Триватиме форум протягом двох днів — 24-25 травня. Його мета – демонстрація існуючих можливостей і перспектив розвитку провідних галузей економіки області, розбудова дієвої системи державно-приватного партнерства та підвищення конкурентоспроможності Тернопільської області.
Основні заходи відбудуться у четвер, 24 травня, у Збаразькому замку. Для учасників буде представлено 14 тем для обговорення. Загалом на форумі буде понад 30 спікерів, більше 500 учасників та понад 30 делегацій з цілого світу! Географія учасників дуже широка, будуть представлені всі континенти, крім Австралії.
«Інвестиційний форум є щорічним, але щороку з попередніх років зберігається лише команда організаторів — це Тернопільська обласна державна адміністрація, обласна та міська ради. У попередні роки ми старалися зробити акцент на досвіді наших партнерів з інших країн, які представляли свої успішні проекти. Цього ж разу основна концепція форуму – продемонструвати свої успіхи за попередні роки і показувати свої можливості, які хочемо реалізувати. Тому цього року майже всі місця на панельних дискусіях відведені для нових проектів, які презентуватимуть мешканці області та підприємці», – наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Зокрема, на інвестфорумі представлять проекти із сфери енергоефективності, відновлювальних джерел енергетики, із сфери АПК, розвитку економіки та туризму. Це саме ті ключові напрями, які активно розвивають у Тернопільській області, й не лише тому, що вони дозволяють створити робочі місця та зайняти мешканців регіону, а й тому, що Тернопільщина – це аграрний край, а також територія з чудовими туристичними об’єктами. Основне – це розвинути той потенціал, який уже є, щоб у кінцевому підсумку отримати економічну вигоду для області.
«У рамках щорічних форумів ми створювали своєрідний майданчик для бізнесу. Що вдалося досягти – це, перш за все, підписано ряд дуже важливих соціальних, культурних, мистецьких та економічних угод. Результатом проведення форумів є, скажімо, відкриття заводу компанії «Сумітомо» в Чорткові. Завдяки проведенню форумів у Борщівському районі нині впроваджується проект будівництва біоенергетичної ферми, де видобуватимуть біогаз з технічних рослин. Є приклад, коли після інвестфоруму розширюють свої потужності наші підприємства. Зокрема, в місті Таураге (Литовська Республіка) вже відкрито філію ТОВ «Ватра», яка займається виробництвом освітлювальних приладів. Саме тому інвестиційний форум – це можливість заявити, що ми створюємо умови для бізнесу та завести в область іноземні компанії», – зазначив Степан Барна.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Степан Барна, Тернопільщина Invest-2018