— Пане Сергію, що для Вас означає публічний звіт перед громадою?
— Публічний річний звіт перед громадою Тернополя – це моє правило, починаючи ще з 2010 року, часу першого обрання мене на посаду голови. Твердо переконаний, що це святий обов’язок всіх депутатів та мерів, які отримали від громади представницькі мандати. Більше того, це обов’язок кожного представника влади в Україні. Давайте згадаємо історію. Під час Козацької Держави гетьман, наказні гетьмани, кошові отамани щороку звітували перед козацьким товариством, доповідали, скільки походів здійснили, скільки бранців звільнили з ворожого полону, яка економічна ситуація в Державі та на Січі. Схожа ситуація була і в українських містах, які мали Магдебурзьке право. Бургомістр (міський голова) щороку звітував перед громадою. Отже, відкрите спілкування з громадою, прямий вплив громади на владу – це давня українська традиція. І теперішня міська влада не має права від неї відходити.
— Між тим неодноразово лунають заклики “осучаснити” дану форму — мовляв, достатньо зустрітись з експертами з різних середовищ і відповісти на їхні запитання. Ви так не вважаєте?
— Міського голову обирають не експерти, а вся громада Тернополя, всі тернополяни. Тому звітувати мер має перед тернополянами. І не тільки звітувати. Мені дуже важливо почути думки простих тернополян про проблеми у місті, про проблеми у моїй роботі, у роботі депутатів, комунальних організацій, підрядників, які виконують різні роботи. Тобто для мене звіт – це й своєрідний соціологічний зріз міських проблем. Визначивши ці проблеми, ми з громадою випрацюємо план на 2017 рік. Таким чином, звіт – це не очікування подяки чи похвали. Річний звіт мерії – це діалог та аналіз прожитого року, це пропозиції та зауваження тернополян, без яких неможливий розвиток міста у наступному році.
— Розкажіть детальніше про саму процедуру звіту.
— Річний звіт розпочнеться на місцевих телевізійних каналах та радіостанціях, де тернополяни зможуть задати свої запитання у прямому ефірі, а на особисте спілкування запрошую в цю суботу в палац культури “Березіль”, на 12.00. Хочу підкреслити, що у “Березілі” буду звітувати не лише я особисто. Про виконану роботу будуть розповідати керівники більшості управлінь. Тобто це буде комплексний звіт всієї команди мерії Тернополя. Кожен бажаючий може почути про стан справ в освіті, житлово-комунальному господарстві, медицині нашого міста, особисто поспілкуватися з керівниками управлінь.
— Доводилося чути, що звіт за 2016 рік буде якимсь унікальним?
— Так, ми розробили перший в Україні інтер-
активний звіт, який вже розміщений у мережі Інтернет за адресою zvit.nadal.te.ua Кожен бажаючий може зайти на сайт і перевірити, коли була виконана робота чи реалізована певна обіцянка міського голови.
— Пане Сергію, чи не вважаєте, що Ваш приклад мають наслідувати й депутати міської ради Тернополя?
— Безумовно, депутат має звітувати перед людьми, які його обрали. На моє переконання, він має звітувати у себе на окрузі – відкрито та публічно. І, що важливо, депутат має не прикриватися загальноміськими програмами, а чітко розповісти людям, які його проекти були реалізовані, що він ініціював для округу, що зробив. Депутат, як і міський голова, не має права бути відірваним від людей, які його обрали.
— Дякую за інформативну розмову і до зустрічі на Вашому публічному звіті.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: звіт, Сергій Надал, Тернопіль