Четвер, 17 квітня 2025
• У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта
«Спортивні змагання для інвалідів праці — це не місця і нагороди, а можливість відкинути свої страхи»

Опубліковано: 31 Серпня о 16:57 34


Не втрачати віру в себе, віру в нашу державу, силу духу — основне кредо, що має визначати майбутнє.


Під час змагань.

22 серпня в залі Чортківського державного медичного коледжу відбулися урочистості з нагоди 25-ої річниці Незалежності України та 16-ої річниці діяльності Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Замість формального відзначення цих дат у фонді запропонували альтернативу: спільно з працівниками структур виконавчої дирекції фонду в області та потерпілими на виробництві відзначити свято захоплюючими спортивними змаганнями.

— Шістнадцять років діяльності фонду — це період, сповнений кропіткої і щоденної праці, період прийняття відповідальних рішень, започаткування та реалізації нової сторінки в питаннях соціального захисту людей з обмеженими можливостями,  — розпочав урочистості  в.о. начальника управління від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань в Тернопільській області Федір Бортняк.

Народний депутат України Олег Барна, виступаючи перед присутніми, зауважив, що діяльність фонду вже давно належно оцінили трудівники, які втратили здоров’я на виробництві, та члени сімей загиблих при виконанні трудових обов’язків. Пригадав, як сам пережив важку травму після ДТП і не з чужих розповідей знає, як нелегко долати таке життєве випробування. Не втрачати віру в себе, віру в нашу державу, силу духу — основне кредо, що має визначати майбутнє.
Відповідальність фонду перед суспільством — це не лише страхові виплати потерпілим, яких за сім місяців цього року виплатили понад 16 мільйонів гривень, внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованих територій — ще більше мільйона гривень. Фонд фінансово забезпечує цілий комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації потерпілих, санаторно-курортне лікування в оздоровчих закладах України. Чимала робота проводиться і з профілактики виробничого травматизму, адже, щоб не відновлювати втрачене на виробництві здоров’я, треба спільними зусиллями дбати про безпеку праці вже сьогодні.
Крім цих важливих напрямків діяльності, не менш вагомим є залучення інвалідів праці до активного громадського життя. Багато потерпілих на виробництві пережили страшні трагедії. Щоб вони не втрачали віру в себе, розкрили свої таланти, працівники фонду намагаються змінити життя людей з обмеженими можливостями на краще.

На урочистостях ми поспілкувалися з інвалідом трудового каліцтва ІІ групи Богданом Сидоровичем Комаринським, якого більшість учасників святкування знають, адже щороку зустрічаються на змаганнях спартакіади «Сила духу».

— Нині тут зібралися такі ж, як і я, – люди з активною життєвою позицією, — каже пан Богдан, — які не здалися на волю обставин, не склали руки, мовляв, я інвалід — і життя скінчилось. Тут зібрались ті, хто слугує гарним прикладом для наслідування усім людям з обмеженими можливостями. Тут більше двох десятків потерпілих на виробництві, які здатні не лише дати раду своїм проблемам, а й надихнути інших інвалідів, яких в області не одна тисяча. Розповідайте, переконуйте власним прикладом інших, хто сидить удома, в чотирьох стінах, у тому, що можна і після травми жити повноцінним життям, робити можливе і неможливе для  того, щоб реалізувати свої мрії, відкинути всі страхи і невпевненість. Ці  спортивні змагання — це не місця і нагороди, це можливість  проявити себе.

Досвід проведення таких спортивних змагань у фонді напрацьований — цього року вже вчетверте успішно провели Всеукраїнську спартакіаду серед потерпілих на виробництві «Сила духу». Такі спортсмени-аматори, як Василь Корчук та Людмила Нікітіна, Микола Божемський та Іванна Бондарчук, Світлана Магденко та Ірина Корчевська, Іван Герцунь та Надія Герман, Надія Мушалюк та Михайло Мазур, Мирослав Маркович та Богдан Адамів, Анатолій Зайлабутдінов, присутні на урочистостях, уже мають особисті спортивні досягнення та відзнаки спартакіади. Є величезна користь неформального спілкування людей з обмеженими можливостями, коли вони змінюють середовище, діляться певними знаннями та вміннями, починають інакше дивитись на світ.

Тому у фонді запровадили виїзні прийоми громадян у відділеннях, відвідування за місцем проживання, щоб знати не зі статистичних даних про проблеми чи потреби цих людей, а з кожним інвалідом трудового каліцтва спілкуватись особисто. Таких виїздів лише цьогоріч здійснили 53. Ще 814 громадян прийшли на особистий прийом чи іншим чином звернулись до нас і отримали вичерпні відповіді на питання, що їх турбували.

— Наше завдання — почути цих людей, — відзначає в.о. начальника управління ВД фонду в області Федір Бортняк, — наші прагнення і думки збігаються. Фонд допомагав і буде допомагати, підтримувати людей з обмеженими можливостями у їх починаннях. Найчастіше саме під час особистих зустрічей з людьми і з’ясовуються різні проблеми, виникають питання і шляхи їх вирішення. Приємно, що наші працівники не ставляться до цього лише як до виконання своїх посадових обов’язків, а роблять усе можливе, аби хоч трохи полегшити будні соціально незахищених осіб.

Зоряна Замкова


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00


Три дорожньо-транспортних пригоди на дорогах Тернопільщини трапилося 15 квітня...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:55


У Тернополі запрацював новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY – простір відновлення і турботи для військових, які зазнали поранень під час бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:52


Бездиханне тіло жінки в Тернопільському ставі за три метри від берега 13 квітня побачили перехожі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


Тепла атмосфера, щирі усмішки дітей та непохитний дух патріотизму – саме так у Тернополі відзначили «День першої пластової присяги»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:12



Теми дня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня