Понеділок, 22 липня 2024
• У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру • Посадовцю з Тернопільщини повідомлено про підозру через закупівлю генераторів • Чи розпочнеться в серпні навчання в тернопільських школах? • Просунули “вигідного” переможця тендеру. Перед судом постануть селищний голова і депутатка з Тернопільщини • Ансамбль танцю “Сонечко” здобув перемогу на фестивалі в Болгарії • Погрожував дружині розправою. Судитимуть чоловіка з Підволочиська • Закарбували красу Коропця. Співачка Віта Грицак сфотографувалася біля Дністра • Фермер із Тернопільщини частує динями пацієнтів лікарні й літніх людей • Верховна Рада скасувала перехід на літній час • Письменниця з Харкова презентувала свої книги у Бережанах • Митрополит Епіфаній очолить Літургію у храмі-пантеоні на Тернопільщині
Щоб не проґавити здоров’я!

Автор: Опубліковано: 6 Квітня о 18:00 69


Хвороба — це захисна реакція від нездорового способу думок, твердив нобелівський лауреат Олександр Мечніков.


Справді, ми самі визначаємо потік тієї ментальної енергії, яка збалансовує нас. Людина, прислухаючись до себе, здатна звернути увагу на симптоми, вона має лікаря в собі, потрібно тільки вміти допомогти його роботі. При перших ознаках варто звертатись до фахівців, консультуватись, аби не задавнювати хвороби. Не лише особисто необхідно піклуватись про своє здоров’я. Здорові люди – хороші працівники, а відповідно, здорове суспільство – міцна держава. Кожна зі сторін зазнає не лише економічних втрат. Начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Руслан Мостовий переконаний, що завдання структури зводиться не лише до виплат за листками непрацездатності.

«Так, виплатити кошти застрахованим особам та перевірити, чи немає зловживань із лікарняними листками – важлива і необхідна частина діяльності Фонду, – зауважив Руслан Ярославович. –  Та ми не сухі статисти. Важко людям у фінансовому плані лікуватися, повноцінно харчуватися, відпочивати, використовувати наявні ресурси оздоровлення. Тому маємо реагувати правильно на виклики часу: шукати у співпраці різних установ та організацій, які несуть та виконують завдання профілактичної медицини, раціональне зерно, забезпечувати людину всім необхідним для ефективної праці».

Завершився сезон захворювань, адже чимала кількість працівників вже цього року перебували на лікуванні. Так, за інформацією Р.Мостового, за перший квартал цього року відбулося зростання кількості листків непрацездатності на 38 відсотків – понад 17,6 тисячі. І якщо на початку зими середня тривалість лікування захворювань сягала 12 днів, то тепер перебування на лікарняному скоротилося до восьми. Застудні захворювання відійшли разом із морозами.

До слова, згідно із законодавством, перші п’ять днів хвороби оплачує роботодавець, а вже наступні фінансує Фонд соціального страхування України. Якщо вдатися до обчислень вартості середньостатистичного дня непрацездатності, вийде, що роботодавцю він обходиться від 122 гривень. Множимо на 5 днів. Уже мінімум 610 гривень витрачає підприємство чи організація, а страхувальник не отримує виконання необхідної роботи, втрачаючи кошти. Крім того, сам хворий витрачає чимало грошей на лікарські засоби, медикаменти, які тепер зовсім недешеві, не кажучи вже про втрату головного – здоров’я. На виплати за листками непрацездатності за місяць Фондом соціального страхування України витрачається приблизно 10 мільйонів гривень. А роботодавці за цей період платять удвічі більше. Як мудро писали ще в античні часи: «Усуньте причину, тоді пройде і хвороба». Чи не краще було б вкласти кошти в організацію відповідних умов роботи та відпочинку працівників, проведення вакцинації (яка обійдеться в кілька разів дешевше), профілактичних оглядів, щоб убезпечити, вберегти людей від хвороб, запобігти їм!

«Безсумнівно, часткові реформи у викладанні на медичних факультетах дещо розширили вузький горизонт терапевтичного мислення лікаря, але принаймні досі вони не змінили докорінно, якщо можна так висловитися, медичного світогляду, в центрі якого є терапія, а на далекій периферії – смутні обриси профілактики», – загострював увагу суспільства на цій проблемі ще на початку ХХ століття Сергій Томілін, український фахівець із громадського здоров’я, основоположник біоекономіки. Соціальна обстановка наявного життя вимагає зовсім іншого типу лікаря, в центрі прагнень якого була б профілактика, облямована терапією. Поки не зміцниться остаточно усвідомлення того, що в підході до хворого необхідно вирішувати не тільки біологічну, а й соціальну проблему, медицина буде відставати від вимог життя.

Мудрість полягає не лише в знанні, а й в умінні використовувати знання для діла.

Крім того, для кожного працівника важливо бути офіційно працевлаштованим, адже лише тоді він отримає страхові виплати в разі нещасного випадку або кошти за час хвороби. Наприклад, кожна застрахована у Фонді соціального страхування України особа (а це той, хто офіційно працевлаштований і сплачує та/або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) має право після перенесеної хвороби пройти відновлювальне лікування за кошти Фонду. За перший квартал 2018 року відділеннями управління Фонду укладено 150 угод із застрахованими особами та санаторно-курортними закладами на загальну суму більше 2 мільйонів гривень.

Сьогодні кожна людина має право чекати допомоги від нашої медицини, від учених, від всіх тих, хто покликаний боротися за збереження і зміцнення здоров’я людей. І в той же час охорона власного здоров’я — це обов’язок кожного. Адже нерідко буває і так, що людина з неправильним способом життя, шкідливими звичками до 30-40 років доводить себе до катастрофічного стану і лише тоді згадує про медицину. Розтрачене здоров’я, найкращі роки життя йдуть на лікування, страждає сім’я, суспільство.

Цього року мешканці нашої області вже минули епідеміологічний поріг, заплативши хворобам високу ціну не лише в грошовому еквіваленті. Гадаю, як роботодавцям, так і працівникам варто переглянути своє ставлення до профілактики захворювань, щоб за час літнього відпочинку відновити життєві сили, підготуватися до наступного холодного сезону. Бо хвороби приходять і йдуть, а здоров’я, на жаль, лише минає!


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

В одному з готелів Тернополя військовослужбовець у званні майора застрелив бійця Держприкордонслужби...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


До Залозецького краєзнавчого музею днями передали родинні вишиванки із села Настасів...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:19


Передчасно пішла із життя дільнична офіцерка поліції сектору полiцейської дiяльностi № 2 (м. Шумськ) старша лейтенантка полiцiї Надiя Мельник...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:57


Новим представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області став Олександр Криницький...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:47


У Василя Романчака з села Підгайчики Теребовлянської громади біля хати росте майже 20 тисяч кущів кал...


Автор: Рубрика: , Опубліковано: о 12:33Теми дня
21 Липня
20 Липня