Торік з метою покращення гідрологічного режиму і санітарного стану Тернопільського ставу на водоймі виконували роботи з поглиблення дна та механічної очистки від намулу спеціалізованою технікою драглайн-екскаватором.
Цьогоріч для очищення ставу, пригнічення розвитку синьо-зелених водоростей і збагачення води киснем уперше проведено біоремедіацію водойми суспензією хлорели і сценедесмуса, що сьогодні є одним із найсучасніших та найдієвіших способів біологічної очистки води.
Першу процедуру внесення суспензії хлорели у Тернопільський став провели спеціалісти-екологи 25 травня на трьох найбільш застійних локаціях – біля Надставної церкви, поруч з причалом та в районі вул. Чумацької (біля «Riverside Club»).
«Враховуючи європейський досвід, у цьому році ми вперше, експериментально, провели такий захід у Тернополі і сподіваємось, що уже найближчим часом він дасть позитивний результат, — зазначає головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради Світлана Молодецька. – А відтак буде зменшено «цвітіння» водойми та покращено усі якісні показники води для забезпечення нормального розвитку і життєдіяльності живих організмів».
В ефективності використання органічного засобу запевнив і Василь Дуда — директор Барської філії «ВП «Цукорпром-
водоналадка», яке займається розведенням та поставкою хлорели.
«Такі водорості є біологічними стимуляторами і покращують білковий, вітамінний і мінеральний обміни речовин у водоймах. Після запуску у воду хлорела інтенсивно розмножується і запобігає росту синьо-зелених водоростей, у водоймі покращується кисневий режим та відновлюється рекреаційний потенціал, — пояснив Василь Дуда. — Хлорела також створює сприятливе середовище для розвитку фіто- та зоопланктону, які в свою чергу є кормом для риб».
Нагадаємо, на акваторії Тернопільського ставу в межах відпочинкових зон «Циганка» та «Дальній пляж» тривають також роботи з підготовки водойми до нового купального сезону.
Джерело: НОВА Тернопільська газета