Понеділок, 14 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Сергій Надал: «Історична пам’ять зупиняє сучасну війну»

Опубліковано: 8 Травня о 18:00 19


8 травня весь цивілізований світ вшановує жертв Другої світової війни. Для українців це особлива дата. З одного боку, вона пов’язана із звитяжними сторінками історії, а з іншого — з втратою незалежності на довгі роки.


Друга світова війна — це один з періодів, який найбільше перекручували і спотворювали у часи радянської окупації. І сьогодні важливо відновлювати нашу історичну пам’ять, писати історію українського народу як незалежної нації. До недавнього часу нам свідомо нав’язувалося єдине історичне бачення, в якому українці були лише “частиною імперії” і “служили їй”, хоча насправді Україна завжди боролася.

Історія надзвичайно важлива. Це розуміють і кожна незалежна нація, і кожен поневолювач. Саме тому будь-який агресор насамперед намагається знищити історію поневолених. Або переписати її за “своїми лекалами” таким чином, щоб там не було навіть згадки про боротьбу за незалежність. Поневолювач чудово розуміє: поки жива історична пам’ять, доти буде наростати спротив, який рано чи пізно приведе до незалежності поневоленого.

Так було і з українцями. Для нас Друга світова війна почалася на кілька років раніше, ніж для решти Європи.
15 березня 1939 року було проголошено Карпатську Україну. За молодою державою і її боротьбою тоді спостерігав увесь світ. Проте сили були надто нерівні. Українську землю окупував сильніший ворог. У серпні 1939 року Україна стала розмінною монетою двох найбільш людиноненависницьких диктатур. А 1945 рік приніс нам, на жаль, не звільнення, а чергове поневолення, яке коштувало сотень тисяч життів українців.

Проте була боротьба. Близько 6 мільйонів українців воювали у лавах радянської армії з гітлерівською Німеччиною. Понад 100 тисяч пройшли через ОУН-УПА, які ставили за мету будівництво Незалежної України. 250 тисяч воювали в арміях союзників антигітлерівської коаліції. Україна втратила близько 4 мільйонів вбитими військових. Понад 5 мільйонів цивільних. 500 тисяч були репресовані лише на Західній Україні за своє бажання залишатися українцями.

Друга світова була періодом боротьби і великих втрат. Наші пращури крок за кроком виборювали нашу Незалежність. Попри всі намагання “переписати історію”, її берегли у диси-
дентських самвидавах і усних переказах.

За Господньою волею у 90-их роках минулого століття Україна відродилася. Стала незалежною і продовжує крок за кроком відроджувати своє власне “я”. Це дається нелегко. Усі роки проти нас працювала і продовжує працювати пропагандистська машина російського окупанта. А сьогодні він вдається до прямих провокацій і прямих агресивних дій, веде проти України гібридну війну.

Перекручена історія — це також інструмент війни проти нас у сучасності. Сьогодні призабулося, але напередодні російського вторгнення у 2014 році саме “історичні фейки” з боку російської пропаганди стали основою для формування у світі іміджу України як “держави нацистів і фашистів”, якій не варто допомагати. Україні разом з союзниками знадобилося кілька років, щоб розбити цю “стіну брехні”.

Сьогодні кожен націоналіст і патріот мають боротися за правдиву історію. Правда про Другу світову війну полягає в тому, що українці боролися за свою Незалежність. Вони протидіяли двом найбільшим геополітичним тоталітарним режимам того часу. Тому у ці дні ми маємо вшановувати усіх полеглих українців, говорити про День пам’яті на противагу “дню пабєди”, який давно став інструментом розпалювання воєн у сучасному світі.

Слава Україні!

Вічна пам’ять героям!

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня