Понеділок, 28 квітня 2025
• Пропонував поліцейським 15 тисяч гривень хабаря • 39-та річниця Чорнобильської трагедії: тернопільські поліцейські вшанували пам’ять жертв та ліквідаторів аварії • У Кременці провели акцію на підтримку зниклих безвісти і полонених захисників • У Зарваниці вшанували пам’ять отця Василя Поточняка • Двоє жінок потрапили під колеса автомобіля у Теребовлі • У Тернополі запрацював інноваційний центр реабілітації для захисників і захисниць • У Тернопільському ставі знайшли тіло 79-річної жінки • Пластуни Тернополя відзначили 113-ту річницю першої присяги • Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик
Степан Барна: «Вже не шкодую, що очолив ТОДА, адже куди б не приїхав, бачу результати нашої роботи і пишаюся ними»

Автор: Опубліковано: 14 Квітня о 17:54 25


У понеділок, 11 квітня, голова Тернопільської ОДА Степан Барна прозвітував про перший рік роботи на посаді керівника області..


Звіт очільника області перед журналістами, профільними заступниками, начальниками ключових управлінь та головами РДА символічно відбувся на території колишньої військової частини у Теребовлі. Щоправда, нині її приміщення нагадують декорації для зйомок художнього фільму про всесвітній апокаліпсис, однак до кінця року частину, де проходитимуть службу 500 військових, обіцяють відновити.

Саме з військової теми і розпочав свій звіт голова ОДА. Степан Барна наголосив, що лише два роки тому на території нашої області не було жодної військової частини, а тепер 44-та артилерійська бригада загальною кількістю 3500 військових уже функціонує у Тернополі, а на черзі, крім Теребовлі, — відновлення базувань військових у Чорткові, Бережанах та Білокриниці Кременецького району.

А загалом Степан Степанович поділив звіт на шість напрямків, кожен з яких має чимале значення для життєдіяльності області. Звіт був насичений цифрами та фактами, що справді показують, наскільки змінилася ситуація на Тернопіллі за останній рік. І тепер на запитання, чи не шкодує Степан Барна, що торік у квітні погодився очолити Тернопільську ОДА, він відповідає, що спочатку шкодував, а тепер — аніскільки. “Куди б не приїхав, — сказав голова ОДА, — скрізь бачу результати нашої роботи, задоволені відгуки людей і пишаюся, що нам вдається покращувати їхнє життя”.

Оборона

Як зазначив Степан Барна, пріоритетним завданням для нього у перші місяці роботи на посаді було спорудження фортифікаційних споруд у зоні АТО, і вже у перші тижні своєї роботи він ледь не заробив від Адміністрації президента першу догану, такі кепські справи були з тим небезпечним будівництвом, але вже у липні-серпні 2015 року на баланс Міністерства оборони України передали готові об’єкти.

Перший будівельний загін у складі 97 працівників та 23 одиниць будівельної техніки вдалося сформувати лише за один тиждень і він приступив до роботи у квітні минулого року. А загалом будівництво тривало чотири місяці, споруди поблизу містечок Золоте та Попасна розтягнулися на 17,5км, а участь у роботах взяли понад 150 будівельників  із ПП “Креатор-Буд”, ТОВ “Тернопільбуд” та ТОВ “Добробуд”.

За словами голови ОДА, краяни проявляють високий рівень патріотизму в обороні країни. Так, мобілізовано та призвано до лав Збройних сил України понад  три тисячі мешканців області. За проявлені у бойових діях героїзм та мужність, успішне виконання бойових завдань 66 військовослужбовців 44-ої артилерійської бригади представлено до державних нагород, 10 з них – посмертно.

Бійцям, які протистоять агресору на Сході України, надають соціальну та патронатну підтримку. Систематично здійснюються виїзди на передову з гуманітарною допомогою — продуктами харчування, медикаментами, одягом, предметами гігієни тощо. В області розпочали реалізацію цільової програми підтримки бійців та родин загиблих, на що у 2015 році з бюджету області виділили 2,7 млн. грн., у 2015 році 1,7 млн. грн. виплачено як одноразову допомогу учасникам АТО та членам сімей загиблих у рамках програми “Турбота”.

