Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
ТНЕУ став Західноукраїнським національним університетом

Опубліковано: 5 Вересня о 10:50 190


«Це не просто зміна вивіски, а повний ребрендинг!» .


«Багато хто мене запитує: навіщо вам це потрібно? У вас же і так класний заклад вищої освіти з чудовим іміджем, найкращими студентами та позитивною динамікою. А зі зміною статусу стільки роботи та клопотів вам додасться… Так от, мені дуже імпонує вислів: «Бог благословляє кроки тільки того, хто не стоїть на місці».

Ми беремо на себе відповідальність за ті зміни, які відбуваються з університетом, і за ті виклики, які на нас чекають. А Тернопіль заслуговує на формування класичного елітного університету, який стане центром наукової думки у Західній Україні!» — ректор ТНЕУ, точніше, відтепер уже Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий не приховує гордощів, розповідаючи про досягнення очолюваного ним вишу. Бо пишатися таки є чим!

П’ятдесят чотири роки тому все починалося з відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства, яке відкрилося у Тернополі. Далі на базі відділення було утворено факультет, за кілька років він переріс у Фінансово-економічний інститут, а згодом — Інститут народного господарства (1989 рік) та Академію народного господарства (1994 рік). У 2005 році навчальний заклад став університетом, а у 2006-ому Указом Президента України вишу було присвоєно почесний статус національного. 25 серпня 2020 р. в історії ТНЕУ було перегорнуто нову сторінку: наказом Міністерства освіти та науки Тернопільський національний економічний університет отримав статус класичного і нову назву – Західноукраїнський національний університет!

«Тернопіль — не просто студентська столиця, а науковий центр Західної України»

— Це — визначна подія не лише для нашого навчального закладу, а й для усього міста, — зазначає Андрій Ігорович. — Тернопіль уже давно і по праву носить звання студентської столиці. А ви знали, що кількість студентів на сто тисяч населення у всій Україні найбільша саме в Тернополі, наздоганяє нас хіба що місто-мільйонник Харків… Є в цьому заслуга і нашого вишу, який щороку стає альма-матер для студентів з усієї України. Але й цього нам виявилося замало і настав час рухатися далі… Ми хочемо засоціювати Тернопіль з центром Західної України – насамперед науковим центром. Це повинно стати новітнім трендом, бо ж так і є! Упродовж останніх років науковці нашого університету були серед розробників Бюджетного кодексу, новітнього Податкового кодексу, політики децентралізації. Тож коли ми бачимо, що на основі наукових розробок фахівців нашого закладу вищої освіти проводяться загальні реформи в Україні, то розуміємо, що наші науковці заслуговують не лише на загальноміське визнання, а й на всеукраїнське. Зміною статусу університету на Західноукраїнський ми хочемо показати, що Тернопіль є унікальним стратегічним містом, яке розташоване практично у центрі Західної України. У нас навчаються студенти із 21 області нашої країни, отже, університет уже давно є національним не лише за статусом. І я вірю, що уже за кілька років у нашому закладі навчатимуться усе більше і більше студентів з усіх областей. Власне, уже нині у нас є відокремлені інститути в Чорткові, Хмельницькому, Луцьку, Нововолинську, Вінниці та Сваляві. А ще ж університет має філії в Єревані, Греції і навіть Нью-Йорку!

«Ми уже виросли зі статусу суто економічного зво»

— Щороку у нашому виші збільшується кількість студентів та спеціальностей,
— розповідає Андрій Крисоватий. — За змістовним наповненням організації навчального процесу ми уже виросли зі статусу суто економічного університету: економічні спеціальності в структурі підготовки фахівців нашого зво становлять 23 відсотки. У нас є потужний факультет комп’ютерних інформаційних технологій, юридичний та аграрний факультети, наші студенти вивчають напрями соціального забезпечення та педагогіку вищої школи. Саме тому постало питання про зміну статусу на класичний багатогалузевий університет. У зв’язку з цим у нас з’явився новий соціально-гуманітарний факультет, а аграрний факультет трансформуємо в інститут біоресурсів та природокористування. Університет зможе запропонувати своїм студентам нові спеціальності – технічні, інженерні, природничі, а також аграрного та гуманітарного спрямування. Тому перетворення ТНЕУ в Західноукраїнський національний університет — це не просто зміна назви та вивіски, а повний ребрендинг! Ми даємо усвідомити нашому студенту, що він не буде просто навчатися тут для того, аби цікаво провести наступних кілька років. Він повинен отримати той фах, який після закінчення навчання дасть можливості впевнено ступати в реальне життя і бути готовим до тих умов, які його чекають. Моє завдання як ректора – зробити так, щоб наші студенти нині мали унікальну можливість: отримавши диплом державного зразка, разом з тим отримати ще й той диплом, який нині хочуть роботодавці. Я зобов’язую кожного викладача: на кожній кафедрі, окрім штатного професора, повинен працювати ще й консультант-роботодавець. Я регулярно спілкуюся з нашими студентами і бачу, наскільки їм це потрібно. Новий статус дасть більше можливостей для розвитку університету, допоможе залучати більше студентів з усіх куточків нашої країни та формувати імідж міста як центру наукової думки Західної України.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада