Одеси — ред.) прокурори володіють контейнерами, що торгують контрабандою. Потрібно закрити контрабанду, очистити вищі ешелони влади, показати на особистому прикладі, самому вийти з тіні і тоді вимагати прозорості від всіх. Я не фахівець, але ж є сучасні технології контролю. Так, було б добре перевести всі платежі на картки —  багато проблем зніметься. Але рубати з плеча не можна. Потрібно робити без провалів. І для всіх однаково. І якщо братися за реформу, —  робити її до кінця. Все треба робити через безпеку та справедливість. На такі завдання потрібно брати фахівців. Президент не повинен займатися мікроменеджементом. Моє завдання — безпека і справедливість.

3) На запитання про команду Гриценко ще раз повторив, що його турбота — це безпека і справедливість, а що стосується фінансів, податкової — тут він звернувся до залу — називайте прізвища кандидатів на ці посади. Я не можу розбиратися у всіх питаннях. Пропонуйте своїх людей. Пишіть у вайбер, я обов’язково відповім.

4) Дороги — є позитивні зміни, особливо на захід від Києва, адже ми бачимо, як в Польщі все швидко будується. Це завдання можна вирішити.

5) Земля. Я — за ринок. У 90-их ми вижили на землі. Після капіталізації і створення правових інститутів — звичайно ж, ринок. Поки немає довіри до влади — ринок не вийде, буде обман.

6) Блокчейн? Дайте законопроект. Диявол — в деталях. Технології треба впроваджувати. Формуйте групи підтримки. Давайте проект — і вперед. Чекати не треба. І тепер є нормальні депутати. Хто може бути проти нормального? Вибори повинні стати електронними. Якщо в Сьєра-Леоне провели, то чому ми не можемо? Якщо Естонія змогла, — чому ми ні? Може, і виборний ценз потрібно знизити до 16 років. Нині молодь у 16 знає те, про що ми й не здогадуємося.

1) Гриценко впевнений, що держава має бути обмежена функціями безпеки і справедливості. Де держава повинна бути присутньою в економіці — це оборонка.

2) Гриценко ставить на перше місце зниження відсотка перерозподілу економіки через бюджет. Це добре.

3) Економіка, економіка, економіка — відповідь на всі питання. Люди повинні не їхати, в приїжджати.

Були запитання про те, як ставиться влада до Гриценка. Після Садового і Саакашвілі дії влади легко передбачити — будуть «мочити». Тим більше, що Гриценко обіцяє посадити багатьох, хто сьогодні при владі.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня