Тернопільська міська рада підписала меморандум про співробітництво з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою. Це відкриває для Тернополя можливість активного розвитку інноваційного підприємництва, особливо серед молоді.
28 березня у Тернополі з робочим візитом побував голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Володимир Ставнюк. Метою приїзду було обговорення з очільником Тернополя Сергієм Надалом та головою громадської організації «Центр науки Тернополя» Христиною Білінською подальших напрямків співпраці та можливості надання Тернополю інвестиційної підтримки та підтримки стартапів молодих науковців та винахідників. За результатами зустрічі відбулося підписання меморандуму про співробітництво між Тернопільською міською радою, Центром науки та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою.
Меморандум з ДІФКУ — це крок у майбутнє
Міський голова Тернополя зазначив, що у нашому місті активно розвиваються наука та новітні стартапи, а відтак підписання меморандуму стане додатковим стимулом до активізації співробітництва в цьому напрямку.
«Підписання цієї угоди для нас є знаковою подією, адже фінансова підтримка на державному рівні допоможе реалізуватися молодим активним людям та стимулюватиме розвиток інноваційного підприємництва у Тернополі, — підкреслив Сергій Надал. — Минулого року в рамках проекту «Громадський бюджет» у Тернополі був створений перший в Україні Центр науки, який сьогодні успішно функціонує та допомагає пропагувати науку і залучати винахідників до створення цікавих проектів.»
На думку міського голови, підписання меморандуму з ДІФКУ не лише дасть новий поштовх у розвитку науки та нових наукових досліджень, а й пришвидшить економічне зростання у Тернополі.
«Потенціал Тернополя та консультаційна, технологічна і фінансова допомога ДІФКУ та її партнерів можуть справді зробити диво. Ми сподіваємось на інноваційний прорив. А це вже активний розвиток економіки, нові податки у місцевий бюджет, — наголосив Сергій Надал. — Тому мерія Тернополя окреслила стратегічну мету – забезпечення максимально комфортних умов для розвитку інноваційних проектів та стартапів і максимальне сприяння закордонним інвесторам, які готові вкладати гроші в інноваційні проекти у нас.»
Тернопіль — дійовий науковий центр України
Керівник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк зазначив, що бачить Тернопіль лідером серед українських міст у розвитку науки та запровадження новітніх стартапів. «Я бачу велику перспективу у тернопільських стартаперів та молодих науковців, тому Тернопіль сьогодні є одним із перших міст, яке Державна інноваційна фінансово-кредитна установа готова підтримувати у формуванні інноваційних екосистем та фінансуванні перспективних наукових проектів», — заявив Володимир Ставнюк.
Як працює ДІФКУ?
Стратегія ДІФКУ передбачає співінвестування або консорціумне кредитування бізнесу разом зі світовими інвестиційно-кредитними фондами. Участь інноваційної установи в спільному кредитному проекті дає інвесторам чіткий сигнал того, що держава також бере на себе кредитні ризики та гарантує підтримку бізнесу на всіх етапах проекту.
Для проектів, що подаються на розгляд, сайт установи має спеціальний портал, який надає можливість потенційним власникам StartUp-проектів, ідей та бізнесу в Україні безпосередньо розміщувати запити щодо фінансування та пошуку закордонних партнерів.
Тепер цією можливістю можуть скористатися тернопільські «стартапери», маючи, окрім того, також підтримку мерії Тернополя.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Сергій Надал, Тернопіль, ТМР