У стаканчику і ложкою просто з миски, велике і маленьке, черешневе і м’ятне, шоколадне і крем-брюле, притрушене зверху обсмаженими горішками… І не просто смакувати, а й пригощати ним усіх справжніх «морозиволюбів»! Цей освіжаючий смак дитинства, що тане солодкою пінкою на піднебінні, надихає та заворожує… А якщо знати, що прохолодну смакоту творили ексклюзивно для вас — з гарячим серцем, з найякісніших натуральних інгредієнтів та ще й з та-а-ким розмаїттям смаків, що потішить і найвибагливішого гурмана?! Тернополянка Світлана Адамів виготовляє саме таке! Молочне, бананове, з крихтами шоколаду, ванільний пломбір, крем-брюле і навіть черешневе та м’ятне — і повірте, це ще далеко не всі смаки… Ого, скажете ви! «МОРОЗИВО ОГОГО» — саме так назвала свої авторські ласощі пані Світлана. І хоча її «солодка справа» побачила світ тільки цієї весни, проте охочих скуштувати «крафтового» морозива вже дуже і дуже багато!
«Спершу морозиво було «фішкою» чоловіка»
— Світлано, судячи з того, з яким захопленням ти розповідаєш про морозиво, любов до нього у тебе – «прошита», базова опція. А коли і як тобі, фаховому англійському філологу, викладачці ТНЕУ, спало на думку виготовляти власне?
— Всі мої друзі знають, яка я ласунка і як я несамовито люблю морозиво, навіть загроза відсутності талії не зупинить мене перед другою чи третьою порцією… (Сміється, — авт.) Особливо, коли мова йде про справжнє морозиво, а не те, що нам пропонують у магазинах. Я не про смакові якості, а про те, що саме додають, аби ми могли зберігати його тривалий час. Для своєї сім’ї ми це питання вирішили ще два роки тому, коли синочок “чемно” перейняв мамину любов до морозива — почали виготовляти своє, як тепер модно казати, “крафтове” морозиво, смачнюще домашнє натуральне морозиво, яке стало невід’ємною частиною будь-якої забави у нас вдома. Узагалі-то апарат для виготовлення морозива був подарунком для коханого чоловіка на його 40-річчя. Він дуже полюбляє всякі такі штуки, які автоматизують життя і роб-
лять його простішим. Спочатку саме Олег готував для усіх нас морозиво. Так і жили — він полюбляв робити для нас і для гостей морозиво, а ми з шаленою швидкістю виїдали його… (Сміється, — авт.) Правда, як я тепер аналізую, наші друзі саме мені, а не йому запропонували спробувати робити морозиво «на експорт», хоча всі безперечно знають, що морозиво — його «фішка». А я таки вирішила втілити ідею в життя!
Два роки пройшло від самої ідеї до її втілення, і, напевно, як не дивно, але саме цьогорічний карантин допоміг у реалізації задуманого. Думаю, я надто довго «збиралася з духом» і на це було забагато об’єктивних причин (або виправдань, які я собі сама знаходила) – спочатку було не зовсім зручно займатися такою діяльністю, оскільки працювала викладачем у ТНЕУ, потім не зовсім легка вагітність і малючок, який заполонив більшу частину вільного і не зовсім вільного часу, старший п’ятирічний синочок, який в цьому віці дуже потребує мами, і, нарешті, моя найулюбленіша справа – викладання англійської для тих, хто планує складати ЗНО. А ще постійне бажання бути красивою і доглянутою. (Сміється, — авт.) Не дуже я розуміла, коли попри усе вищеперелічене все-таки буду робити морозиво, але, як кажуть, якщо є бажання, знаходиться і час, і можливість. Особливо, коли все і всіх правильно організувати.
— Як ставляться домашні до твоєї «солодкої справи»? Хто допомагає у приготуванні, а хто – в поїданні?
— Данило, якому майже шість років, вбачає у моєму теперішньому занятті великий потенціал. (Сміється, — авт.) Йому здається, що немає нічого прекраснішого, ніж робити для людей морозиво, щоб вони теж могли насолоджуватися цим справжнім смаком. Він допомагає робити морозиво, яке ми готуємо для себе. А на замовлення морозиво виготовляється вночі, коли всі солодко сплять, таким чином я не забираю у діток час, який маю присвятити їм. А в поїданні участь беруть всі, хто заходить у гості чи просто так на п’ять хвилин. У нас рідко буває так, щоб удома не було морозива… (Сміється, — авт.)
