Це найпрестижніша нагорода у рамках Kyiv Smart City Forum’2019. Висококваліфіковане журі у складі провідних українських науковців-урбаністів, архітекторів і бізнес-експертів, проаналізувавши 102 конкурсні заявки, визнало Тернопіль найуспішнішим у залученні мешканців до процесів управління містом на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій.
Тернопіль уже другий рік поспіль перемагає на конкурсі Smart City. Попередня нагорода була у номінації «Найкраща транспортна модель міста 2018 року».
За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, «розвиток сучасного міста можливий лише завдяки новим підходам. А це відкритість влади, інновації і активність громади. Саме на цих «трьох китах» базується розвиток сучасного європейського міста, і Тернопіль чітко дотримується цієї формули. Тому ми надзвичайно горді за те, що експертне середовище високо оцінило Тернопіль на всеукраїнському рівні.»
За оцінками Асоціації міст України, Тернопіль сьогодні є прикладом для наслідування для більшості українських міст. «Доки на центральному рівні говорять про запровадження розумних технологій «Держава у смартфоні», у Тернополі вже кілька років поспіль успішно реалізовують концепцію цифрової демократії – «Громада у смартфоні», тобто запроваджують електронні сервіси і механізми прямого народовладдя. Це дуже позитивно і за цим майбутнє», – зазначив на форумі голова Асоціації міста України Павло Козирєв.
Виступаючи на Smart City Forum, міський голова Тернополя також представив концепцію транспортної реформи, що реалізується у нашому місті в рамках комплексної трансформації міста у місто «smart». Зокрема, розповів про створення єдиної комунальної транспортної компанії з використанням сучасних, комфортних, низькопідлогових, великих і екологічно безпечних автобусів, облаштування «розумних» зупинок, запровадження електрон-
них систем сповіщення пасажирів, спостереження за рухом громадського транспорту в режимі реального часу і електронного квитка для проїзду всіх категорій пасажирів у громадському транспорті. «Якщо лише два роки тому, у 2017 році, частка пасажирів, які сплачували за проїзд у міському громадському транспорті безготівковою формою розрахунків, складала лише 2%, то в 2019 році уже понад 60% мешканців міста розраховуються за проїзд електронною «Картою тернополянина», – зазначив Сергій Надал. А модератор форуму, керівник програми розвитку інфраструктури Українського інституту майбутнього Володимир Шульмейстер висловив сподівання, що за прикладом Тернополя система електронного квитка найближчим часом запрацює і в інших українських містах.
Як ми вже повідомляли, нещодавно під час всеукраїнського Open Data Forum’2019 (головна подія року у сфері відкритих даних) Тернопіль було визнано переможцем серед міст України за досягнення найвищих стандартів публікації відкритих даних міськими органами управління.
Пресслужба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Відкрите місто, Всеукраїнський конкурс, ТМР