Цього року вже зареєстрували 103 випадки шахрайства, що стосуються банківських операцій, зокрема, через «Ощадбанк». Переважно шахраї діють за такою схемою: громадянину на телефон надходить смс-повідомлення, що його картка заблокована. У повідомленні вказують номер, за яким слід звернутися, щоб уникнути втрати коштів. Коли людина телефонує, вважаючи, що спілкується з представником банку, то розповідає всю інформацію, що стосується картки, – її номер, код, CVV-код, а цього робити в жодному разі не можна, бо інакше втрати коштів не уникнути.
Правоохоронці зазначають, що це не єдиний вид шахрайства, «популярними» в області є шахрайські схеми на кшталт «Ваш син потрапив у ДТП», продаж меду, зняття поробів, допомога від працівників соціальних служб тощо.
Поширеним видом шахрайства є також продаж товарів через інтернет, коли людина перераховує кошти, а товару не отримує. Або ж обманюють людину, яка продає товар, підсилаючи псевдопокупця і надсилаючи «пусте» смс-повідомлення про те, що кошти надійшли на рахунок, а людина, бачачи цю інформацію, віддає товар.
У поліції зазначають, що якщо тенденція із шахрайством збережеться на наступний рік, то кожен 30-ий українець стане об’єктом шахрайських дій. Наразі на розгляд у Верховній Раді внесли законопроект про посилення відповідальності за шахрайські дії з фінансовими ресурсами, а «Ощадбанк» підписав угоду з обласним управлінням поліції, яка передбачає тісну співпрацю з метою якомога швидшого затримання шахраїв.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Тернопільщина, шахраї