Неділя, 20 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
Що необхідно знати страхувальникам про нову форму заяви-розрахунку?

Опубліковано: 24 Вересня о 12:00 50


З 1 жовтня 2018 року набуває чинності новий Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та деяких виплат потерпілим на виробництві.


Фондом запроваджуються нові підходи до обслуговування страхувальників. Тепер форма звітності – заява-розрахунок – об’єднала документи, на підставі яких здійснювалось фінансування страхувальників до реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Коли в застрахованої особи настає страховий випадок, пов’язаний з тимчасовою втратою працездатності, комісія чи уповноважений із соціального страхування підприємства на підставі поданих документів приймає рішення про призначення їй матеріального забезпечення.

На підставі цього рішення страхувальник нараховує суми та оформляє заяву-розрахунок, яку передає до відділень за своїм місцем реєстрації не пізніше 5 робочих днів з дати прийняття комісією такого рішення.
Заява-розрахунок надається страхувальником у паперовому вигляді особисто до відділення або надсилається в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису. Роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, має повністю відповідати документам, на підставі яких здійснено призначення матеріального забезпечення та окремі виплати потерпілим на виробництві (членам їх сімей), і відображена в реєстрах бухгалтерського обліку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

Відділення, у разі потреби, може здійснювати обмін інформацією зі страхувальником – направляти запит щодо уточнення інформації, наведеної у заяві-розрахунку. Якщо виявляться помилки та/або недостовірні відомості, заява-розрахунок буде повертатися страхувальнику з відповідними рекомендаціями щодо їх усунення.
Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами, фінансування або надання обґрунтованої відмови у її прийнятті здійснюється відділеннями протягом десяти робочих днів після надходження документа.

Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.
З 1 жовтня 2018 року з метою збільшення захисту прав застрахованих осіб на вчасне фінансування матеріального забезпечення, а також подальшого спрощення звітності для страхувальників, також впроваджується система оперативного інформування роботодавцями про здійснення виплат співробітникам. Повідомлення надсилається до відділення Фонду страхувальником протягом місяця з дня проведення виплат. Може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, листом з повідомленням або надано безпосередньо до відділення.

У разі відсутності інформації від страхувальника про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня проведення фінансування відділення здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.
Якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на проведення виплат за рахунок коштів Фонду, невикористані страхові кошти протягом трьох робочих днів повертаються страхувальником на рахунок відділення, з якого надійшло фінансування, та листом надсилається пояснення причин повернення коштів. Тобто вводиться заміна перевірок використання коштів Фонду на попередній контроль і упередження помилок. У нових формах звітності присутня чітка, детальна інформація і щодо листків непрацездатності (для компенсації втраченого заробітку за період хвороби або травми, а також надання допомоги по вагітності та пологах), і при нещасному випадку та профзахворюванні застрахованої особи. Такий підхід, а згодом і введення електронних листків непрацездатності, дозволить мінімізувати корупційні ризики, пов’язані із можливою неправомірною видачею лікарняних листків.Окрім того, зменшиться ризик можливих затримок при оплаті за листками непрацездатності, виплаті допомоги по вагітності та пологах, здійсненні страхових виплат потерпілим на виробництві, оскільки існують прецеденти порушення роботодавцями термінів виплати матеріального забезпечення працівникам.

Детальніше з постановами правління Фонду №№ 11, 12, 13 та додатками до них можна ознайомитись на сайті Фонду www.fssu.gov.ua у розділі Нормативно-правова база/Постанови правління Фонду за 2018 рік. Крім того, спеціалісти управління та відділень детально проконсультують з приводу заповнення заяв-розрахунків та інших питань за тел.: (0352) 52-72-21.

Григорій Радзіх, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Троянди з давніх часів вважаються символом кохання, краси та ніжності. Їхні пелюстки розповідають історії почуттів, їх аромат зачаровує і залишає слід у серці...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00



Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня