Малеча з татусями і матусями взяла участь у майстер-класах: «Тепло рідного дому» — розписували пряники, «Серце патріота» — виготовляли прикраси, а також майстрували рамки для фото, робили патріотичні браслети і навіть… роботів. Діти весело провели час у пізнавальних конкурсах та естафетах і створили чудові малюнки для наших захисників на передову. Проєкт «ТатоХаб» у Тернополі вдалося реалізувати завдяки Фонду ООН у галузі народонаселення за підтримки посольства Королівства Швеція в Україні в рамках проєкту «Трамплін до рівності».
«Ой у лузі червона калина» — від сопілкарів із Харкова
Волонтерка Анна Герасименко провела майстер-клас «Серце патріота».
— Діти при допомозі батьків пошили сувеніри з фетру — синьо-жовті сердечка. Триває війна, але нам не байдужа доля дітей. Усі ми нині потребуємо єдності, маємо вчитися співпрацювати навіть у таких екстрених умовах. «ТатоХаб» — це залучення татусів до виховання і турботи про малечу, адже часто мами все тягнуть на своїх плечах, — зазначила Анна.
— Прочитав у соцмережі про свято, тож прийшов із 3-річним синочком Домініком. Хочемо розмалювати пряники. Тут дуже гарна доброзичлива атмосфера! — поділився враженнями тернополянин Ярослав Лагода.
— Уже давніше я підписався в Телеграмі на портал «ТатоХаб». Якось там закликали учасників допомогти розчистити приміщення для ігрової кімнати. Вирішив допомогти. Так познайомився з організаторами проєкту, — розповів Олександр Мельник із Харкова. — Нині нас запросили не лише як відвідувачів, а й як учасників, бо ми з сином будемо дуетом виконувати на сопілках композицію «Ой у лузі червона калина». Приємно, що в Тернополі турбуються про внутрішньо переміщених осіб, про наших діток. Малеча потребує спілкування у такий складний час, а ще — самореалізації.
Сім’я пана Олександра у Тернополі вже сьомий місяць. Покидали Харків у пік військових дій, коли неподалік були російські окупанти…
— Той стан тривоги досі в моєму серці. За ці місяці я жодного разу не навідався додому, бо там — небезпечно… До Тернополя мене покликав товариш. Мешкаємо з рідними в студентському гуртожитку. Син навчається у Тернопільській ЗОШ №24, відвідує місцеву музичну школу. Я дистанційно викладаю у музичній школі Харкова. Упродовж кількох попередніх років я практикував онлайн-уроки з учнями, яким було далеко добиратися до Харкова, оцифрував багато навчальної літератури, тому мені зараз дуже зручно працювати, дітям — теж, — зазначив харків’янин.
«ТатоХаб» формує культуру відповідального батьківства
На «ТатоХаб» завітали не лише татусі, а й матусі і навіть цілі родини.
— Син Данилко безмежно любить творчість, тому ми прийшли на захід, хочемо пізнати щось нове й корисне. Розпочали з майстер-класу з виготовлення декоративної рамки. Ось яка красива вдалася! — радісно показала виріб тернополянка Оксана Небесна.
— Наш тато сьогодні працює, тому на «ТатоХаб» з Юрчиком прийшла я, — усміхається тернополянка Надія Олійник. — Якщо нам сподобається, то будемо всією сім’єю відвідувати. А ще коли прочитала, що навчатимуть дітей знані у місті майстри — не роздумуючи завітали з сином.
— Найбільше мені до душі — робототехніка і розмальовування пряників, — додав до маминих слів 9-річний Юрій.
Особливу увагу привертав на святі військовослужбовець Василь Каширін, який прийшов на «ТатоХаб» із донькою та дружиною. Поруч з іншими учасниками майстрував рамку, пробував прикрашати пряники.
— Маю маленьку відпустку, тож вийшов з рідними відпочити у місто. Ці чудові миттєвості додаватимуть мені сил на службі, — зазначив Василь.
Платформа «ТатоХаб» формує нову культуру підтримки відповідального батьківства. Це простір для татів і чоловіків, які хочуть більше дізнаватися про виховання, піклування та догляд за дітьми, а також сприяти формуванню здорових стосунків у родині. Триває війна, тому дітям потрібна підтримка дорослих, а дорослим — ресурс, щоб протистояти складним викликам.
Щоб дати дітям надію на краще майбутнє
Участь в офіційному відкритті проєкту взяли міський голова Тернополя Сергій Надал та представники Фонду ООН у галузі народонаселення.
— Вітаю всіх із початком роботи нового соціального проєкту, а також наших шановних гостей — представників Фонду ООН у галузі народонаселення. Саме завдяки їхній підтримці ми реалізовуємо цілий ряд соціальних проєктів для нашого міста. Зокрема, сьогодні презентуємо ще один проєкт «ТатоХаб». Його мета — підвищення ролі батька у сім’ї, рівня відповідальності батька за виховання дітей, укріплення статусу сім’ї та сімейних цінностей, — зазначив Сергій Надал. — Проєкт надзвичайно важливий, оскільки реалізовується під час війни. Додатково це буде ще одним елементом соціально психологічної реабілітації для наших військовослужбовців, які повертатимуться з війни у свої сім’ї. Дякую представникам Фонду ООН у галузі народонаселення та послу Швеції в Україні за фінансову підтримку реалізації цього проєкту.
— Дуже радий бачити стільки усміхнених дітей! У такий кризовий час ми долучаємося до соціальних проєктів, щоб дати дітям надію на краще майбутнє, — виступив заступник виконавчої директорки фонду ООН у галузі народонаселення Іб Петерсен.
Джерело: НОВА Тернопільська газета