11 червня активісти територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» роздали тернополянам інформаційні листівки з відповідями на найбільш актуальні запитання щодо умов і правил вільного пересування до країн Євросоюзу. В обласному партійному осередку переконані, що така інформація знадобиться кожному українцю, який планує подорожі до Європи.
«Перед Україною відкрилися абсолютно нові безпрецедентні можливості. Це власне той фундамент, на якому будується подальший успіх нашої держави. Свобода пересування до країн ЄС стане поштовхом нового етапу розвитку у сферах економіки, науки, культури, освіти, технологій. І ми вже бачимо результати, наприклад, у сфері спорту — у перший ж день дії безвізового режиму футбольні вболівальники разом із президентом ФФУ Андрієм Павелком перетнули з біометричними паспортами європейський кордон, вирушивши на матч Фінляндія – Україна. Тобто, вже можна оцінювати переваги безвізового режиму, — наголосив народний депутат України, голова Тернопільської територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» Тарас Юрик. — Це результат наполегливої роботи всього українського народу. Це, власне, ті зміни, за які мільйони українців виходили на Майдан. Щоб отримати безвізовий режим, Україна упродовж останніх трьох років у безперервному режимі працювала у сфері проведення реформ. Темпи розбудови нашої країни бачимо на прикладі Тернопільщини – у 2016 році, вперше за часи Незалежної України, наша область отримала 400 мільйонів гривень на розбудову об’єктів інфраструктури, і це — крім доріг».
Паралельно із розвитком інфраструктури Україна за неймовірно короткий термін відбудувала армію, яка стала надійним щитом захисту землі, волі та демократії від російської агресії. «Величезна робота була проведена й на дипломатичному рівні – виконали майже 150 пунктів, необхідних для імплементування плану візової лібералізації. Україна зарекомендувала себе надійним і стабільним партнером», — наголосив Тарас Юрик.
В економічній сфері ці процеси мають пожвавити цікавість іноземних інвесторів до України і створити нові бізнесові можливості для українців. До речі, лише за перший квартал 2017 року приріст прямих інвестицій з ЄС склав 570 млн. доларів. Асоціація та зона вільної торгівлі з ЄС полегшила двосторонню торгівлю та вихід українських товарів на європейський ринок. За перші п’ять місяців цього року експорт з України в ЄС зріс на 25% порівняно із тим же періодом 2016-го року. «Це свідчить про те, що українська економіка успішно інтегрується в єдиний європейський ринок. Відповідно формується надійний фундамент для довгострокового розвитку нашої держави», — підкреслив Тарас Юрик. Народний обранець переконаний, що безвізовий режим поглиблюватиме інтеграцію України до ЄС і наступним кроком стане членство України у Північноатлантичному альянсі та приєднання до Європейського Союзу.
Які можливості дає безвізовий режим тернополянам?
11 червня між Україною та Європейським Союзом офіційно почав діяти безвізовий режим, відтак українці подорожуватимуть до європейських країн за спрощеною процедурою. Про те, як тернополяни оцінюють нові можливості здійснення подорожей до Європи – далі у бліц-опитуванні.
— Можна буде вільно поїхати в Європу. Там досить висока культура, дуже велику увагу приділяють питанням екології. Мій син живе в Канаді, я подорожувала торік і тому знаю про тамтешні умови. Віза у мене є, син оформив усі документи ще у 2016-ому, але, звісно, вітаю запровадження безвізового режиму. Наші люди зможуть вільно подорожувати, подивитися світ. Пригадую, як за радянських часів неможливо було кудись їхати. Потім із здобуттям Незалежності це змінилося, але усі пам’ятають, як ще у недалекому минулому були величезні черги бажаючих отримати візи. Це була досить складна процедура і бюрократично, і фінансово. Тепер уже можна їхати в Європу без перепон, — каже 68-річна Ірина Зінченко.
— Запровадження безвізу більше для туристів важливе. Я ще ніколи не була за кордоном. Щоправда, хотіла би подорожувати, — ділиться планами 16-річна Ганна Шеремета.
— Детально про умови безвізового режиму я ще не взнавала, але знаю, що потрібен біометричний паспорт. Мені 28 років, у мене синочок, якому майже два роки. Наразі я у декретній відпустці. Поки що не маю фінансової можливості здійснити подорож за кордон, але якщо людина планує їхати, то безвіз для неї — істотне спрощення, — каже Марія Камінська.
— Я — підприємець, працюю в аграрному секторі. За рік уже тричі був за кордоном – у Польщі і Німеччині. Тапер буду користуватися безвізовим режимом. У сільському господарстві я бачу досить великі перспективи – це один з локомотивів економіки України. Думаю, безвіз сприятиме ще більшому розвитку цього сектора, — ділиться думками 35-річний Андрій Довгаль.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ЄС, безвіз, Тарас Юрик, Тернопіль