Дату було обрано невипадково, адже саме 11 червня минає два роки з початку дії безвізу. Пресконференція відбулася у приміщенні обласного архіву, що теж символічно. Будівництво споруди затягнулося на довгих тридцять років, а завершилося уже за каденції Степана Барни.
Протягом 2015-2018 рр. пріоритетними напрямками роботи голови облдержадміністрації стали:
– обороноздатність та безпека населення;
– децентралізація;
– економічне зростання;
– розвиток агропромислового комплексу;
– впровадження інфраструктурних проектів;
– реформування охорони здоров’я та освіти;
– розвиток спорту та туризму.
Охорона здоров’я
На первинну ланку медичної допомоги скеровано 266 млн грн. Протягом 2017-2018 рр 1,2 млн людей отримали безкоштовні ліки. Було підписано 700 тисяч декларацій (70%). Оновлено амбулаторії і ФАПи на суму 28 млн грн. У сімейного лікаря за цей час вдвічі зросла заробітна плата. У 2019-му розпочато будівництво 19 нових амбулаторій. На це виділено 143 млн грн. А також, закуплено 29 автомобілів для амбулаторій на суму 12,5 млн грн.
На вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу виділено 111 млн грн. У 2016-2018 рр було впроваджено новітні технології. Зокрема, у Заліщицькій та Кременецькій районних лікарнях тепер проводять стентування. У Козівській та Чортківській – встановлення суглобів (ендопротезування). На лапароскопічних операціях спеціалізуються в Кременецькій та Шумській районних лікарнях. Окрім цього, у Кременецькому та Чортківському районах встановлено ангіограф і комп’ютерні томографи. Загалом проведено капітальні ремонти на суму 32 млн грн, та забезпечено медичне обладнання вартістю 79 млн грн.
Третинна (високоспеціалізована) медицина отримала фінансування у розмірі 170 млн грн. На лабораторний центр було виділено 45,1 млн грн. На кардіологічний центр – 50 млн грн. Перинатальний – 26 млн грн, диспетчерський – 7,5. На інфекційну лікарню скеровано 9,5 млн грн.
У 2019 році завершаться роботи стосовно відкриття сучасного дитячого відділення онкогематології на суму 8 млн грн.
Спортивна інфраструктура та освіта
На розвиток спортивної бази виділено 93,2 млн грн. Якщо до 2015 року на Тернопільщині було побудовано всього 33 футбольні поля, то у наступні роки додалось ще 39 (28 з штучним покриттям). Зокрема, нові спортзали отримали в Збаразькій та Чортківській ДЮСШ, а плавальний басейн у Козівській ЗОШ №2.
У 2018-му розпочато будівництво центру водних видів спорту «Водна арена Тернопіль» (68,7 млн грн) А також «Спортивне ядро» у м. Кременець (15,7 млн грн).
На Нову українську школу залучено 106 млн.грн. Завдяки чому, відкрито 17 інклюзивно-ресурсних центрів, створено 30 опорних закладів (74 філії). Протягом 2015-2018 рр.збудовано дві нових школи у с.Горигляди і Соколів. Розпочато будівництво школи у с.Шупарка та смт.Велика Березовиця. Окрім цього, реалізовано 75 інвестиційних проектів.
Децентралізація
Реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади є основою для впровадження інновацій та розвитку Тернопільщини, переконаний Степан Барна.
На даний час ОТГ області охоплюють: 616,9 тис.населення (58,6%), 6,2 тис.км2 території (45,2%), 282 ради (45,9%), 472 населених пункти (44,6%).
За три роки з держбюджету для ОТГ Тернопільської області виділено 486,3 млн грн.на реалізацію 821 проекту. Доходи на одного жителя ОТГ у 2018 р, у порівнянні з 2016-тим, зросли вдвічі – з 1,5 тис. До 2,9 тис.грн.
Завдяки реформі децентралізації в області відкрили 26 центрів адміністративних послуг , створили 40 пожежних станцій.
І на завершення…
Наприкінці пресконференції Степан Барна заявив, що готовий не лише передати посаду голови Тернопільської ОДА своєму наступнику, а й допомогти йому, підказати, навчити у разі потреби. Він також зазначив, що неодноразово звертався до президента України Володимира Зеленського з проханням про звільнення.
– 23 квітня я зробив заяву про відставку, 17 травня написав заяву про звільнення, – розповів Степан Барна.- Сьогодні, враховуючи, що вже є постанова Кабінету Міністрів, яка погоджує моє звільнення, чекаю, що моя позиція буде прийнята.
Як зазначив очільник Тернопільщини, за останні два місяці з Адміністрації президента до нього ніхто не звертався і про ситуацію в області не запитував.
Степан Барна запевнив, що після завершення каденції, залишиться у політиці, аби відстояти позицію вступу України в НАТО і ЄС. Переїжджати з Тернопільщини він нікуди не планує.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: звіт, Степан Барна, ТОДА