«У планах — навіть морозиво зі шпинатом і броколі!»
— Чи важко було знайти «саме той» рецепт, чи багато експериментувала з інгредієнтами, смаками?
— Все дуже просто — слухаюся своєї інтуїції. Домашні яйця, свіжі вершки, натуральні ягоди, справжнє, а не сухе молоко – це ті інгредієнти, які я використовую. Маю певний недолік, який дуже допомагає у моїй «солодкій справі» — для себе і сім’ї обираю лише найсмачніші, тому і не дешеві продукти. Друзі знають, що я поганого сама не споживаю і їм не запропоную, тому і впевнені в якості. У смаках морозива орієнтуюся на вподобання клієнтів. А нових смаків буде ще ой, як багато! План на цей рік — щотижня додавати по одному новому смаку, дивуючи ласунів і грушевим, і яблучним, і гарбузовим «ОГОГО Морозивом»! Наразі мені не дає спокою думка зробити кілька видів особливого морозива, щоб мамам було легше нагодувати діток тими інгредієнтами, які малеча зазвичай не полюбляє, такі як броколі, шпинат, буряк, смородина. А взагалі, розуміючи правильний процес створення морозива, я можу «начаклувати» морозиво будь-якого смаку, який ви забажаєте!
— Яке морозиво найбільше смакує тернополянам — хто і яке найчастіше замовляє?
— Замовлення беру у дорослих, але зазвичай батьки враховують побажання дітей, тому дуже часто замовляють одразу по два смаки, а іноді і три різних. Дуже часто чую фразу «наш тато дуже любить морозиво», тому тут усе само собою зрозуміло, хто найбільші ласуни у нашому місті… (Сміється, — авт.) Щодо фаворита продажу — то безперечний лідер крем-брюле (з горішками чи й без). Так склалося, можливо, тому, що це моє улюблене морозиво з дитинства, і коли просять щось порекомендувати спробувати – я неодмінно раджу крем-брюле з особливим густим карамельним смаком. Якби спитали поради у синочка – він би назвав «ОГОГО Морозиво» з крихтами шоколаду, це його улюблене, як і багатьох інших діток.
— Виготовлення морозива — це тривалий та складний процес? Чи узагалі можливо зробити удома «морозиво, як у магазині»?
— Виготовлення морозива займає до 12 годин, і левова частка часу йде на правильне і рівномірне заморожування продукції. Саме ж створення морозива нескладне, але потребує практики і відчуття смаку, якщо ми говоримо про новий рецепт. У інших випадках, коли рецепт вже відпрацьований і налагоджений, найбільше часу потребують ягоди, фрукти – вибрати найкраще, ретельно вимити, очистити від кісточок чи повідривати хвостики і т.д. Домашнє морозиво набагато смачніше за магазинне, адже ви точно знаєте, що туди поклали не замінники, а ті інгредієнти, що повинні бути за рецептом. Але потрібно пам’ятати, що оскільки воно не має консервантів, то зберігати домашнє морозиво найкраще не довше двох тижнів і при температурі -18. Відразу зазначу, що навіть велика порція, яку ми пропонуємо, не застоїться у вашій морозильній камері аж до двох тижнів. (Сміється, — авт.) І ще такі нюанси – домашнє морозиво швидко тане при кімнатній температурі, тому його слід подавати перед самим споживанням. Колір і насиченість смаку не завжди будуть такі, як ви звикли, адже магазинне морозиво має безліч ароматизаторів та барвників. Але з першої ложечки ви відчуєте правдивий смак морозива і шалене бажання їсти ще і ще.
Так було з нашою новинкою – ОГОГО м’ятним морозивом – м’яту я власноруч рвала на грядці, лише найніжніші молоденькі листочки, які мали яскраво-зелений колір, а морозиво вийшло бруднувато-зеленого кольору. Чесно, так засмутилася, що аж не хотіла заморожувати морозиво. Але після морозильної камери м’ятна свіжість була настільки реальна, що про колір перестала думати. (Сміється, — авт.) Так само і морозиво з манго буде мати вражаючий жовтий колір, але бажаного для нас насиченого смаку манго не буде. Тому запрошую скуштувати те морозиво, складники якого вам однозначно сподобаються. А якщо вам хочеться посмакувати справжнісінькою насолодою, достеменно знати, що, окрім душі, “підмішали” у вашу порцію десерту, не переживати за вашого малючка, коли він або вона захоче холодну смакоту, – пропоную скуштувати «МОРОЗИВО ОГОГО»!
Джерело: НОВА Тернопільська газета