Днями тернопільський художник, співзасновник ГО «Арт-студія Д.Р», меценат благодійних заходів Рустам Давлетов і волонтерка із Рубіжного Луганської області Олена Хмельницька, яка знайшла прихисток у Тернополі, організували майстер-клас із малювання для воїнів, які після поранень на фронті відновлюють здоров’я у КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня». Завдяки пензлю і фарбам захисники проявили свої мистецькі здібності, а найголовніше — дали волю емоціям, вилили на полотно внутрішній стан, допомогли собі подолати стрес та відновити психологічне здоров’я. Арттерапія — це один із методів фізичної терапії, який поєднує в собі мистецтво і психологію.
— Протягом року ми проводимо зустрічі для захисників. Організовуємо майстер-класи у шпиталях, — розповідає Рустам. — Почалося все з того, що волонтерка Олена Хмельницька запропонувала мені зустрітися з пораненим воїном. Якось під час відвідин захисників у лікарні вона поцікавилась, чим могла б їм допомогти. «Я хотів би малювати», — сказав один. Цей захисник був прикутий до ліжка. Ми облаштували для нього робоче місце, допомогли освоїти ази малярства. Почав творити! Нині цей воїн знову на фронті. До занять із малювання долучися інші побратими. Багато емоцій отримали захисники під час недавньої артзустрічі в психоневрологічній лікарні.
Вже більше восьми років Рустам проводить майстер-класи, проте визнає, що праця з військовослужбовцями сповнена особливим змістом.
— Малювання для захисників, які перенесли важкі поранення, зазнали ампутацій чи інших травм, це не просто занурення в творчість, експериментування, це — психологічна допомога, — наголошує художник. — Воїни, які втратили праву кінцівку, беруть пензлик у ліву руку і починають вірити в свої сили. Одному захиснику ми порадили купити зошит для письма, розробляти руку. Я — шульга. Хлопці бачать, як я малюю лівою рукою, це їх підбадьорює. Атмосфера довіри стає поштовхом перебороти депресію. Малюємо красиві пейзажі, квіти, щоб викликати позитивні добрі думки. Я показую процес творення малюнка, захисники відтворюють на полотні за своїми відчуттями. І хоча ми всі малюємо один сюжет, використовуємо однакові кольори, але в кожного різне виконання. Це викликає у воїнів захоплення. Зізнаються, що упродовж наших зустрічей навіть забувають про біль, відволікаються від важких реалій. Малювання має певний знеболювальний ефект. Багато захисників стали нашими приятелями. Стежать за сторінкою арт-студії, листуємося. Дехто із них вже повернувся на передову і продовжують боротьбу. Сподіваюся, їх там зігрівають теплі миті з наших творчих зустрічей, які пройшли через їхні серця.
Джерело: НОВА Тернопільська газета