Салат із заморожених овочів
700 г замороженої броколі, 700 г замороженої зеленої квасолі, 400 г шампіньйонів, 50 мл оливкової олії, сік з половини лимона, 50 мл води або розсолу з грибів, 2-3 зубці часнику, за смаком сіль, суміш італійських трав або інших будь-яких улюблених.
Заморожені овочі відварити у підсоленій воді. Варити не дуже довго, бо вони готуються швидше, ніж свіжі. Мариновані шампіньйони нарізати половинками. Змішати інгредієнти для заправки: воду або розсіл, олію, сіль, лимонний сік і приправи. Змішати заморожені овочі з грибами та полити заправкою.
Квасоля з овочами
1 склянка квасолі, 300 г шампіньйонів, 3 цибулини, 2 морквини, 1 болгарська перчина, томатна паста, сіль, перець, олія за смаком.
Відварити до готовності квасолю. Гриби почистити, порізати тонкими скибочками і обсмажити на олії. На іншій сковорідці обсмажити до прозорості нарізану півкільцями цибулю. Додати потерту на великій тертці моркву і нарізаний смужками перець. Додати томатну пасту за смаком. Коли овочі готові, додати квасолю, гриби, сіль та перець і протушкувати ще кілька хвилин. Страва смакує і теплою, і холодною.
Квасоля, тушкована з грибами
1 склянка білої квасолі, 200 г лісових відварених грибів (якщо нема – будь-які), 2 цибулини, олія, кріп, петрушка, перець чорний мелений, соєвий соус, борошно за смаком.
Щоб приготувати квасолю з грибами, найкраще використовувати відварені й заморожені білі гриби. Якщо ж їх немає, можна використовувати печериці, попередньо відваривши їх впродовж 10-15 хвилин.
Попередньо потрібно замочити квасолю – хоча б на 6 годин. Потім відварити її до готовності. Гриби нарізати великими шматками, цибулю – великою соломкою.
У глибокій сковороді розігріти олію і обсмажити в ній цибулю до гарного золотистого кольору. Смажити треба на великому вогні і без кришки, часто перемішуючи, щоб цибуля обсмажилася рівномірно. Додати до цибулі гриби і обсмажувати ще 5-6 хв., постійно помішуючи.
Додати до обсмажених грибів і цибулі відварену квасолю. Поперчити і зовсім трошки посолити, оскільки основна сіль буде додаватися з соєвим соусом. Додати пів склянки гарячої води і тушкувати все під кришкою на слабкому вогні 15 хвилин.
Приготувати соус: у горнятку змішати 1 ст. л. борошна і 1-2 ст. л. соєвого соусу, розвести невеликою кількістю кип’яченої води. Соєвий соус досить солоний, тому, швидше за все, додатково солити страву більше не доведеться. Залити квасолю соусом, добре перемішати і тушкувати на маленькому вогні до 10 хвилин. Якщо ж усе-таки треба, додатково посолити і поперчити. Готову квасолю з грибами розкласти у тарілки і посипати дрібно посіченою зеленню.
Квасоля, тушкована в сметані
2 скл. квасолі, 1 скл. сметани, 1 цибулина, сіль, перець, лавровий листок, інші приправи за смаком.
Попередньо замочену квасолю відварити до м’якості. Коли буде майже готова, посолити. У глибоку сковорідку влити трохи олії й обсмажити порізану цибулину. Додати відварену квасолю, можна разом із рідиною, в якій вона варилася (якщо її не надто багато). Додати туди сметану і приправи: перець, сіль, улюблені спеції. Тушкувати близько 15 хвилин. Якщо потрібно, долити рідини. Подавати гарячою.
Паштет з квасолі і тунця
1 склянка вареної білої квасолі, 1 маленька банка консервованого тунця, 2-3 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. соку лимона, сіль, перець чорний мелений за смаком.
У чашу від блендера помістити квасолю, тунець, оливкову олію і змолоти в пюре, додати трішки солі, свіжозмеленого перцю, соку лимона та ретельно перемішати. Подавати з грінками або з лавашем.
Джерело: НОВА Тернопільська газета