Медичний заклад відвідали Даніель Матьє — французький урядовець, керівник проєкту Task force Ukraine; Марін Шапель — директор з досліджень, інновацій, партнерства і міжнародної співпраці лікарні Святої Анни; Філіп Ґорвуд — професор психіатрії Університету в Парижі, завідувач відділенням лікарні Святої Анни, голова команди «Генетична вразливість залежних розладів»; Марі Алехандра Лащш і Лоран Крюше — дипломовані психологи у сфері «Майндфулнесу», котрі працюють як з медичним персоналом, так і з пацієнтами клініки Святої Анни.
Зустрів поважних гостей генеральний директор Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Васильович Шкробот.
Обговорили план подальшої роботи, означили основні проблемні моменти професійного діалогу і подальшої співпраці. Відтак закордонна делегація ознайомилась зі структурою медзакладу, оглянула відділення лікарні як психіатричного, так і неврологічного сегменту. Зацікавила гостей із Франції багатокомпонентна діагностична робота, котра проводиться в закладі, значну увагу приділили також реабілітаційним програмам. Побували у водолікарні, котра залишається гордістю медзакладу і продовжує дивувати закордонних партнерів.
Насичений подіями день отримав своє продовження у конференц-залі лікарні, де численна аудиторія змогла прослухати лекцію Філіпа Ґорвуда «Депресія. Анорексія» — актуальні теми, котрі багато в чому перегукуються і з українським сьогоденням. До слова, пан Ґорвуд опублікував більше 300 наукових статей, переважно у сфері генетичної вразливості психіатричних та залежних розладів. Впродовж 2019—2021 років був президентом Європейської асоціації психіатрів.
Науковець говорив про необхідність застосування інноваційних підходів у лікуванні депресії — у тому числі й про розробку актуальних медикаментозних методів впливу на пацієнтів. Наголошував також на потребі більш широкого впровадження методології спільних рішень лікуючого фахівця (психіатра, психотерапевта) і пацієнта.
Ґрунтовна аналітична доповідь торкнулася питання анорексії як своєрідного когнітивного порушення і, водночас, симптоматичного ментального розладу, нерідко пов’язаного із кризою самоідентифікації людини. Слухати ґрунтовну, інформативну доповідь французького колеги було надзвичайно цікаво, що засвідчили глибокі, деталізовані питання, що виникли наприкінці виступу пана Філіпа у його слухачів.
На завершення виступу лектор зазначив, що приємно вражений високим рівнем технічного оснащення медичного закладу в Тернополі, поділився власним баченням шляхів продовження співпраці між Тернопільською обласною клінічною психоневрологічною лікарнею та Паризькою клінікою Святої Анни. Філіп Ґорвуд наголосив на необхідності детальнішого вивчення досвіду роботи з ПТСР, котрий дуже мало проявляється у реаліях французького соціально-психологічного середовища і, натомість, активно присутній в Україні.
Джерело: НОВА Тернопільська газета