При підготовці даного проекту проводилися громадські слухання та були враховані пропозиції громадськості.
Важливість змін до Генплану на прикладі району «Південний»
Ще у 2017 році, коли депутати проголосували за нову редакцію Генерального плану Тернополя, було визначено, що новий Генплан дасть можливість реалізовувати індивідуальні плани окремих районів. Кожен район міста буде мати свій окремий план із зазначеними прибудинковими територіями, межами парків, місць для забудови. Але найголовніше — з’являться нові парки, сквери, нові громадські простори. Зокрема, у 2018 році депутатами було затверджено детальний план житлового району «Південний», в якому передбачені території, які раніше були передані під забудову учасникам АТО з інфраструктурою соціально-побутового призначення, а також для нового житлового мікрорайону багатоповерхової забудови з дитячими садками, школами, відпочинковими зонами, індустріальним парком.
Таким чином, Тернопіль розвивається не хаотично і без правил, а системно за чітким планом.
Чому Генплан дуже важливий для міста, яке розвивається?
1) Нові зелені зони
Основна перевага оновленого Генплану – це створення нових зелених зон. Зміни до Генплану не лише передбачають збереження діючих зелених зон, а й дадуть старт масштабному проекту з озеленення Тернополя. З’являться нові парки, сквери, нові громадські простори. Зокрема, новий Генплан, який був ухвалений у 2017 році і коригується у 2018-ому, передбачає розроблення комплексної «Схеми озеленення міста Тернопіль», яка передбачає розширення мережі зелених насаджень як у нових мікрорайонах, так і в старих. Це — загальнотернопільська комплексна програма. Для прикладу, лише у трьох нових мікрорайонах Тернополя додатково запроектовано 20 гектарів зелених насаджень. Тобто зміни до Генплану не зменшують кількість зелених насаджень, а навпаки – збільшують. Щоб Тернопіль повернув собі статус зеленої столиці України, треба лише чітко виконувати діючий Генплан.
2) Відсутність незаконної забудови
Оновлений Генплан створює всі умови для ліквідації незаконних забудов та будівельного хаосу у Тернополі. Генплан міста передбачає цілий комплекс для забезпечення життєдіяльності міста. Сюди входять газові, водопровідні, каналізаційні мережі, об’єкти соціальної інфраструктури, відкриття нових шкіл і дитячих садочків. Це й чітке визначення меж парків, скверів, всіх зелених зон. Чітке визначення меж, де можна проводити житлову забудову: де може бути тільки багатоповерхова, а де лише низькоповерхова забудова. Визначені зони, де можуть бути лише промислові об’єкти. Наявність такого документа виключає саму можливість появи незаконної забудови. Порядок б’є хаос.
3) Генплан – це удар по корупції
Тернопіль має чіткий план розвитку на наступні 5 років. Інвестори мають чіткі конкретні правила. Основним аргументом для інвестора при прийнятті рішення про вкладення коштів є рівень окупності капіталу й рівень ризиків. Саме Генеральний план є основним джерелом такої інформації у сфері ринку житла та нерухомості. Генплан руйнує основи корупції. Інвесторам не треба бігати по депутатах з «валізами грошей», щоб погодити те чи інше питання. Є Генплан — і він єдиний для всіх. Як стверджують економісти, у містах, де діє системний Генеральний план, інвестиційна активність у рази більша, ніж у містах, де розвиток міста відбувається у «ручному режимі». Інвестор вибирає чіткі правила гри, а не «ручний режим» місцевих чиновників.
Таким чином, Генеральний план Тернополя – це системний документ, без якого неможливий цивілізований розвиток міста. А зміни до Генплану, які вносяться на сесіях міської ради, – лише його доповнення, як того вимагають нові реалії життя.
Пресова служба Тернопільської міськради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Генеральний план Тернополя, Тернопіль