Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Розправа від ФСБ

Опубліковано: 29 Березня о 13:44 117


Вбивство 46-річного екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова посеред білого дня 23 березня у центрі Києва вразило своєю зухвалістю: кілер підійшов до нього упритул і вистрелив.


На нападника кинувся охоронець, кілер поранив його, потім випустив ще кілька куль у Вороненкова й почав утікати. Охоронець витягнув зброю і відкрив вогонь по кілеру. Вороненков помер на місці трагедії, кілер — у лікарні… Це не перше вбивство росіян в Україні, яке не викликає сумнівів у тому, що замовник живе на схід від України. Згадаймо хоча б розправу над білоруським журналістом Павлом Шереметою, який тривалий час жив у Росії, а потім переїхав в Україну. Вбивство так і не розкрите…

Давав свідчення про держзраду Януковича

Чому Денис Вороненков опинився в Україні? Торік у жовтні екс-депутат від комуністичної партії утік із Росії в Україну від переслідувань ФСБ і дуже скоро отримав українське громадянство. Після втечі в Росії проти нього почалася інформаційна кампанія, основним меседжем якої було слово “зрадник”. 15 лютого Дениса Вороненкова оголосили у федеральний розшук, а 27 лютого — у міжнародний. Разом із ним РФ покинула його дружина — колишній депутат Держдуми від “Единой России”, знаменита оперна співачка Марія Максакова.

Убивство Дениса Вороненкова президент України Петро Порошенко назвав актом державного тероризму з боку Росії. Схожу думку висловили й інші представники українського політикуму. Відомо, що, прибувши в Україну,  Вороненков дав свідчення Генеральній прокуратурі України у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. Натомість російські “власть імущі” глузують над позицією української сторони щодо вбивства колишнього росіянина і поширюють інформацію про його бізнес-конфлікти, через які нібито його могли вбити. “У Росії кричать, що потрібно обміняти мене на Сущенка (український журналіст, затриманий ФСБ, — авт.), а якщо не вийде — вбити, як Бандеру”, — зазначав у передсмертному інтерв’ю Вороненков. Так і сталося… Путінський режим не пробачає тим, хто наважується мати й озвучувати думку, протилежну офіційній позиції Кремля. Так було з колишнім офіцером ФСБ Олександром Литвиненком, з журналісткою Анною Політковською, з Борисом Нємцовим… Після вбивства Степана Бандери російська каральна агентура була дещо притихла, та з приходом кадебіста Путіна до влади знову повернулася до терактів як застрашуючого і кривавого методу знищення “неугодних”.

Голосував за приєднання Криму до Росії

Між тим, особа Дениса Вороненкова досить суперечлива. Ще півроку тому в Росії його вважали типовим політиком путінського режиму: він суворо дотримувався генеральної лінії Владіміра Владіміровича, голосував за приєднання Криму (хоча стверджував, що не був у залі під час голосування і хтось проголосував його карткою). Згодом раптово зник із публічного поля і з’явився в Києві.

Відомо, що Вороненков закінчив Ленінградське суворовське військове училище і Військовий університет Міністерства оборони РФ, за освітою — юрист, працював у військовій прокуратурі та Федеральній службі з контролю за обігом наркотиків, тому багато знав про корупцію в Росії — цього, мабуть, найбільше боявся путінський режим. У 2011 році став депутатом Держдуми VI скликання та членом думського комітету з безпеки і протидії корупції. Після того, як у 2016 році програв парламентські вибори, проти нього була порушена кримінальна справа щодо рейдерського захоплення будівлі в центрі Москви. За матеріалами справи, Вороненков підшукав покупця, за що отримав авансову винагороду в розмірі двох мільйонів доларів, однак “оборудка” не відбулася, а інвестору було повернуто лише 100 тисяч…

Кілер — колишній боєць батальйону “Донбас”

Убив Вороненкова 29-річний Павло Паршов із Дніпра, який служив у батальйоні “Донбас” упродовж 2015-2016 років. Його родина свого часу жила у Севастополі, там нині мешкає його батько — колишній афганець і, за чутками, — екс-охоронець Коломойського. Є інформація, що Паршов-молодший — агент російських спецслужб, певний час перебував у Росії, де пройшов курс спеціального навчання в школі для диверсантів, створеній ще за часів сталінського НКВС. Мати кілера розповіла журналістам, що Паша утік до Росії близько шести років тому після того, як його оголосили в розшук за звинуваченням у шахрайстві. Відтоді вона з ним не контактувала.

Колишній командир батальйону “Донбас” Юрій Віногродський стверджує, що Паршова звільнили “за самовільне залишення служби”. Підлеглого він назвав “задротом” і “ніяким бійцем”. У товаришів по службі він мав кличку “Боксер”, відкрито свої погляди він не пропагував.

