Через злочинні дії російської армії 284 заклади повністю знищено, 2177 пошкоджено, 1300 розташовані на тимчасово окупованій території України. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну постраждали 1122 дитини, з них унаслідок збройної агресії росії 740 дітей зазнали поранень та 382 загинули. Такі сумні воєнні реалії…
У 29 школах Тернополя — змішана форма навчання, в 14 — очна
Незважаючи на війну, у Тернополі всі міські заклади загальної середньої освіти розпочали роботу з 1 вересня. За результатами опитування батьківської громадськості, впродовж 2022/2023 навчального року в 29-ти із 43-ох шкіл Тернопільської громади запроваджено змішане навчання, учні ще 14 шкіл традиційно повернулися за парти і навчаються в очному форматі. Структуру та тривалість навчального плану кожен заклад визначає індивідуально на педагогічній раді.
Форма навчання може змінюватися впродовж навчального року залежно від безпекової ситуації. Під час сигналу повітряної тривоги навчальний процес повинен припинятися, а учні та педагоги переходити до споруд цивільного захисту і перебувати в них до завершення ракетної небезпеки, що в умовах воєнного стану є однією із головних умов освітнього процесу. Для організації безпечного процесу навчання впродовж літнього періоду в тернопільських закладах освіти велися активні роботи з впорядкування та приведення захисних споруд у готовність до використання вже з 1 вересня.
Очна форма здобуття освіти — це спосіб організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі.
Змішаний формат навчання — це поєднання навчання у школі із дистанційною формою, зокрема онлайн. Наприклад, це може бути навчання групами через день, окремі уроки проводитимуться дистанційно, один тиждень паралельних класів може навчатися очно, а інший — дистанційно.
Завдяки українським воїнам діти можуть навчатися
Напередодні нового навчального року відбулася щорічна серпнева конференція освітян Тернопільської міської територіальної громади. Зважаючи на дію воєнного стану в Україні, захід проходив у режимі онлайн. Взяв участь у конференції та подякував педагогічній спільноті за працю під час масштабної агресії московії і допомогу армії та внутрішньо переміщеним особам з інших регіонів України і міський голова Тернополя Сергій Надал.
«Українські діти сядуть за парти чи біля екранів гаджетів, щоб долучитися до навчального процесу. Найважливіше для нас всіх — це безпека учнів. Для цього проводилася активна робота щодо підготовки укриттів у школах, виділяли кошти з місцевого бюджету, — пояснив Сергій Надал. — Зaрaз склaдно спрогнозувaти, як буде розвивaтися ситуaція дaлі, але можу скaзaти точно: у школах, які відкриють свої двері для діток, укриття відповідають вимогам надзвичайників з електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. Найімо-
вірніше, цей навчальний рік буде найважчим за усі роки незалежності. Проте завдяки нашим воїнам діти можуть вчитися і здобувати знання навіть в таких непростих умовах».
Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, впродовж 2022/2023 навчального року освітній процес у закладах освіти Тернопільської громади вирішено провадити максимально наближено до традиційного формату з урахуванням обмежень воєнного стану. За результатами опитування батьків, 41% респондентів обрали очну форму навчання, 52,9% — змішану і 6,1% — проголосували за дистанційну форму навчання учнів. Головним фактором, який вплине на визначення форми навчання, буде рівень безпеки у Тернопільській громаді. Для організації нового навчального року тернопільські освітяни доклали чимало зусиль: упродовж липня-серпня в освітніх закладах громади тривала робота з підготовки укриттів для безпечного процесу навчання в умовах воєнного стану.
Джерело: НОВА Тернопільська газета