Мобілізованим працівникам виплачена компенсація середнього заробітку на майже 17 млн. грн., а загальна сума одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців склала 26,6 млн. грн. Нині понад тисячу учасників АТО вже оформили право власності на земельні ділянки. Ще 2634-ом особам надано дозволи на розробку землевпорядної документації. Придбано квартири для трьох сімей загиблих та одного учасника АТО з інвалідністю, у 2015 році 385 дітей учасників АТО відправлено на оздоровлення та відпочинок в межах України, в тому числі 202 дітей – до країн Європи.

Економіка

Навіть в умовах війни ніхто не знімав з керівництва області необхідність підвищувати економічні показники краю. Для Степана Барни пріоритет в цьому плані — пошук іноземних та внутрішніх інвесторів і створення нових робочих місць. Якщо у 2015 році Тернопільщину відвідали 30 іноземних делегацій з Австралії, Вірменії, Ірану, Канади, Сербії, США та країн Євросоюзу, то лише у першому кварталі 2016 року у нас побувало 17 офіційних делегацій. Завдяки співпраці з іноземними партнерами область має позитивні показники експорту. У січні-лютому 2016 року Тернопільщина продемонструвала позитивне сальдо в 6% у той час, як загалом по Україні зниження цього показника склало близько 40%.

Протягом звітного року в область залучено близько 25 млн. грн. міжнародної технічної допомоги, в тому числі на проекти, що будуть реалізовуватися у 2016 році. 11 млн. грн. спрямовано на реалізацію мікропроектів громад в рамках проекту ЄС/ПРОООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. У результаті в 21 школі впроваджено енергозберігаючі заходи, відремонтовано водогін. Створено чотири сільськогосподарські кооперативи. 113 тис. грн. залучено у вигляді гранту на реконструкцію ФАПу у с.Красносільці (конкурс мікропроектів посольства Німеччини у Києві).

Відбудова

127,6 млн. грн. торік отримала область на соціально-економічний розвиток, реалізацію інвестпроектів та програм, з них 95 млн. грн. — Держ-
фонд регіонального розвитку; 5 млн. грн. — державні капітальні видатки, а ще 27,6 млн. грн. — субвенція з Держ-
бюджету. У результаті збудовано, реконструйовано або відремонтовано 45 об’єктів соціальної інфраструктури області. А загалом у 2015 році  в економіку області вкладено понад 3,5 млрд. грн. капітальних інвестицій, що на 15,2% більше, ніж у 2014 році.

Промисловий та аграрний сектори

Як вже зазначав голова ОДА, пріоритетом роботи його команди є створення в області нових робочих місць. І в цьому напрямку, враховуючи загальну важку економічну ситуацію в державі, досягнуто чималого прогресу. Так, ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” реалізувало проект з виробництва електричних в’язок для автомобілів “Ауді” серії В9. В результаті створено понад 500 нових робочих місць, а загалом підприємство забезпечує роботою майже 4 тисячі мешканців області. І на досягнутому не зупиняється, адже вже розпочато новий проект, що передбачає створення ще майже двох тисяч робочих місць у Чорткові, причому 500 — уже до кінця року.

Крім того, спільне україно-естонське підприємство “Сегеш-Україна” — відкрило нову лінію з пошиття одягу, а ДП “Агроцентр ЄвроХім-Україна”
(м. Кременець) відкрило філію з виробництва мінеральних добрив.

Набирає обертів інвестиційна діяльність в галузі АПК. Вводяться в дію нові об’єкти та створюються додаткові робочі місця. Загалом за минулий рік сільгосппідприємствами освоєно капітальних інвестицій на суму понад  468 млн. грн, зокрема:

– введено в дію першу чергу переробного комплексу та фруктосховища
ФГ “Гадз” (Бучацький р-н);

– введено в експлуатацію соєвий завод ТОВ  “Рентком Тернопіль” потужністю 20 тис. тонн (Заліщицький р-н);

– у молочному скотарстві введено три нові тваринницькі приміщення для утримання ВРХ та відновлена тваринницька ферма (Бережанський р-н);

– у свинарстві введено в експлуатацію  репродуктор потужністю на
3 тис. голів (Підгаєцький р-н);

– у птахівництві завершено будівництво пташника на 180 тис. курей-несучок (Тернопільський р-н).

