Минулого тижня народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Тарас Юрик оглянув об’єкти, на які пішли ці кошти. Про виконані і заплановані на 2017-ий рік роботи – далі в інтерв’ю.
– З Фонду соціально-економічного розвитку за вашим поданням у 2016 році округ отримав 20 мільйонів гривень державної субвенції…
– У 2016-ому році я тричі звертався до Кабінету Міністрів. В кінцевому результаті загальна сума субвенції склала понад 20 мільйонів гривень. Більше половини цих коштів пішло на облаштування об’єктів інфраструктури. Йдеться про заміну вікон, дахів, ремонт дитячих садочків та інше. До речі, ми почали також реалізовувати проект встановлення футбольних майданчиків зі штучним покриттям. Наприкінці 2016-го округ №165 отримав три мільйони гривень субвенції. Передусім вирішили закупити для районів медичне обладнання. Лікарі кажуть, що за 20 років не було такого системного оновлення медтехніки. За ці кошти придбали також обладнання для шкіл та дитсадків. Наприклад, у Тернопільському районі 467 тисяч гривень субвенції пішло на потреби загальноосвітніх навчальних закладів.
– Продовжимо тему освіти. Школи у вашому окрузі отримали комп’ютери…
– Так, минулого тижня у Підгаєцькій школі презентували комп’ютери. Загалом область під кінець 2016-го отримала понад 700 комп’ютерів. Їх надала Китайська Народна Республіка відповідно до урядової програми комп’ютеризації начальних закладів України. Це велика підмога для шкіл, особливо в селах. Діти будуть мати можливість вчитися у комфортних і сучасних умовах. На мій округ у 2016-ому році було виділено чимало коштів і на ремонт закладів освіти. Так, Залозецька громада, що на Зборівщині, отримала з Фонду соціально-економічного розвитку 1 мільйон 165 тисяч гривень на дитсадок, село Жабиня Зборівського району — 600 тисяч гривень на ремонт приміщення дитсадка. І це лише два приклади з багатьох по округу.
– Ви згадали про Залозецьку ОТГ. Які результати територіальної реформи і децентралізації на Тернопільщині в цифрах?
– Тернопільщина може похвалитись тим, що ми перші в Україні по децентралізації і за кількістю створених ОТГ. Їх у нас нині 36. Ми якраз перші в тому, що наші сільські місцевості отримали додаткові можливості. Залучені величезні кошти, громади зрозуміли, що їх села можуть тепер отримувати додаткові кошти. Із одного мільярда гривень, який спрямували на підтримку ОТГ, Тернопільщина отримала близько 15 відсотків, а це 141 млн. грн. Раніше 90 відсотків сіл області мали бюджет в межах 200-300 тисяч гривень, цих грошей вистачало лише на оплату праці апарату сільської чи селищної ради. А нині до них надходить мінімум 200-300 тисяч гривень, щоб поліпшити інфраструктуру.
– Вже відомо, які суми і на які об’єкти отримає Тернопільщина у 2017-ому році?
– Сьогодні активно над цим працюємо. У Державному бюджеті визначена загальна сума, яка передбачена на два напрямки: близько 3,5 мільярда гривень по державі у Фонді регіонального розвитку і 4 мільярди — у програмі соціально-економічного розвитку. Це дві цільових програми з Держбюджету, які можуть фінансувати певні програми регіонального характеру. Минулий рік для Тернопільщини був проривом з точки зору розвитку інфраструктури. Вдалося залучити близько 400 мільйонів гривень власне на об’єкти інфраструктури, це крім доріг. Йдеться про перекриття дахів у дитячих садках, школах, заміну вікон, дверей, ремонт, заміну фасадів, встановлення котлів. Тепер робимо акцент на енерго-
ефективні заходи. Це дасть можливість за рахунок економії витрат на опалення спрямувати заощаджені кошти на інші об’єкти. Якщо в попередні роки наша область на розвиток інфраструктури могла отримати 10-20 мільйонів, то нині таку суму отримує практично кожен з районів. Торік за 400 мільйонів гривень відремонтовано близько 350 об’єктів. Наголошую: у Тернопільській області 1054 населені пункти, 350 об’єктів вдалося відремонтувати тільки у 2016 році. Сподіваюсь, що 2017 рік буде у цьому плані ще кращим.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Тарас Юрик, Тернопільщина