Головною новиною біатлонного сезону, що стрімко набирає хід, став нині не виступ української збірної і навіть не дві нагороди, які в стартових гонках здобула Юля Джима, а черговий доказ підступності Росії стосовно нашої держави. Усі ми крізь сльози раділи виступу нашої біатлонної естафетної четвірки на Олімпіаді в Сочі’2014, що у часі збігся з трагічними подіями Революції Гідності. Тоді наша команда виборола золоті нагороди, впевнено випередивши збірну Росії. Однак, як з’ясувалося, цю нагороду в нас намагалися нахабно забрати.
Уже доведено, що принаймні три з чотирьох учасниць тодішньої російської естафети вживали допінг за державною програмою. Тепер їх дискваліфікували, а нагороди відберуть. Однак перед Олімпіадою чиновники російського спорту чудово розуміли, що навіть жоден допінг не допоможе російській команді виграти в українок — однозначних фавориток тієї гонки. Тому було вирішено послабити і дискредитувати збірну України, підробивши… допінг-пробу однієї з головних зірок її четвірки — Віти Семеренко.
Про все це розповів Григорій Родченков, тоді — керівник Московської допінг-лабораторії, а нині — інформатор Всесвітньої антидопінгової організації, який наприкінці 2015-го ледь утік із Росії до Нью-Йорка (двоє колег Родченкова за дивних обставин у той час протягом місяця померли в Москві). Як розповів Родченков, позбутися Віти планували під час «Гонки чемпіонів» у Москві в 2013 році. Завадило лише те, що Родченков логічно пояснив, що підроблена допінг-проба буде виглядати дуже аномально щодо інших допінг-аналізів Віти, взятих у інший час, а тому викличе підозри. Якби не це, то у дівчат та всієї нашої країни ось так нахабно і підступно забрали б олімпійське «золото». А Віта, до речі, тоді здобула ще й бронзову нагороду в спринтерській гонці, яка нині, після серії дискваліфікацій російських спортсменів (у них вже відібрали 11 нагород Сочі’2014 і, судячи з усього, це далеко не межа), стала срібною.
Така спортивна «боротьба» від Росії просто не вкладається в рамки цивілізованого світу. Можна ще зрозуміти, коли приховуються позитивні допінг-проби своїх атлетів — сучасний спорт дійшов до меж людських можливостей і часом відмовитися від допінгу, який дає такі надважливі десяті секунди та сантиметри, що відділяють від перемоги, просто немає ані моральних, ані фізичних сил. Повторимося, можна зрозуміти, але не виправдати. Однак розправлятися у такий спосіб з суперниками — просто дикунство…
Та життя Віти Семеренко (Віта, з латинської, й означає «життя») у великому спорті триває. І нині вона разом з подругами знову серед лідерів світового біатлону. Та найкраще серед українок, як вже зазначалося вище, виступає Юля Джима, яка встигла здобути дві бронзові нагороди в індивідуальній гонці та спринті. Такий успіх дозволяє Юлі входити до п’ятірки кращих спортсменок планети.
При цьому дев’яту позицію рейтингу займає нині інша українка — Валя Семеренко. Її сестрі Віті та Олені Підгрушній виступити на такому ж рівні завадили прикрі промахи, однак, гадаємо, уже невдовзі обидві також доведуть свій клас, а поки що розташувалися в третьому десятку загального заліку. І при цьому, як видається, жодна з чотирьох наших зірок ще не вийшла на пік форми і виступають вони під навантаженням важкої передсезонки.
Юна тернополянка Анастасія Меркушина в такій компанії також не губиться. Стабільно набирає очки в усіх гонках Кубка світу і нині в загальному заліку посідає 35-ту сходинку, що для 22-річної спортсменки непоганий результат.
А ось чоловіча команда перший етап прогнозовано провалила. Саме на нього, за задумом тренерського штабу, мала припасти акліматизація після підготовчого збору в Канаді, а вже на наступному етапі в австрійському Хохфільцені результати мають значно покращитися. Другий етап, до речі, стартує вже у п’ятницю, 8 грудня, і на ньому заплановані дві перші цього сезону класичні естафети.
Календар другого етапу в Хохфільцені
8 грудня (п’ятниця). 12.30. Чоловіки. Спринт на 10 км
8 грудня (п’ятниця). 15.15. Жінки. Спринт на 7,5 км
9 грудня (субота). 13.15. Чоловіки. Гонка переслідування на 12,5 км
9 грудня (субота). 15.45. Жінки. Гонка переслідування на 10 км
10 грудня (неділя). 12.30. Чоловіки. Естафета 4х7,5 км
10 грудня (неділя). 15.10. Жінки. Естафета 4х6 км
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: допінг, олімпіада, Росія