Рататуй
1 кг стиглих, м’ясистих помідорів,
1 середній баклажан, 1 середній кабачок,
3 солодкі перчини, 1 велика ріпчаста цибулина, 3 зубчики часнику, 70 мл оливкової олії, 2, 5 ч. л. солі, прованські трави.
Вимиті і обсушені перці запікати в розігрітій духовці при 200 °С протягом 40 хвилин. Половину помідорів обмити холодною водою, облити окропом і зняти шкірку. М’якоть порізати акуратними кубиками.
Цибулину порізати кубиками і злегка обсмажити (буквально 2-3 хвилини) у невеликій кількості (приблизно 1 ст. л.) оливкової олії. Цибуля не повинна добре просмажитися – вона має ввібрати в себе трохи олії, але залишитися твердою. Смажити до золотистої скоринки або до м’якості не потрібно.
Як тільки цибуля досягне потрібного стану, додати до неї порізані кубиками томати. На середньому вогні залишити овочі томитися хвилин 10. Не закривати їх кришкою і не перемішувати.
Вийняти з духовки запечені перці, відразу покласти в прозорий пакет, щільно закріпити кінці і залишити остуджуватися. Як тільки перці охолонуть, очистити їх від шкірки, видалити насіння і плодоніжку. Порізати перці кубиками і додати до овочів. Продовжувати тушкувати суміш ще 5 хвилин.
Далі вогонь вимкнути, овочеву масу посолити, приправити спеціями та ароматними травами. Додати всі, окрім часнику. Отримана суміш буде соусом до основної страви.
Баклажани, кабачки і залишки томатів порізати кружальцями середньої товщини. Баклажани покласти в окрему ємність і посолити (близько 1 ч. л. солі), потримати їх так 15-20 хвилин, щоб позбутися специфічної для цього овоча гіркоти.
Змішати оливкову олію, 0,5 ч. л. солі з подрібненим часником. У глибоку посудину для запікання вилити соус, зверху розкласти овочі, чергуючи їх одні з одними, і покропити оливковою олією з часником. Можна приправити невеликою кількістю спецій.
Посудину для запікання з овочами щільно обгорнути фольгою і поставити в духовку на 1,5-2 години (при температурі 180ºС). За 20 хвилин до завершення запікання зняти фольгу. До столу рататуй подавати гарячим.
Сливовий пиріг
1,5 склянки борошна, 2 ч. л. розпушувача, 0,75 скл. цукру, 0,25 скл. олії, 1 яйце, 0,5 скл. молока, дрібка солі.
Для начинки і посипки: 500 г слив,
2-3 ст. л. цукру, 1 ч. л. кориці, 2 ст. л. вершкового масла, цукрова пудра.
Змішати в мисці борошно, розпушувач і сіль. Окремо збити цукор, яйце, олію і молоко. З’єднати і перемішати інгредієнти. Викласти тісто на змащене олією і присипане борошном деко (діаметром 20-23 см). Викласти зверху сливи, розрізані навпіл, злегка вдавлюючи їх у тісто. Посипати цукром і корицею, розкласти зверху маленькі шматочки вершкового масла. Випікати при 180°С 40-45 хвилин. Готовий пиріг охолодити і посипати цукровою пудрою.
Яблучні млинці
3 яйця (жовтки відділити від білків), 250 мл вершків 20%, 125 мл молока,
30 г вершкового масла (розтопити), 160 г борошна, дрібка солі, 1 ст. л. цукру,
0,5 ч. л. соди, 0,25 ч. л. оцту (звичайного 9%), 2 середні яблука (почистити, натерти на крупній тертці), олія для змащування пательні для смаження.
Для подачі: 50 г цукрової пудри, 2 ч. л. меленої кориці, мед для поливання млинців.
У глибоку миску помістити: жовтки, вершки, молоко, масло, цукор та оцет. Збити все до однорідності. Додати борошно та соду й ще раз все збити. Білки окремо збити зі щіпкою солі. Додати до тіста терті яблука та збиті білки, обережно мішаючи. Пательню для млинців змастити тонким шаром олії. Ополоником налити тісто в сковорідку, нахиляючи її в різні боки, щоб тісто розтеклося рівномірно. Коли на поверхні яблучного млинця з’являться бульбашки, перевернути на інший бік. Смажити до готовності. Під час смаження час від часу злегка змащувати сковорідку олією.
Джерело: НОВА Тернопільська газета