Субота, 23 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
«Студії публічної дипломатії» – унікальний проєкт Західноукраїнського національного університету Тернополя

Опубліковано: 28 Листопада о 10:00 288


Такого не було не те що в Тернополі, а й у всій Україні! У листопаді в навчально-науковому Інституті міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету започаткований цікавий онлайн-тренінг «Студії публічної дипломатії». Спікери проєкту – відомі особистості та дипломати не лише з України, а й з країн Європи, Близького Сходу, Африки, Азії, Північної та Південної Америки! .


Студії розпочалися 4 листопада і триватимуть до 22 грудня на онлайн-платформі Zoom. Проєкт орієнтований на школярів, студентів та усіх, хто хоче більше дізнатися про публічну дипломатію, як кажуть, з перших вуст.
Дипломатія буває різна – культурна, спортивна і навіть… гастрономічна!
— Класичний університет Тернополя продовжує свій поступ і започатковує нові проєкти, які в складних умовах сьогодення дають можливість молодим людям отримати якісні знання та досвід фахівців-практиків. «Студії публічної дипломатії» – це інтенсивний тренінг з більш ніж 20 спікерами, відомими дипломатами, громадськими діячами, фахівцями у сфері публічної дипломатії. Тематика тренінгу не залишить байдужим нікого – це і культурна, спортивна та гастрономічна дипломатія, мистецькі проєкти, які розвивають відносини між країнами. На тренінг ми запрошуємо не лише студентів, а й учнів шкіл та викладачів. Скажу, що година-півтори пролітають на одному диханні, адже це живе спілкування, під час якого завжди можна поставити запитання й отримати цікаві відповіді! Наприклад, ви чули про кулінарну дипломатію? А наші слухачі вже мали змогу поринути в цю тему! Для школярів, котрі ще не визначилися, яку обрати спеціальність, цей проєкт – чудова нагода пересвідчитися, якими цікавими є міжнародні відносини. Мені як ректору приємно, що такий вид тренінгу – «Студії публічної дипломатії» – вперше в Україні запроваджено в стінах Західноукраїнського національного університету», – зазначає ректор ЗУНУ Андрій Крисоватий.
– Ідея такого проєкту виникла не випадково, – говорить доктор економічних наук, професор, директор ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина Ірина Іващук. – У попередні роки ми в класичному університеті традиційно організовували такі мотиваційні й пізнавальні зустрічі для студентів. Однак карантинні обмеження внесли свої корективи, і цієї весни ми продовжували зустрічі уже онлайн. Керівником проєкту є доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатії Ігор Дацків.
До речі, тренінг триватиме до 22 грудня, тому на нього ще можна потрапити, надіславши повідомлення на електронну пошту координатора shupalesia@gmail.com. Дата завершення тренінгу обрана не випадково, адже 22 грудня – День працівників дипломатичної служби. Стежте за нашими анонсами на сторінці інституту і кафедри міжнародних відносин та дипломатії у Фейсбук та Інстаграм, на яких ми постійно подаємо тезово результати зустрічей та основні думки спікерів. Щодо спікерів, то це круті фахівці, в яких є чого повчитися. Ми в класичному університеті докладаємо максимум зусиль, щоб студенти отримали якісну підготовку тут, у Тернополі. Одна мудра людина сказала мені колись: «Університети Гарварда, Оксфорда і Стенфорда також не в столиці», і вона мала рацію.
Більше того, «Студії публічної дипломатії» – не єдиний проєкт, який ми запускаємо у цьому навчальному році. Наступний буде з країнознавства – такий предмет викладають для студентів спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» і «Туризм», але ми вирішили його урізноманітнити, додати більше практичної складової.
– До нас надходить дуже багато позитивних відгуків учасників тренінгу. І ми радіємо, бо такий зворотний зв’язок додає нам сил і впевненості, що ми все робимо правильно, – розповідає координатор проєкту, доцент кафедри міжнародних відносин та дипломатії, керівник Інтеграційного хабу країн Африки та Азії ЗУНУ Леся Шупа. – Тому виникла ідея: чому б не зробити наш захід щорічним? Охочих поділитись своїм досвідом, баченням стану розвитку міжнародних відносин між країнами та презентувати свою діяльність студентській молоді стає все більше. На наших тренінгах уже виступили дев’ять неймовірно цікавих, компетентних і професійних спікерів, серед яких – народна артистка України, ексміністр культури і мистецтв України Оксана Білозір, яка розповіла про мистецьку складову публічної дипломатії; засновниця науково-просвітницького проєкту їzhakultura, дослідниця гастрономічної культури Олена Брайченко спілкувалася з нашими слухачами про кулінарну