Підприємці мають працювати, а не «вибивати» дозволи
Міський голова Тернополя Сергій Надал взяв курс на спрощення умов для діяльності підприємців у місті. Підтримка підприємців, на його думку, є у нинішніх реаліях єдиним дійовим механізмом для наповнення місцевого бюджету.
— Свого часу колишній прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер сказала, що немає “державних грошей”. Є гроші громадян і платників податків, — зазначив Сергій Надал. — Податки сплачують підприємці — і це основа для місцевого бюджету. Якщо подивитися на структуру нашого місцевого бюджету, то левова частка надходжень — це сплачені податки підприємців. Тому сьогодні ми приймаємо просту стратегію. Більше активних підприємств! Більше надходжень до бюджету! Більше роботи на користь громади!
Одна з ініціатив міського голови — вже у стадії підготовки до реалізації. Як відомо, Сергій Надал підготував проект рішення з метою спрощення процедури поновлення угод про оренду землі. Рішенням пропонується “поновити договори оренди землі, термін яких закінчується в період з 1.10.2016 року по 1.04.2017 року, терміном на 5 років з моменту їх закінчення”. Таким чином, майже сотня підприємців продовжать угоди без зайвих проблем, адже раніше на затвердження кожного дозволу вимагалося окреме рішення депутатської сесії.
— Я пропоную одним рішенням міської ради продовжувати на п’ять років договори тим підприємцям, які не порушували умов оренди, до яких не мають претензій контролюючі органи, сусіди по цих земельних ділянках та земельна комісія міської ради. Таким чином ми усуваємо зайву бюрократію та корупцію. Підприємець буде спокійно працювати, знаючи, що місто є його партнером. Він не буде витрачати зайвих зусиль кожних п’ять років, щоб гарантувати собі спокійні умови для роботи. Такий механізм вигідний і громаді Тернополя. Мерія буде партнером для підприємців, всебічно сприяючи їм у діяльності. Сподіваюся, проект рішення підтримають депутати міської ради, — сказав міський голова, виступаючи з нагоди відзначення Дня підприємця України.
І це, за словами міського очільника, — лише перший крок. Місто планує зменшити податкове навантаження на підприємців, які вкладають кошти у розбудову виробничих потужностей та які створюють нові робочі місця.
Підтримка підприємців-виробників
— Нині ми проводимо розрахунки, щоб зменшити оподаткування робіт, які напряму ведуть до збільшення кількості робочих місць, — підкреслив Сергій Надал. — Зокрема, плануємо зменшити відрахування за будівництво виробничих приміщень (пайова частка). Можливо, ця плата складатиме символічний 1 % від інвестиції (сьогодні вона, як відомо, складає близько 6 %). Це означає, що витрати підприємця на побудову, наприклад, нової фабрики чи майстерні зменшаться, зате місто отримає більше. Кожне активне підприємство — це робочі місця. Чим більше працює людей і чим менше безробіття — тим вищими будуть зарплати. А вищі зарплати — люди більше купують товарів. А більше підприємців та підприємств — це основа місцевої економіки. Загалом більша економічна активність — це більше грошей у бюджет. Більше виконаних робіт з благоустрою та соціальних проектів. Це дуже амбітне завдання, але ми хочемо, щоб Тернопіль став столицею малого і середнього підприємництва, і будемо все робити для цього.
Джерело: НОВА Тернопільська газета