Нові громади

На Тернопіллі створено 26 нових територіальних громад. Тепер мешканці  міст та сіл самі будуть розпоряджатися отриманим фінансуванням.

Починаючи з 2015 року, в Тернопільській області розвиток електронного урядування став одним із пріоритетів реформування системи державного управління. Розроблено вісім ексклюзивних електронних послуг, які надаються на місцевому рівні. ІТ-волонтерами безкоштовно створений веб-портал електронних послуг Тернопільської області, де можна отримати 57 електронних послуг, в тому числі загальнодержавних.

Область бере активну участь в реалізації проекту ProZorro.org:

– зареєстровано близько 500 установ та організацій Тернопільщини;

– оголошено 698 закупівель (станом на 07.04.2016 року), використовуючи систему електронних закупівель. У результаті: планова сума закупівель склала 17,0 млн. грн., економія — 1,4 млн. грн.

Гуманітарний сектор

Понад 30 млн. грн. освоєно торік в області на реконструкцію та ремонт освітніх закладів області. Відновили роботу 14 дитсадків, в т.ч. два у Тернополі, введено в дію нове шкільне приміщення у с. Соколів Теребовлянського р-ну. У 2015-2016 рр. понад 7,5 тис. учнів мають доступ до освіти завдяки організації їх довозу до місця навчання. Під час вступної кампанії  2015 року до вищих навчальних закладів області було зараховано 30 учасників та 83 дітей учасників АТО.

Завершена реконструкція Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина”, розпочали роботу три сателітні відділення гемодіалізу у Заліщицькому, Кременецькому та Бучацькому районах.

Майже 60 тис. дітей області вдалося оздоровити та забезпечити відпочинком протягом 2015 року. 288 тис. грн. отримали  молодіжні громадські організації на реалізацію своїх заходів. Майже три тисячі юнаків та дівчат долучилися до участі у військово-патріотичних іграх, вишколах, таборах (“Гурби-Антонівці”, “Легенда УПА”, “Лисоня-2015”, “Дух нашої давнини” та інших).

Плани

А на черзі у Степана Барни ще більш грандіозні плани. Чого варте залучення до області 93,6 млн. грн. (59 інвестиційних проектів) з Державного фонду регіонального розвитку. Очікується також, що субвенція на розвиток територіальних громад складе 141,5 млн. грн., а ще близько 70 млн. грн. надійде з Держбюджету місцевим бюджетам на розвиток окремих територій. Таким чином очікується, що додаткове фінансування складе рекордну суму — близько 300 млн. грн. Тернопільщина  отримає безпрецедентні фінансові вливання, заплановано чимало соціально-гуманітарних подій, але, знаючи голову ОДА Степана Барну, зауважимо, що він ніколи не обмежується лише планами.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Чоловік запропонував 15 000 гривень поліцейським, аби уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:32


Пам’ятні заходи відбулися у Тернополі біля пам’ятника Жертвам Чорнобильської катастрофи...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:22


Рідні полонених захисників України і зниклих безвісти на фронті із Кременецької і Шумської громад провели мирну акцію, щоб привернути увагу нашої влади та світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:19


Троянди з давніх часів вважаються символом кохання, краси та ніжності. Їхні пелюстки розповідають історії почуттів, їх аромат зачаровує і залишає слід у серці...


Рубрика: Опубліковано: о 17:48


У Марійський духовний центр "Зарваниця" вшанували пам’ять світлої постаті нашої Церкви — отця Василя Поточняка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:00



Теми дня
27 Квітня
16 Квітня
14 Квітня
10 Квітня
9 Квітня