Понеділок, 07 квітня 2025
• Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків
Що треба робити вже, бо восени буде пізно?

Опубліковано: 20 Липня о 15:27 52


Програма енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації житлового фонду вигідна усім. Це ще кілька років тому зрозуміла команда Сергія Надала.


Міський голова Тернополя Сергій Надал (в центрі) під час огляду робіт з термомодернізації будинків.

У Тернополі мешканці спільно з міською владою готуються до зими. Продовжують утеплювати будинки, крок за кроком впроваджують у життя програму енергоефективності та термомодернізації міста. Роблять це саме тепер, бо восени буде пізно.

Коли вигідно всім

Програма енергозбереження, енергоефективності та термомодернізації житлового фонду вигідна усім. Це ще кілька років тому зрозуміла команда Сергія Надала. Головний принцип доброго економіста, що виводить підприємство чи господарство з кризи, звучить приблизно так: “Почни з економії”. Зменшити втрати — це найпростіший шлях зберегти гроші міста. За цим принципом міський голова Сергій Надал почав діяти ще у 2010 році, коли вперше отримав довіру громади. Була розроблена програма термомодернізації житлового фонду, від якої виграють всі. Мешканці отримують тепло і зниження витрат за комунальні платежі. Відчутна економія є навіть тепер, коли уряд підвищив тарифи більше, ніж у два рази. У результаті місто отримає додаткові вільні кошти, які можна витратити на благоустрій.

Підкреслимо: у Тернополі програму енергоефективності та термомодернізації житлового фонду почали реалізовувати ще кілька років тому. Нардепи ж у Верховній Раді лише цього року спромоглися звернутися, і то навіть не із законопроектом, а лише із заявою, в якій пропонують запровадити таку програму на загальнодержавному рівні. Як бачимо, Тернопіль завдяки розумному управлінському підходу тут став новатором на всю Україну.

Як правильно модернізуватися?

Проведення термомодернізації будинку на Чумацькій, 27.
Проведення термомодернізації будинку на Чумацькій, 27.

Проте робити навіть такі, здавалося б, прості речі, як утеплення будинку, потрібно з розумом. За твердженням експертів, таке популярне сьогодні клаптикове утеплення лише своєї квартири насправді нічого не дає. Більше того — воно шкодить. Руйнує будинок, де живе “індивідуал”. Щоб продемонструвати, як потрібно модернізуватися правильно, ми звернулися до мешканців будинку на вулиці Чумацька, 27, які нещодавно взяли участь у міській програмі термомодернізації.

“У будинку кожна квартира має три зовнішні стіни. Люди спільно утеплили цей будинок. Частково кошти виділила міська рада. Перевага утеплення — це велика економія коштів”, — зазначила мешканка будинку на Чумацькій, 27 Олена Ваврик.

Програма термомодернізації передбачає кілька кроків. Це — утеплення фасадів, заміна вікон у місцях спільного користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів, датчиків руху та освітлення. Все це в комплексі зменшує споживання енергії таким будинком до 25 %. Саме тому міський голова Сергій Надал закликає тернополян долучатися до згаданої програми. І робити потрібно це вже, невідкладно, бо восени буде  пізно.

“Я рекомендую усім тернополянам долучатися до програми термомодернізації, оскільки це реальна економія. Це зменшення витрат на комунальні платежі. Можливо, люди влітку цього не відчувають, але в ситуації, коли уряд удвічі підвищив тарифи на гарячу воду, — це буде дуже сильно відчутно восени. Восени ж такі роботи буде або неможливо виконувати, або досить складно у зв’язку з погодними умовами. Наразі ми маємо готових п’ять проектів. Один вже майже повністю завершений”, — розповів міський голова.

Хто вирішує і хто платить?

Якщо прийнято рішення, то є два ключові моменти: хто вирішує, як проводити термомодернізацію, і хто за це буде платити? Тут також повна демократія. Щоб долучитися до програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації, треба провести збори мешканців і прийняти спільне рішення. Тоді звернутися до міської ради і повідомити про таке рішення. Усі консультації можна отримати в Управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради (вул.Коперніка 1, тел.: 52-58-48). Після консультацій необхідно замовити кошторисну документацію. Після цього розпочинаються роботи.

Програма передбачає спільне фінансування робіт: 70 % дає місцевий бюджет, 30 % сплачують самі мешканці. Щоб було простіше зрозуміти, візьмемо за приклад згаданий будинок на вул.Чумацька, 27. Загалом роботи обійшлися у 570 тис.грн. З них мешканці заплатили 190 тис. грн., а місто — 420 тис. грн. Якщо розділити ці витрати на родину, то вони ніби відчутні. Проте це набагато дешевше, ніж встановлення індивідуального опалення чи бойлера для підігріву води. У тому ж будинку на Чумацькій, 27 очікують, що витрати окупляться вже за один сезон. Тобто, те, що мало “вилетіти в трубу”, тепер працюватиме на спільне благо.

Отже, готуватися до зими треба вже тепер, поки є можливість зробити це технічно. А міська влада тільки допомагатиме. Адже Тернопіль — наш спільний дім. І дбати про нього треба спільно.

Прес-служба Тернопільської міської ради


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01


Найкращим фото Тернопільської області 2024 стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:53


4 квітня у громадському просторі «Open Space Ternopil» відбувся туристичний форум «Тернопільщина вражає 2025», який об'єднав представників туристичної індустрії, крафтових виробників та експертів для обговорення майбутнього туризму на Тернопільщині та в Україні...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:46


Поліцейські викрили організовану злочинну групу з Тернопільщини, яка незаконно видобула піску на 76 мільйонів гривень...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27


У неділю, 6 квітня, о 16-ій годині в Марійському духовному центрі "Зарваниця" відбудеться архиєпархіальна Хресна дорога за справедливий мир...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:22



Теми дня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня
30 Березня
Відео