Global Money Week — це щорічна глобальна міжнародна навчальна ініціатива, що включає світові й регіональні акції та заходи, мета яких — надихнути дітей та молодь дізнатися більше про гроші і заощадження, про те, як заробляти й управляти власними фінансами, вести бізнес тощо. Упродовж цього тижня у 170 країнах світу проходить безліч заходів, занять, проектів, презентацій і змагань із фінансової обізнаності задля того, щоб привернути увагу громадськості до фінансової освіченості та фінансової грамотності.
Не залишився осторонь міжнародної ініціативи і Тернопільський національний економічний університет.
20 березня на факультеті фінансів ТНЕУ відбулося урочисте відкриття Всесвітньої кампанії Global Money Week під гаслом «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!».
У перший день Всесвітнього тижня грошей викладачі кафедри фінансів організували Networking «Оcнови формування особистого бюджету» для учнів Тернопільської класичної гімназії і студентів Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ. Мета заходу — навчити молодь розумно розпоряджатися грошима і витрачати кошти в межах отримуваних доходів. За підсумками прослуханого тренінгу на тему «Мій перший бюджет» учасники розв’язували кросворд, де продемонстрували отримані знання щодо специфічних фінансових термінів. Опісля юнаки та дівчата мали можливість попрактикуватися у складанні особистого бюджету в процесі інтерактивної гри «Початківець. Корзина-бюджет». Позитивна атмосфера заходу сприяла активності й креативності її учасників. Упродовж дня також була представлена книжкова виставка, присвячена основам фінансової грамотності. Усі охочі могли ознайомитися з напрацюваннями викладачів кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, а також з працями вітчизняних і зарубіжних фахівців у сфері фінансової грамотності.
Наступного дня для учнів ТСЗШ І-го ступеня повного дня з поглибленим вивченням основ економіки викладачі-координатори та студенти гуртка «Фінансова просвіта» кафедри фінансів ім. С. І. Юрія ТНЕУ влаштували цікавий та пізнавальний квест «Фінансові перегони». Учасники перегонів виконували різноманітні завдання — складали фінансові терміни з окремих складів та букв алфавіту, розв’язували фінансові кросворди й ребуси, розгадували загадки й давали відповіді на них англійською мовою. Під час гри учні продемонстрували чудову фінансову обізнаність, були активними й допитливими. За підсумками гри усі учасники отримали сертифікати і призи, а після квесту в тренінг-центрі «Фінансова просвіта» учні переглянули пізнавальні мультфільми з фінансової грамотності та поспілкувалися з їх автором, докторантом кафедри фінансів В. В. Письменним.
У п’ятницю, 22 березня, студентки 4-го курсу-учасниці гуртка «Фінансова просвіта» Діана Бойко та Олена Оленюк разом з доцентом Наталею Іванівною Карпишин провели тренінг «Мій особистий бюджет» для учнів ТЗОШ
№ 30. Більше того, цікаві й пізнавальні акції і заходи зі стін Тернопільського національного економічного університету перемістилися… просто на вулиці Тернополя! Це, наприклад, опитування-флешмоб «Мами за фінансову грамотність», покликане привернути увагу громадськості до того, як важливо в сучасних умовах володіти азами грамотного управління власними коштами. Більшість опитаних молодих матусь відзначили важливість опанування базових знань із фінансової грамотності для сучасної людини і визнали, що їм нерідко бракує навиків грамотного управління сімейним бюджетом в період декретної відпустки. Для того, аби мотивувати молодих мам підвищувати рівень фінансової грамотності, координатори і студенти — учасники наукового гуртка «Фінансова просвіта» — поділилися з ними найбільш популярними правилами та секретами отримання додаткових доходів у період декретної відпустки та оптимізації витрат сімейного бюджету. Цей захід, як і студентський ігровий марафон та флешмоб «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!», став ще одним кроком на шляху до підвищення фінансової грамотності мешканців нашого міста.
На завершення Всесвітнього тижня грошей у центрі Тернополя відбувся «Ярмарок фінансових знань», організований студентами і викладачами наукового гуртка кафедри фінансів «Фінансова просвіта». Студенти підготували для тернополян інформаційні проекти «Корисні поради для сімейного бюджету», в яких показали, як можна економити на простих речах, як отримати субсидію чи податкову знижку, вибрати надійний банк чи страхову компанію, не стати жертвою шахраїв і забезпечити старість та ін. Підбиваючи підсумки, можна впевнено стверджувати, що Global Money Week’2019 був насичений позитивними емоціями та незабутніми враженнями.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: гроші, ТНЕУ