Неділя, 23 березня 2025
• Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон • Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма • Замість воювати… будували хату командиру. Четверо військовослужбовців постануть перед судом • «Війна швидко стала технологічною», – тернопільський гвардієць про досвід на фронті • У Тернополі перевидадуть послання митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” • Шевченкове слово лунало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні
Тернопільські «свободівці» презентували книгу про останній бій УПА на Сході України

Опубліковано: 28 Липня о 12:00 31


У Дніпрі, Запоріжжі та Маріуполі тернопільські «свободівці» Леонід Бицюра, Олександр Башта та Володимир Стаюра презентували книгу про останній бій УПА «Віра і Воля».


На фото (зліва направо): Леонід Бицюра, Олександр Башта та Володимир Стаюра.

В інформаційній агенції «Міст» вони поспілкувалися з дніпровськими журналістами і відповіли на їхні запитання.

Мета видання – злам стереотипів, які є руйнівними для української єдності. Одним із таких стереотипів є міф про те, що нібито УПА співпрацювала з нацистським режимом, а отже очільники і члени УПА  були колабораціоністами, поплічниками нацизму.

У книзі «Віра і Воля» розповідається про останній бій УПА, що відбувся 14 квітня 1960 року, тобто через 15 років після Другої світової війни. Очевидно, що ні нацистів, ні фашистів у цей час не було, тому виникає запитання: за що тоді боролася Українська повстанська армія? Стає зрозумілим, що УПА боролася за Українську ідею, за Українську державу і боролася як із нацистським режимом, так і з радянським.

— Це не просто книга, це наш вклад у створення інформаційної безпеки нашої держави. Ми розуміємо, що воєнні дії, що сьогодні відбуваються, – це мілітарний вияв у протистоянні з Росією, а інформаційний вияв має дещо прихований характер, проте в той же час має й жорсткіші результати стосовно України, — переконаний заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Видання складається із двох розділів. Перший — це комікс-історія, над якою художники працювали майже рік, а другий — розповідь про ці ж події, але вже обгрунтована архівними дослідженнями.

— Ця книга має бути орієнтована переважно на молодь. Почалася московсько-українська війна, і от молоді люди, які ніколи не чули, не усвідомлювали, навіть, можливо, не знали, що був такий рух, як УПА, стали на захист України. І це відбулося тому, що у них є таке коріння, фундамент, звідки це пішло, – зазначив депутат Тернопільської облради Олександр Башта.

— У цій книзі ми не хотіли нічого прикрашати – це історія, якою вона є. Оформлена вона  коміксом, тому що ми живемо у глобальному світі і розуміємо, наскільки доступніша коротка форма. Нині є багато важливих історичних праць, але вони більш академічні, а молодь сьогодні хоче іншого. Адже якщо читача зацікавить комікс, то він захоче ознайомитись з його деталізацією і захоче прочитати архівні дослідження, дізнатися правду, — зазначив боєць 93-ої бригади, голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра.

Книга уже була презентована у Маріуполі та Запоріжжі. Примірники «Віри і Волі» передадуть дніпровським книгозбірням, школам, громадським організаціям.

— У нас дуже хороші враження від презентації і від того, як молодь її сприйняла. Ми розуміємо, що задля інформаційної безпеки країни потрібно розвінчувати міфи, нав’язані політикою країни-агресора. Власне, наша книжка про останній бій УПА, що відбувся в 60-ому році на Підгаєччині, свідчить про те, що УПА боролась проти радянської влади і зовсім не була нацистською. Це були прості люди, які боролись за свої права та незалежність. Ми розуміємо, що люди на Сході України потребують нашої підтримки, розмов з нами і переконання. Інформаційна безпека України потрібна сьогодні, як ніколи, — акцентував Володимир Стаюра.

За словами «свободівця», у планах на серпень — вирушити із книгою на Луганщину, зокрема в Попасну. Там, на передовій, разом із бійцями для місцевого населення хочуть провести презентацію «Віри і Волі» та вкотре відкрити правдиві сторінки з української історії.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Понад 160 писанок на курячих, гусячих і страусиних яйцях представили подружжя майстрів Леся та Юрій Цікало у Тернопільському обласному художньому музеї ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:43


У Тернополі Нацполіція та СБУ запобігли вчиненню теракту біля підрозділу поліції, який мала виконати 14-річна школярка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:29


Під час обміну полоненими з російської неволі повернувся додому військовослужбовець Дмитро Галюк із села Бариш Бучацької громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


Мешканці Тернополя дедалі активніше користуються мобільним додатком «е-Тернопіль» та «Порталом мешканця» для комунікації з міською радою...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:16


З російського полону повернувся Іван Романюк, мешканець Підволочиської громади, який перебував у неволі з червня 2022 року...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:24



Теми дня
21 Березня
20 Березня
18 Березня
Відео