Директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко разом з іншими експертами відвідав котельні на альтернативних видах палива, які запрацювали у Тернополі. Столичні експерти ознайомилися з програмою енергоефективності та енергозбереження Тернополя, до якої включені автоматизовані індивідуальні теплові пункти у садочках та школах міста, програмою термомодернізації житлового фонду тощо.
Столичні експерти вражені тернопільськими котельнями на «альтернативі»
За словами директора Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності, Україна за рік закуповує імпортного газу на суму більше 3 млрд. доларів, тому діяльність Тернополя у плані енергоефективності дуже важлива.
“У вашому місті є господарі, оскільки ви працюєте з багатьма міжнародними організаціями, кошти яких спрямовуєте на енергоефективні заходи, – зазначив Юрій Шафаренко. – Ця діяльність дуже показова, тому що ви економите споживання на кінцевому споживачі, таким чином залишаєте кошти працювати на регіони. Молодці!”
Очільник Тернополя Сергій Надал підкреслив, що сьогодні в державі також відбуваються позитивні зміни, які дозволяють органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи теплопостачання для населення.
“Такі кроки означають, що завдяки виробленню тепла з інших джерел енергії вигоду зможуть отримати самі споживачі, тобто це зменшення ціни, а також окремі мікрорайони міста матимуть цілодобову подачу гарячої води, а не за графіком, як нині”, – зазначив міський голова.
Голова Держенергоефективності: «Тернопіль показує приклад всій Україні, як треба працювати»
Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук надіслав подяку міському голові Сергію Надалу та заступнику Владиславу Стемковському за представлення роботи твердопаливної котельні у Тернополі та участь у семінарі “Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери ВДЕ”.
“Сьогодні гостро стоїть питання енергетичної незалежності України, тому заміщення газу альтернативними видами палива та ощадливе використання паливно-енергетичних ресурсів стали пріоритетними завданнями. І Тернопіль показує приклад всій Україні, як треба працювати. Впевнені, що такі заходи сприятимуть залученню внутрішніх та зовнішніх інвестицій для реалізації проектів з виробництва теплової та електричної енергії та стимулювання до впровадження “зелених” проектів в регіонах України”.
Нагадаємо, Тернопіль завдяки курсу, обраному ще у 2010 році чинним міським головою Сергієм Надалом, був одним з новаторів з впровадження котелень на альтернативному паливі. Наше місто випереджало навіть законодавчу базу. Зокрема, Тернопіль взяв курс на комплекс із забезпечення 100% обліку споживання теплової енергії будівлями, запущено програму термомодернізації будинків. Тернопіль приєднався до Плану дій зі сталого енергетичного розвитку, що передбачає зменшення споживання енергоносіїв на 20 % до 2020 року. Розроблений також проект “Модернізації теплогенеруючих потужностей котелень для використання альтернативних видів палива”, який успішно пройшов громадські слухання. У місті збудовано власний завод, який постачає котельні альтернативним пальним.
Прес-служба Тернопільської міської ради
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: котельні, Тернопіль