П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
Тернопілля — лідер з утворення об’єднаних громад, і кількість сіл, мешканці яких бажають створити ОТГ, збільшується

Опубліковано: 27 Липня о 12:00 32


Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що перспективи в об’єднань досить великі, адже за три роки децентралізації сума доходів на одного мешканця громади зросла вчетверо.


«Об’єднання сіл у громади дає можливість мешканцям краю покращити інфраструктуру населених пунктів», — підбив підсумки трирічного процесу децентралізації Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи з робочим візитом на Тернопільщині. Володимир Гройсман взяв участь у форумі “Децентралізація — основа формування нової системи управління та місцевого розвитку”, що відбувся у селищі Дружба Теребовлянського району. На форумі керівники обласних адміністрацій та голови місцевих об’єднаних громад обговорили проблеми, з якими стикаються територіальні спільноти, і окреслили шляхи їх вирішення.

За словами голови Великогаївської ОТГ, однієї з найперших на Тернопільщині об’єднаних громад, у складі якої 14 сіл, Олега Кохмана, за півтора року населені пункти вдалося кардинально змінити: «З освітленням ми впоралися торік. Дороги також розпочали ремонтувати торік, ремонтуємо й нині. Вже маємо три кілометри сучасної дороги. Сподіваюся, що цього року з’єднаємо села нормальною дорогою.»

Хоча громади в Україні утворюються неспішно, Тернопільщина — на вершині рейтингу об’єднань, відзначив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, проте підкреслив, що попереду ще чимало роботи: «В областях, які є лідерами національного рейтингу, а це Тернопільщина та Дніпропетровщина, величезна кількість дрібних громад, тож тепер слід говорити не про їх кількість, а про якість.»

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що перспективи в об’єднань досить великі, адже за три роки децентралізації сума доходів на одного мешканця громади зросла вчетверо і нині складає 900 гривень, при цьому стає дедалі більше сіл, які бажають утворити громади: «Десять територіальних громад за найближчий рік, а також ще чотири самодостатні громади, котрі сьогодні просяться на вибори, – це очевидна зміна й бажання працювати на своїй території. І саме тому я хотів би сказати, що сьогодні 36 об’єднаних територіальних громад охоплюють 34% території області, а це майже 286 тисяч мешканців регіону.»

За словами автора проекту Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, самодостатність — основний критерій, яким наділяється громада при об’єднанні, тому важливо, аби керівники таких спілок були лідерами, вміли брати на себе відповідальність і підбирали гідну команду.

«Добровільне об’єднання — це тільки юридичне об’єднання в систему управління. Це жодним чином не знищить самобутність села чи його назву. Сьогодні ви бачите: села збережені і нормально живуть, адже тепер у них стало більше грошей. Тому основна мотивація – це ресурси і повноваження», — зазначив Володимир Гройсман і додав, що об’єднання громад й надалі залишатиметься добровільним, проте він сподівається, що триватиме цей процес недовго, позаяк урядовці постійно працюють над спрощенням діяльності таких структур.

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада