«НОВА Тернопільська газета» вже писала про конфлікт між мешканцями села Гаї Шевченківські та сім’єю прокурорів Матієків, що живуть у селі. Користуючись водою з громадського водогону, прокурори вже понад два роки не сплачують кошти за отримані послуги. У відповідь на публікацію в газеті була створена спеціальна комісія при обласній прокуратурі, яка, як не дивно, прийшла до висновку, що порушень юридичних законів у поведінці злісних неплатників не встановлено.
Нещодавно члени комітету споживачів води звернулися до обласної прокуратури, сподіваючись на вплив керівництва на своїх підлеглих. Однак нам знову пояснили, що п. Матієк як прокурор не порушила закону (виходить, ця професія звільняє людину від таких моральних якостей, як честь і совість).
Правда, нам пообіцяли поговорити з п. Матієк, коли вона повернеться на роботу з творчої відпустки, бо нині вона працює над науковою роботою. Неважко здогадатися, про що її дисертація. Очевидно, авторка підводить теоретичну основу під свою практику юридичних прийомів досягання власної вигоди, дармової води, земельних ділянок та ін. в обхід моральних норм. Цікаво, чи згадує в своїй роботі «науковець» про безповоротну втрату при цьому довіри і поваги до людей?
Стає страшно за перспективу такої юридичної науки, для котрої нормою є те, що моральні цінності не захищаються законом, а закон і право не завжди підтримуються моральними нормами людського співжиття.
Члени комітету споживачів води села Гаї Шевченківські: Грех Л.Д., Гуцал О.З., Ніколюк Н.Г.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Лілія Матієк, прокурор, Тернопіль