Cтаном на 30 серпня виконано ремонти і складено акти про готовність 43-ох котелень. За час проведення робіт обстежено 140 кілометрів теплових мереж, на 72 ділянках були виявлені порушення під час гідравлічних випробувань Відповідні служби уже виконали ремонтні роботи щодо усунення цих пошкоджень. Наразі ще проводяться роботи на вул. Сергія Корольова, 4, вул. Чумацька, 37, вул. Миколи Пирогова, 2, вул. Юліана Опільського, 5.
«Централізоване постачання нині надходить у наші школи, садочки, медичні заклади, інші бюджетні установи, а також у 733 багатоквартирні будинки. Всі регламентні роботи мають завершитися до 15 жовтня для того, щоб бути готовими у цей період розпочати опалювальний період. Були випадки, коли нам доводилися розпочинати подачу тепла раніше, адже все залежить від температурних показників, — розповідає міський голова Сергій Надал. — Окрім 43-ох котелень, які були обстежені, 33 центральні теплові пункти і бойлерні також перевірені та готові до роботи. В робочому стані наразі 82 індивідуально-теплові пункти, які розміщені у приватних будинках».
Здійснювалися роботи також щодо забезпечення технічною водою додатково на котельнях за адресами: вул. Київська, 3-С та вул. Лесі Українки, 4. Облаштовуються додаткові джерела водопостачання технічної води на котельні на вул. Івана Франка, 16. У місті проводяться роботи з монтажу індивідуально-теплових пунктів у житлових районах «Східний» і «Канада».
Триває реконструкція й спеціальних теплових мереж і створення перетинок, які дадуть можливість спрямовувати тепло з однієї котельні в іншу. Якщо котельня, яка працює на газі, не зможе подавати тепло, то його подачу замінить інша котельня, що функціонує на альтернативну виді палива.
— Згідно з правилами підготовки теплового господарства до опалювального періоду наприкінці минулої зими було визначено недоліки в роботі й повністю усунено їх, — повідомив начальник виробничо-технічного відділу «Тернопільміськтеплокомуненерго» Михайло Горбань. — За ці місяці проводилося гідравлічне випробування теплової мережі, зупиняли котельні на певний період для підготовки до подальшої роботи, здійснили підготовку бойлерних і т.д. На даний час всі 43 котельні повністю готові до нового опалювального періоду. Наразі працюють котельні, які подають в помешкання гарячу воду. Опалювальний період розпочнеться відповідно до розпорядження органів місцевого самоврядування, коли середня добова температура протягом трьох днів буде нижче 8 градусів. У лікарнях, пологових будинках, дитячих садках скоріше вмикаємо опалення.
Цьогоріч українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон. Про це кажуть і прем’єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте, на жаль, загроза російських ракетних ударів по об’єктах комунальної інфраструктури не минула. Що роблять тернопільські комунальники, щоб забезпечити стабільне надання послуг в опалювальний період?
— Сподіваємось, що не буде перешкод і ми зможемо безперебійно подавати тепло й гарячу воду до помешкань тернополян, але готуємось до різних обставин, — зазначив Михайло Горбань. — Міжнародні партнери виділили певні кошти Україні для стабілізації ситуації, оголосили тендер на закупівлю обладнання для забезпечення диверсифікації джерел енергії. Тернопіль також бере участь у цій програмі — спрямуємо ресурси для будівництва перетинок між котельнями. У разі, якби не було газу, зможемо перенаправляти тепло з котелень, які працюють на альтернативних видах палива, в інші котельні. Навіть при найкритичнішій ситуації вдасться не заморозити систему тепломережі й забезпечити теплом важливі об’єкти. У місті є котельні, які працюють на торфі й здатні без газу обігрівати помешкання. Разом із тим ми закупили три дизельні генератори потужністю 170 кВт/год. Якщо б раптом виникла проблема із електропостачанням, то ми зможемо автономно забезпечити котельню електрикою.
«Тернопільміськтеплокомуненерго» з перших днів масштабної війни працює в посиленому режимі. Усі об’єкти господарства під охороною. Комунальники просять споживачів вчасно оплачувати послуги та економити енергоносії. У час війни, зважаючи на непрості реалії, боржникам надсилають листи-нагадування, але не подають до суду та не від’єднують їхні помешкання від мережі.
Джерело: НОВА Тернопільська газета