дипломатію та українську кухню; доктор історичних наук, генерал, Надзвичайний і Повноважний Посланик України, директор Інституту добросусідства Теофіл Рендюк виступив із темою «Відносини України з країнами-сусідами: особливості публічної дипломатії»; міністр закордонних справ України 2014-2019 рр., Надзвичайний і Повноважний Посол Павло Клімкін говорив про публічну дипломатію у зовнішній політиці України; доктор історичних наук, професор, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина Матяш виступила із темою «Діяльність Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин у сфері культурної та публічної дипломатії»; президент Асоціації україно-арабських бізнесменів та інвесторів Мохаммад Салім Аллоті розповів про співпрацю України з країнами арабського світу; заступник міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції 2014-2019 рр. Микола Мовчан розповів про спортивну дипломатію.
Звертаючись до студентів ЗУНУ, Мохаммад Салім Аллоті зазначив: «Ви повинні вчитися, бо у вас дуже престижний університет й великі можливості для розвитку. Ваша адміністрація активно працює над забезпеченням якісного навчання, а ви не втрачайте свій час – вдосконалюйтеся й, завершивши навчання в класичному університеті Тернополя, йдіть працювати за фахом».
«Наші онлайн-зустрічі – це великі можливості для тих, хто навчається в одному з найкращих університетів нашої держави – Західноукраїнському національному університеті, й для тих, хто обрав надзвичайно цікаву, на мій погляд, шляхетну професію дипломата, – відзначає Теофіл Рендюк. – Це дуже потужно, бо якщо ви захочете, то зможете працювати у дипломатичній службі в системі МЗС України. Для цього потрібно дотримуватись формули трьох п: патріотизм, професіоналізм та порядність. Важливе значення має також знання двох іноземних мов і досконалий рівень їх володіння».
«Тренінг – це нові можливості для кожного з нас»
Руслана Матушик, студентка другого курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» ЗУНУ:
— Тренінг – це нові можливості для кожного з нас, він дав мені дуже багато корисної інформації. У наш чат в Телеграмі надходять анонси зустрічей, і коли я отримую повідомлення, відразу починаю шукати інформацію про спікера – це вже дає можливість сформулювати запитання. А коли слухаєш спікерів, їхні історії, то це надихає і додає впевненості в собі. Ми повинні робити реальні справи для України, а не бути пасивними. І мені дуже сподобалися слова Оксани Білозір: «Любіть Україну в собі і полюбіть себе в Україні! Відпустіть думку кудись втекти». Надзвичайно мотивуюче! Ми раді, що маємо таку можливість спілкування в нашому класичному університеті Тернополя й не їхати в столичні університети.
Артем П’єх, студент першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» ЗУНУ:
— Це великий досвід та можливість отримати інформацію, хоча лекції під час навчання в нас також завжди на високому рівні. Усі спікери дуже цікаві, тому я відвідую усі зустрічі. Наприклад, на зустрічі з Павлом Клімкіним я запитав його, коли він прийняв рішення працювати на дипломатичній службі і про книги, які він читає. Мені цікаво знати, що мотивує людей, тим більше, що після завершення навчання у ЗУНУ я планую працювати на дипломатичній службі.
Марта Демчан, студентка першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» ЗУНУ:
— Хочу подякувати ЗУНУ за чудову можливість поспілкуватися з такими відомими людьми. Коли я тільки вступила до омріяного Західноукраїнського національного університету, навіть подумати не могла, що мені випаде можливість особисто (хоча й в онлайн-форматі) почути таких відомих людей, як Оксана Білозір, Павло Клімкін, Мохаммад Салім Аллоті. Більше того, я мала змогу поставити їм ті запитання, які мене найбільше цікавили, і отримала відповіді. Упродовж наших тренінгів я отримала дуже багато справді важливої інформації. Кулінарія, спорт, етикет, міжнародні відносини – усе це дипломатія, про яку розповідають обізнані в цьому спікери. Проєкт організовується вперше не те що в нашому університеті, а й в цілій Україні! Мені досі не віриться, що така чудова можливість доступна кожному студенту нашого університету. Такі зустрічі будуть корисними не лише для тих, хто навчається за спеціальностями, пов’язаними з дипломатією, а й узагалі усім, адже ця сфера безумовно стосується кожного. Тренінги проходять доступно, швидко і нереально цікаво! Тому, майбутні абітурієнти, не втрачайте цього шансу, вступайте до ЗУНУ.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Телескопічна палиця: стильний і надійний помічник...


Рубрика: Опубліковано: о 16:21


У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада