Четвер, 14 листопада 2024
• “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал» • Генератори – багатодітним сім’ям: німецькі благодійники передали допомогу на Тернопільщину • Смертельна аварія на Дружбі: загинув 66-річний водій • Майже сотню набоїв до автомата виявили у чоловіка з Чортківщини • Діти захисників із Тернопільщини вирушили на відпочинок у Закарпаття • У Тернополі нападник погрожував ножем і вимагав гроші • В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства • Не дожив до 40-річчя. Козівська громада попрощалася з Героєм • Суд залишив у власності держави будівлі Свято-Духівського монастиря Почаївської лаври
Сучасна технологія вирощування кукурудзи

Опубліковано: 25 Березня о 16:54 1503


На сьогоднішній день Україна входить в десятку світових лідерів по виробництву кукурудзи і може значно підвищити свої позиції в рейтингу впровадженням сучасних підходів.


В українській агропромисловості культура є однією з ключових культур. Використання сучасних технологій і якісний земельний банк дозволяє отримувати досить високу врожайність. В середньому посіви приносять близько 6 тонн зерна з кожного гектара посадок, однак це далеко не межа, і при дотриманні всіх технологічних процесів врожайність можна збільшити удвічі і навіть утричі.

Так, на сьогоднішній день світовим рекордом за кількістю врожаю є 36,27 тонн на гектар. Таких неймовірних результатів вдалося досягти американському фермеру, не побоявся використовувати в вирощуванні культури інноваційні методи зрошення і управління стресом рослин.

На сьогоднішній день Україна входить в десятку світових лідерів по виробництву кукурудзи і може значно підвищити свої позиції в рейтингу впровадженням сучасних підходів. Молоді агрокомпанії, в тому числі Агрохолдинг Лендфорт активно використовують наукові і технологічні досягнення в своїй роботі, що дозволяє їм обганяти конкурентів, що обробляють культуру по-старому.

Вирощування кукурудзи з максимальньм урожаєм

Агротехнологія посіву і вирощування кукурудзи складається з декількох етапів, кожен з яких має значення для кінцевої врожайності:

Сівозміну. Кукурудза не вимагає строгого чергування, тому може вирощуватися як монокультури і після різних попередників. Найкраще висаджувати її після рослин, що очищають поля від бур’янів і накопичують в грунті вологу, наприклад, гречки, озимих, зернобобових, сидератів.

Підготовка ґрунту. Поля під кукурудзу можна орати, дісковать, глибоко рихлити, проте сучасні аграрії застосовують метод No-Till (нульова обробка грунту). Методика широко застосовується за кордоном в країнах-лідерах з виробництва кукурудзи і полягає в мінімальному втручанні в структуру ґрунту, що дозволяє зберігати цінні речовини і вологу верхнього шару землі. Після попередників і збору врожаю можуть застосовуватися гербіциди дозволяють знищити багаторічні бур’яни. Перед посівом нирку вирівнюють і культивують, щоб ліквідувати бур’яни.

Добрива. Кукурудза дуже вимоглива до живильному складу грунту і відгукується на внесення органіки і мінералів рясним врожаєм. На кожну прогнозовану тонну зерна слід вносити в грунт не менше 25 кг азоту, 12 кг фосфору і 25 кг калію. Азотна недостатність знижує приріст зеленої маси і зерна і уповільнює дозрівання качанів. Необхідна норма добрива визначається балансовим методом з урахуванням особливостей клімату і початкового складу грунту. Органіку, азотні і фосфорно-калійні добрива вносять під оранку і при першій культивації. Подальші підгодівлі проводяться аплікатором по міжряддях при достатній вологості грунту.

Посів. Для отримання рясного врожаю потрібно висівати калібровані відсортовані кондиційне насіння, оброблені протруєнням. Перевагу віддають сортам і гібридам з високою схожістю (від 98%). Прискорення проростання можливо при сонячному або повітряно-тепловому обігріві ПОСЕВМАТ протягом 5-6 днів. Обробка насіння проводиться фунгіцидними, інсектицидними і комплексними протруйниками, а також препаратами, що містять мікроелементи, яких недостатньо в грунті. Терміни посіву відрізняються в залежності від погоди, швидкості дозрівання вибраного сорту і стану поля. Висів проводиться при прогріванні грунту до температури 10-12 ° С, проте стійкі до холоду сорти можуть висівати вже при 8 ° С. Норма висіву визначається індивідуально, а глибина загортання насіння становить 4-5 см.

Полив. Найбільш ефективними для зрошення кукурудзи вважаються підземні краплинні системи поливу. Такий метод дозволяє значно знизити витрату води і електроенергії, підвищує ефективність добрив. Врожайність полів з таким поливом стає на 25% вище, ніж при використанні дощувальних машин, а зрошення можна проводити в будь-який час доби.

Боротьба з бур’янами. Для видалення бур’янів застосовуються сучасні гербіциди. Базові препарати вносяться при передпосівної підготовки поверхнево або внутрипочвенного. Допоміжні препарати мають вибіркову дію і застосовуються прямо по сходам проти конкретних видів рослин.

Усунення хвороб і шкідників. Для локалізації поширених захворювань і шкідників кукурудзи застосовуються інноваційні препарати – інсектициди та фунгіциди. Вони відрізняються високою ефективністю, дозволяють перемогти більшість захворювань на ранніх стадіях і уникнути пошкодження врожаю.

Збирання врожаю проводиться переважно методом прямого комбайнування, і при дотриманні всіх технологічних особливостей посіву і догляду за кукурудзою кількість зібраного зерна буде стабільно великим.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Слідчі тернопільської поліції оголосили підозру ще одному учаснику злочинної групи, яка незаконно переправляла військовозобов’язаних через кордон...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:23


Тернопільщина лідирує серед інших областей за кількістю жінок серед кандидатів до лав Сил оборони України, які звернулися до центрів рекрутингу, — 48% від усіх охочих в області...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:02


7 листопада своє 90-річчя відсвяткувала Присіч Віра Дмитрівна із Копичинець...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:58


Артистці родом із Бережан Інні Калинюк присвоїли звання "Заслужений артист України"...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:11


Через отруєння грибами на Гусятинщині зареєстрували вже три смерті в одній родині...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:00



Теми дня
12 Листопада
11 Листопада
10 Листопада
9 Листопада