З 2011 року Паршов перебував у всеукраїнському розшуку за підозрою в шахрайстві. Разом із групою осіб він через фіктивні фірми в Одесі і Дніпрі виводив гроші (близько 19,5 млн. грн.), зароблені на продажу неіснуючих товарів і послуг. У батальйоні “Донбас” про кримінальну справу і розшук Паршова не знали, оскільки ретельної перевірки бійців під час вступу на службу не проводили.

Вберегти Вороненкова треба було просто не хотіти…

Оточення дружини вбитого Марії Максакової висуває ще одну версію причини вбивства Дениса Вороненкова — до його смерті причетний колишній цивільний чоловік співачки, кримінальний авторитет Володимир Тюрін. За словами російського продюсера Валерія Сергєєва, Тюрін міг скористатися зв’язками в кримінальному світі, щоб позбутися Вороненкова і повернути Максакову в Росію, оскільки вона залишила в Санкт-Петербурзі їхніх спільних дітей — сина Іллю і доньку Людмилу. “Незадовго до вбивства ми говорили з друзями Марії, що все це погано закінчиться — або він її покине, або з ним щось зроблять. Я добре знаю їхнє сімейство і думаю, що тут доклав руку її перший цивільний чоловік Володя Тюрін”, — повідомив Сергєєв.

До речі, після вбивства Вороненкова російські журналісти взяли інтерв’ю в матері Максакової. “А що з ним робити ще? Слава Богу, що нарешті вбили людину, яка так сильно падлючила”, — сказала теща вбитого. “Що там ляпнула мама, я не знаю. Невідомо мені, за яких обставин у неї брали інтерв’ю. Я з нею не розмовляю вже давно, а після цього, думаю, взагалі не буду”, — прокоментувала вражаючу заяву своєї матері Максакова.

Утім, версія про “бандитську руку”, мабуть, найбільш примітивна й слабка з існуючих. Якби Тюрін відважився на це піти, то що заважало йому зробити це у Росії? Очевидно, причини глибші. Вороненков володів унікальною інформацією про “чорну касу” ФСБ і Путіна, яка складає паралельний бюджет РФ, поповнюючись за рахунок продажу “лівих” енергоносіїв,  зброї, тих же наркотиків та інших брудних схем, і за рахунок якої Кремль здійснює різні брутальні кампанії в Сирії, Придністров’ї, Осетії і в тому числі у Криму й на Донбасі. Як можна було не вберегти в Україні такого цінного свідка? Очевидно, цього треба було просто не хотіти…

Одягне весільну сукню і заспіває для… Вороненкова

Марія Максакова залишилася в Києві з 11-місячним сином Іваном, нині вона чекає ще одну дитину. Після страшного випадку їй надали посилену охорону. До речі, Марія хотіла того фатального дня іти з чоловіком, але нездужала і з нею залишився один із охоронців. Зустріч, на яку в готель “Прем’єр палас”  поспішав Вороненков, була приманкою.  Очевидно, що це міг бути хтось із знайомих силовиків, яким він довіряв. То була свідомо призначена під кілера зустріч, тому, природно, вона не відбулася, після чого Вороненков сконтактував і мав зустрітися з іншим російським опозиціонером Іллею Пономарьовим, який теж знайшов в Україні політичний притулок, але…

…Зібравши останні сили, Марія Максакова вирішила не скасовувати концерту, призначеного на 31 березня, і присвятить його чоловікові.

“Заспіваю програму українською мовою в пам’ять Дениса на дев’ятий день. Він був українцем, помер українцем і похований у Києві, — зазначила Максакова. — Від мого вчинку у багатьох буде вибухати мозок, але, думаю, я повинна це зробити. Можливо, я навіть одягну сукню, в якій виходила заміж. Денис (навіть не повертається язик сказати “був”) найкращим у світі чоловіком. Я йому дякувала за кожен день, що він зі мною. Після всього бруду, який був у моєму житті, в 37 років мені так широко всміхнулася удача. Він був король, а я — королевою. Він освоїв оперу, знав кожну мою арію. Був добрим, глибоким, розумним. У нас залишився маленький син. Я мріяла, щоб Денис його виховував, щоб син був таким же, як він. Я на межі того, що можна витримати взагалі. Розумію, що у мене троє дітей — вони підтримають мене. Денис, між іншим, був готовий виховувати всіх дітей. Він любив моїх дітей, ставився до них чудово. Сталося непоправне… Не збираюся вибудовувати ніяких версій. Не буду навіть думати, хто це зробив, хто це замовив і виконав. Ніщо мені не поверне Дениса…”

P.S. У день вбивства Дениса Вороненкова Владімір Путін відвідав виставу “Остання жертва”. Символізм зашкалює, але навряд чи це остання жертва російської каральної системи.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада