П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Сергій Надал: «Відповідальність — наша національна риса»

Опубліковано: 15 Лютого о 17:00 32


Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною.


Здатність самоорганізовуватися. Вміння долати зовнішні труднощі спільно. Повага до родини і громади. Взаємодопомога один одному. Усі ці риси найбільше притаманні українцям, де б вони не були. Усі ці риси можна об’єднати одним словом “відповідальність”.

Нам десятиліттями і навіть століттям нав’язували думку, що ми не вміємо керувати собою. Що українцю потрібні “варяги” для будівництва держави й громади. Часто цю думку можна почути і сьогодні. Мовляв, у нас все погано, бо ми не здатні керувати собою. Так говорять переважно ті, хто виріс під впливом радянських стереотипів. Сформувався у середовищі окупантів. Не може ніяк змиритися з новою дійсністю — незалежної української нації, котра відновлює свою державу після століть окупації.

Насправді цю перекручену дійсність про “де два українці, там три гетьмани” нам свідомо нав’язували і намагаються нав’язати. Роблять це через постійні порівняння “доброго минулого” і “поганого сьогодення”. Намагаються применшити наші здобутки на рівні міста, держави, нації. І водночас — перебільшити проблеми, котрі неминучі у житті кожного народу, що йде вперед. Це методика кожного окупанта. Недарма великі казали: забери у нації її історію, традицію та самоповагу — і ти перетвориш її у слухняних рабів. Але весь досвід українського народу показує: українець дає собі раду усюди, де у нього є свобода. Головна риса українця — це відповідальність, що дозволяє долати проблеми.

Історично ми зберегли свою самобутність через сильні громади і сильне самоврядування. У короткі періоди власної державності самоврядність підтримувалася державою. У періоди окупації вона існувала всупереч волі окупантів. Українці без жодної державної допомоги спільно будували школи, читальні «Просвіти». Вони розвинули потужний кооперативний рух у першій половині XX століття. Вони були добрими меценатами, як, наприклад, родина Шептицьких, і вправними підприємцями, котрі допомагають своїм братам, як майбутній командувач УПА Роман Шухевич. Українець дбав не лише про свою родину, а й радо віддавав сили і кошти на підтримку громади. Українці самі сформували потужний Рух за Незалежність у 1980-90-их. Захищали і захищають свою державу сьогодні. Підтримували і підтримують армію. Ця здатність працювати спільно заради добра всіх відбувалася і відбувається на низовому рівні. Вона у нас — в крові.

Є й інші приклади. Мені часто доводиться спілкуватися з українською діаспорою. І всюди, куди українців занесла доля, вони стають кращими. Українська діаспора стала однією з найзаможніших і найвпливовіших верств у Парагваї, де вона володіє банками, успішними господарствами. Там є українські школи, бібліотеки, культурні установи. Збудували все це прості селяни з Волині й Полісся, котрим на початках дісталися шмат непрохідних джунглів і право господарювати.

“Українське село” у США є одним з найпрестижніших місць для проживання. Воно розвинене, охайне, комфортне. Його створили вихідці з України. Українці мають також значний вплив на політику Канади, Австралії. Їх там поважають і шанують. Там, де є українці, скрізь затишок, порядок, збереження власної самобутності. Це є нашою рисою — бути відповідальними.

Отож, коли черговий раз доведеться почути, що “у нас все не так” і “все погано” чи то на нашій вулиці, чи у нашому місті, чи у нашій державі, варто уважно придивитися до того, хто це говорить. Поставити собі запитання, чому він це говорить і що сам зробив для змін на краще? Згадати приклади в нашій історії і сьогоденні, котрі доводять, що наша сила — у здатності бути відповідальними. Здатності разом вирішувати проблеми. Маємо повсякчас пам’ятати один із принципів націоналіста, котрий говорить: ”Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю всієї Нації”. А також слова Провідника ОУН і української нації Степана Бандери: “Наш обов’язок — зробити самим найбільше, скільки стане наших сил, а одночасно докласти старань, щоб і інші робили якнайбільше”.

Наша відповідальність, наша здатність до самоврядності і є тим шляхом розвитку та успіху, який робить Україну заможною і сильною. Важливо не збиватися з цього шляху.

Сергій Надал, міський голова Тернополя


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада