П’ятниця, 12 грудня 2025
• Під завалами загинула працівниця видавництва “Богдан” Ірина Чорненька • Чоловік на фронті, а дружина з сином рятувались від ракети в Тернополі • Від ракетного удару загинула працівниця Тернопільської ОВА • Страшні наслідки російської атаки на Тернопіль: 33 загиблих, 6 зниклих безвісти • Віталій і синочок Давидко загинули через російську атаку на Тернопіль • Росія вдарила по двох житлових будинках у Тернополі • Школярка з Тернополя стала лауреаткою премії імені Павла Тичини • Нападав на людей і грабував, а потім втік в Іспанію: судитимуть тернополянина • У ресторані “Пролісок” невідомі побили скло і пошкодили майно • Лялька-мотанка має глибоке коріння в українській культурі • На Шумщині виділили город у… зоологічному заказнику «Людвище» • Сила не має статі: тернопільська нацгвардійка розповіла про власний шлях у війську • Які громади на Тернопільщині найбільше допомагають захисникам? • У Кременці чоловік мало не загинув через удар дерев’яною балкою • Чорнобривці — на чай для захисників • Кардинал із Тернополя з українцями в Австралії здійняли гігантський прапор України • Олександр Вовкотеча із Підволочиська очолив Службу військового капеланства ЗСУ • У Бережанах пенсіонер вчадів через замикання настільної лампи • Священник із Вишнівецької громади розробив мобільний додаток для покаяння • Тернопільська «Посмішка» — серед найкращих на всеукраїнському фестивалі мистецтв
«Суто сімейна справа» по-тернопільськи

Автор: Опубліковано: 8 Червня о 17:00 1124


Оскільки усі події комедії відбуваються у лікарні, символічно, що прем’єрний показ відбудеться у день медика – 16 червня. Проте, як обіцяють самі актори, цікаво буде кожному, незалежно від професії.


«Суто сімейна справа» – комедійна вистава, автором якої є класик сучасної комедії, англійський драматург  Рей Куні. Його постановки стають справжніми шедеврами і здобувають неабияку прихильність глядачів як в усьому світі, так і в Україні зокрема. Не виняток і Тернопіль. Ба більше, тернополяни та гості файного міста переглядатимуть новинку першими.

До роботи над комедією долучилися найпотужніші кадри Тернопільського драматичного театру: народні артисти, заслужені, провідні… Усі ролі продубльовані, тож гратимуть два акторські склади. Все для того, аби усі отримали можливість показати себе на сцені.

«Суто сімейну справу» переклав з англійської народний артист України Іван Ляховський. Над розробкою сучасного інтер’єру і костюмів працював Григорій Лоїк, а режисером-постановником став заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила.

  • Ми розуміємо, що в країні нині непроста ситуація, – каже В’ячеслав Жила. – Але й усвідомлюємо, що глядач втомися від того негативу, який транслює телебачення, радіо… Для того, аби люди, переглянувши виставу, набралися оптимізму, ми і готуємо комедію. Це буде прем’єра, яку в Україні поки не було показано. На Тернопільській сцені це відбудеться вперше!

Режисер-постановник зазначив, що робота над «..сімейною справою» тривала більш ніж півтора місяця. А також наголосив, що такої складної по акторській майстерності вистави у театрі ще не було.

У центрі подій «Суто сімейної справи» – лондонська клініка, де не все так просто, як може здатися на перший погляд. Дорослий син у пошуках тата, безперервні викрутаси головного героя, щоб його, бува, не «розкусила» дружина, спантеличені батьки та ошелешені колеги… Усе це – лише незначна частина того каскаду несподіванок, що очікуватимуть на глядацьку аудиторію.

Прочинили завісу таємничості над премєрою і актори, залучені до постановки.

Виконавиця головної ролі, акторка Ірина Складан запевняє, що найголовніша інтрига вистави полягає в тому, що головний герой – її чоловік, постійно щось нове й нове вигадує, бо боїться зізнатися, що «скочив у гречку».

  • У мене епізодична роль, але мама, яку граю, така кумедна, – розповідає заслужена артистка України Марія Гонта. – Вона радіє за сина і навіть не здогадується, що має дорослого внука. А момент, коли все ж таки про це дізнається, досить потішний. Думаю, вистава приречена на успіх!

Акторка Ольга Скала ще грає ролі вісімнадцятилітніх, а у «Суто сімейній справі» стільки ж років її синові. Як зізнається жінка, «перемкнутися» було досить важко, але вона сподівається, що роль виглядатиме переконливою для глядачів.

  • Напевно, найбільше радий за майбутню прем’єру я, бо в мого персонажа найбільші вуса, – сміється заслужений артист України Борис Репка, коментуючи свою першу «вусату» роль.

Оскільки усі події комедії відбуваються у лікарні, символічно, що прем’єрний показ відбудеться у день медика – 16 червня. Проте, як обіцяють самі актори, цікаво буде кожному, незалежно від професії.

Переглянути «Суто сімейну справу» можна 16, 17, 20, 21 та 24 червня у Тернопільському драмтеатрі ім. Т. Шевченка.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Внаслідок жахливого ракетного удару по Тернополю 19 листопада, загинула працівниця видавництва "Богдан" Ірина Чорненька...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:22


Трагічний ранок 19 листопада назавжди змінив життя родини Геляс у Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:11


Галина Мацьків загинула під завалами зруйнованого російською ракетою будинку в Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


22 листопада о 18:00 у Тернополі завершили пошуково-рятувальні роботи після масованого російського удару...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:16


Внаслідок ракетної атаки ворога на Тернопіль 19 листопада трагічно загинули Віталій Долиняк та його маленький син Давидко...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:52


Найпопулярніше цього тижня

Теми дня
23 Листопада
22 Листопада
19 Листопада
10 Листопада
24 Жовтня