Субота, 25 січня 2025
• Усе село прощалося з Героєм. На Тернопільщині поховали воїна Андрія Рижкова • Смертельна аварія на Зборівщині: одна людина загинула, інша – в лікарні • 100-літній ювілей святкує колишній директор маслосирзаводу з Тернопільщини • “Соборність нині доводиться затверджувати в “гарячих” точках”, – захисник Денис Лучка • “Свою історію пишемо кров’ю по святій землі”, — єпископ Володимир Фірман • Сім’я з п’ятьма дітьми на Тернопільщині жила взимку в халабуді • На подвір’ї дитсадка в Тернополі виявили гранату • “Роботодавець” із Кременця займався торгівлею людьми • Загинув у російському полоні. На Тернопільщині вшанують пам’ять Павла Дмитраша • Командир взводу нараховував підлеглому «бойові» за ремонт будинку своєї доньки • Аварія на Бучаччині: зіткнулися три автомобілі • На Тернопільщині встановили понад 600 кнопок «Терміновий виклик поліції» • Товк молотком знайомого… Тернопільські правоохоронці затримали нападника • Три роки без справжньої зими: як змінився клімат в Україні • “Пташки” з Тернополя знищують ворогів на фронті (ВІДЕО) • Трагедія в Кременці: бус придавив водія… • До війни займався дезінфекцією, а нині – розвідник. Розповідь про воїна з Тернополя • У Великій Березовиці створили спільноту родин зниклих безвісти воїнів • У Тернополі засуджено начальника російської катівні, в якій утримували полонених захисників Азовсталі • Двом працівникам одного із районних ТЦК та СП Тернопільщини інкримінують корупційні та насильницькі злочини
“Рушник волі” почали вишивати рідні загиблих воїнів із Тернопільщини

Опубліковано: 11 Серпня о 12:43 4


10 серпня рідні загиблих воїнів з Тернопільщини почали вишивати «Рушник волі». На триметровому полотні буде вишивка, притаманна Тернополю, а також тризуб та слова «Слава Україні». Завершити рушник планують до жовтня цього року.


Стартував колективний національно-мистецький проєкт «Рушник волі» в Тернопільській ОУНБ. Це спільна ініціатива відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, сектору Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області, Тернопільського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, громадської організації «Спілка Жінок Тернопільщини» та громадської організації «Школа борщівської народної сорочки».

Мета проєкту — вишити оберіг українського народу, традицією української вишивки, об’єднати родини захисників, небайдужих краян, українців, що втратили свої домівки у зв’язку з війною та мають статус тимчасово внутрішньо переміщених осіб, – йдеться в дописі на сторінці Прочитай. Книгозбірня у Фейсбуці.- Захід розпочали ініціатори проєкту Віра Горошок, завідувачка відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Ірина Скасків, головний спеціаліст сектору Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області, Ірина Шумада, заступник голови Тернопільського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та Олеся Капуш, голова Громадської організації «Спілка Жінок Тернопільщини». Вони зазначили, що дух Нації закодований у вишивці, а рушник розповість майбутнім поколінням про нашу віру в Перемогу. Скріпитися у вірі, об’єднатися з вірою в Перемогу — завдання, яке стоїть перед сьогоднішнім поколінням. Кожен хрестик зберігатиме Віру, Надію, Любов.

Учасників заходу зачарував спів Ірини Кріль, бандуристки Тернопільської обласної філармонії, яка виконала «Пісню про рушник» на слова Андрія Малишка, музику Платона Майбороди.
На добрий почин благородної справи усіх присутніх благословив священник Микола Квич, координатор військового капеланства при Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ. Душпастир наголосив, що у вишиванці зазначений генетичний код української нації.
Присутні переглянули зворушливий уривок з документального фільму «Берегиня» про Лідію Романчук, зв’язкову УПА, яка розповіла про важливість вишивки у буремні часи випробувань. Автор фільму Сергій Кривоніс.

Проєкт «Рушник Волі» передбачає створення вишитого рушника довжиною 3 метри. Перші хрестики під керівництвом талановитої майстрині Вікторії Кривоніс на рушникові створили матері, діти, дружини, сестри та рідні загиблих захисників України, а саме: Тетяна Римар, яка заклала на рушникові перший хрестик, Олександра Орляк, Ольга Трух, Галина Мазник, Мар’яна Михайловська. Найменша учасниця-вишивальниця – трирічна Женя Михайловська, батько і дядько, якої загинули у російсько-українській війні, яка триває з 2014 року. У перший день до вишивання також долучилися внутрішньо переміщені особи – Лариса Шурховецька, Тетяна Іванкова, а також отець Микола Квич та всі охочі.
Вишивання хрестиком на полотні відбуватиметься в трьох районах Тернопільської області та обласному центрі за розробленою схемою окремих блоків візерунків, орнаментів, які поширені на Тернопільщині розроблені Вікторією Кривоніс, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, співзасновницею та головою громадської організації «Школа борщівської народної сорочки».


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

22 січня в селі Обич Шумської громади відбувся чин поховання та віддання військових почестей 49-річному захиснику Андрію Рижкову, який загинув 13 січня 2025 року на території Курської області (рф)...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:10


Смертельна автопригода трапилася на Тернопільщині: на місці ДТП працюють працівники поліції...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:01


Довгожитель із села Білокриниця Кременецької громади на Тернопільщині Станіслав Щирба відзначив столітній ювілей...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:17


Урочистий захід із нагоди відзначення 106-ої річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР — День Соборності України сьогодні відбувся на межі Тернопільської і Хмельницької областей...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:14



Теми дня
23 Січня
21 Січня
Відео