Насамперед слід відзначити, що у Фінляндії жіноча половина змішаної четвірки (Ірина Варвинець — Ольга Абрамова) була далека від оптимальної. І якщо Варвинець фактично стрибнула вище голови і передала естафету другою за 20 секунд від лідерів, то Абрамова виступила в свою нинішню силу, опустивши команду на четверту позицію з хвилинним гандикапом.
Сергій Семенов знову повернувся до трійки, однак залишив Дмитра Підручного в десяти секундах від сильних переслідувачів — Росії, Італії, Чехії та Норвегії. Та Дмитро виступив просто відмінно. Він легко відбив атаки Гаранічева, Віндіша, Крчмара і Свендсена і привіз нашу команду до бронзових нагород.
Саме Дмитрові Підручному, чи не єдиному в нашій чоловічій команді, є що доводити на останньому етапі в Норвегії. Протягом трьох днів там відбудуться три особисті гонки — спринт, гонка переслідування і мас-старт. І в усіх цих стартах Дмитрові необхідно фінішувати у межах елітної двадцятки. Лише за такої умови тернополянин зможе виконати завдання — завершити сезон у елітній двадцятці загального заліку Кубка світу. Наразі Дмитро 21-ий, але відрив від 20-го місця досить вагомий:
…18. Ландертінгер (Австрія) — 415
- Майє (Франція) — 409
- Гаранічев (Росія) — 395
- Підручний (Україна) — 362
- Дестьє (Франція) — 352
- Бабіков (Росія) — 351
Гостроти додає той факт, що всі суперники Дмитра за місце в 20-ці зберегли на кінець сезону непогану форму і тернополянину буде дуже непросто їм протистояти. У Контіолахті в особистих гонках тернополянин посів 26-те та 21-ше місця, але в Норвегії необхідно виступити краще.
Серед жінок у схожій з Дмитром ситуації українка Юлія Джима, однак вона намагається зберегти місце в першій десятці світового рейтингу:
…7. Хільдебранд (Німеччина) — 577
- Бреза (Франція) — 575
- Джима (Україна) — 550
- Данклі (США) — 535
- Пускарчикова (Чехія) — 492
У Юлі завдання не таке складне, як у Дмитра, та й вона неодноразово демонструвала цього сезону, що навіть з промахами здатна фінішувати у першій десятці. Та наприкінці сезону форма Джими далеко не блискуча і особливо це стосується швидкісних характеристик. Тому тренери навіть дали їй можливість пропустити змішану естафету, що стала медальною.
А от щодо Кубка націй, то тут основні завдання наші збірні вже практично виконали. Якщо в Норвегії не буде грандіозного провалу в спринті (читай, виступу на рівні збірних Сербії чи Молдови), то наступного олімпійського сезону збірна України зможе виставити у гонках Кубка світу шістьох жінок і п’ятьох чоловіків.
Календар етапу в Холменколлені
17 березня. 15.00. Жінки. Спринт на 7,5 км
17 березня. 17.30. Чоловіки. Спринт на 10 км
18 березня. 13.45. Жінки. Гонка переслідування на 10 км
18 березня. 16.00. Чоловіки. Гонка переслідування на 12,5 км
19 березня. 12.15. Жінки. Мас-старт на 12,5 км
19 березня. 14.30. Чоловіки. Мас-старт на 15 км
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: біатлон, Тернопіль