Ринок праці в Тернополі. Кого шукають та скільки платять роботодавці
Ситуація з працевлаштуванням на Тернопільщині стрімко покращується, адже кожного місяця власники компаній відкривають близько тисячі нових вакансій. Ще у минулих роках жителя західного регіону через брак робочих місць доводилось виїжджати за кордон на “заробітки”. Сьогодні ж, на жаль, через війну сюди було релоковано потужності понад ста підприємств, які активно набирають працівників як серед місцевого населення, так і внутрішньо переміщених осіб. Пропозиції роботи з найменшими кваліфікаційними вимогами в Тернополі, в середньому, передбачають повну зайнятість із максимальною заробітною платою 10000-13000 грн.
Які сфери працевлаштування є найбільш популярними?
Перша за кількістю вакансій у Тернополі є сфера обслуговування, адже місто має велику кількість закладів харчування, кав’ярень та магазинів. З лютого місяця попит на ці послуги зріс, тому роботодавці постійно набирають працівників і пропонують їм від 7000 до 15000 грн. Розглянемо доступні пропозиції роботи в Тернополі на популярному українському порталі пошуку роботи Jooble. Повертаючись до сфери обслуговування, зазначимо, що позиції тут не вимагають спеціальної освіти чи досвіду від кандидата. Навчитися професійно виконувати роботу можна під час стажування, що триває, зазвичай, 7-14 днів. Найбільш популярні вакансії у сфері обслуговування відкриті для:
- офіціантів;
- кухарів;
- сушистів;
- посудомийниць;
- кур’єрів у служби доставки.
Певна частка пропозицій стосуються індустрії краси. У місцеві салони потрібні майстри манікюру, педикюру, перукарі та масажисти. Вони зазвичай працюють на процент від обсягу виконаної роботи.
Іншою популярною сферою працевлаштування є логістика та транспортні послуги. Окрім того, що численних перевезень потребують компанії, які знаходяться на етапі релокації, з Тернопільської області також зручно відправляти автобуси та вантажівки за кордон. Працівники можуть заробляти від 10000 до 50000 грн. Роботодавці у цій ніші найчастіше шукають:
- водіїв автобусів та вантажівок;
- логістів;
- диспетчерів;
- експедиторів;
Варто зазначити також, майже завжди на автомеханіків, шиномонтажників, автоелектриків.
Надзвичайно високим попитом у Тернополі зараз користуються робочі спеціальності, чия діяльність пов’язана з ремонтами або виробництвом. Тут спостерігається невелика конкуренція на одне місце, заробляти можна близько 15000 на місяць. Мова йде про наступні спеціальності:
- пакувальники та сортувальники;
- слюсарі-сантехніки;
- електрики;
- підсобні робітники;
- оператори на виробництва;
- кравчині та швачки;
- вантажники;
- різнороби;
- машиністи на будівництва та ін.
Сфера роздрібної торгівлі потребує працівників для роботи у торгових залах, на касі, адміністрування. Спеціалісти запрошуються у магазини харчових продуктів, одягу, техніки, косметики та ін. Середня заробітна плата при повній зайнятості складає близько 11000 грн. Для працевлаштування не потрібні досвід роботи, освіта та складання резюме.
Чи можна працювати онлайн у Тернополі?
Шукачам з Тернополя доступні сотні вакансій дистанційної роботи з усієї країни, з ними також можна ознайомитися на сайті вакансій Jooble. Сьогодні компанії шукають наступних фахівців:
- Менеджер з продажу – займається збільшенням кількості продажів підприємства. Для цього аналізує базу клієнтів, зв’язується з ними, пропонує придбати послуги компанії. Має визначений керівництвом план продажів, який повинен виконувати за місяць. Фахівці можуть заробляти від 15000 до 60000 грн.
- Менеджер по роботі з клієнтами – приймає дзвінки та повідомлення від клієнтів компанії, консультує згідно з питаннями, що виникають, пропонує додаткові послуги та спонукає до придбання. Отримують від 15000 до 40000 грн.
- SMM-менеджер – займається збільшенням впізнаваності бренду, просуванням послуг у соціальних мережах. Для цього необхідно вміти оформлювати профілі, редагувати фото та відео, писати креативні пости, розбиратися в алгоритмах соцмереж. Заробляють від 10000 до 40000 грн.
- Оператор call-центру – працюють із гарячою базою клієнтів та у телефонному режимі здійснюють презентації товарів, послуг компанії, знайомлять з акціями та спеціальними пропозиціями задля їхнього продажу. В середньому отримують 14000 грн.
- Менеджер технічної підтримки – працюють в онлайн-чатах, відповідають на питання клієнтів стосовно роботи компанії, допомагають з розв’язанням проблемних або конфліктних ситуацій. За місяць роботи можна заробляти близько 20000 грн.
Також на онлайн формат сьогодні все частіше переходять такі фахівці як вчителі іноземних мов, бухгалтери, юристи та лікарі (онлайн-консультації). Перевага дистанційної роботи полягає у тому, що можна працювати з будь-якого місця, при цьому заробляти більше, ніж в офісі. Через простіший порядок працевлаштування в онлайн-професіях спостерігається більший рівень конкуренції, тому шукачам треба відповідально поставитися до складання резюме, супроводжувального листа та портфоліо.
Джерело: НОВА Тернопільська газета