Цей рік — не виняток, і вже зовсім скоро життєстверджуючі мотиви джазу не дадуть нашому місту впасти у зимову сплячку.
Цими вихідними, 4-5 грудня, Тернопіль прийматиме ХХІ Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez і упродовж двох днів «джазуватиме» сповна, вкотре доводячи, що «музика свободи» не знає ні кордонів, ні меж!
Фестиваль відбуватиметься під гаслом “Історія, що не переривається”. Серед запрошених зірок – музиканти зі США, Італії, Польщі, Швейцарії, Болівії та України.
Музичну імпрезу в суботу, 4 грудня, відкриє гурт Ingrid Arthur (США) разом із українськими та польськими музикантами.
Інгрід Артур – учасниця легендарного гурту The Weather Girls, співала на офіційному прийомі для президента США Барака Обами, отримала три премії Греммі в категорії джаз, поп і ритм-енд-блюз, а її голос називають одним із найпотужніших в історії госпелу. Інгрід вважає, що «музика говорить набагато голосніше, ніж слова, і це єдина річ, яку люди готові слухати».
Акомпануватимуть Інгрід Артур поляки Роман Хранюк і Якуб Мізерацкі та неоднаразові учасники фестивалю – львівське подружжя музикантів Анастасія Літвінюк та Ігор Гнидин.
Того ж дня на сцені драмтеатру виступить польсько-українське тріо «Awatair». Одним із його учасників є добре знайомий тернополянам неперевершений контрабасист Марк Токар. Він виступав з різними групами на різних фестивалях у Німеччині, Польщі, Литві, США, Франції, Італії, Угорщині, Австрії, Грузії, Чехії. Цього разу разом із ним гратимуть саксофоніст Томаш Ґадецкі та барабанщик Міхал Ґос із Польщі.
Уперше на «Jazz Bez» приїде колектив із Швейцарії «Paykuna». Особливістю їхнього виступу стане не тільки оригінальна музика, а й сучасна екохореографія у виконанні болівійського танцюриста. Побачити і послухати «Пайкуну» можна буде 5 грудня.
Четвертим колективом, який виступить у Тернополі, стане «Квартет Антоніо Флінта». Його засновник та керівник – відомий італійський композитор та піаніст чилійського походження, який виконує сучасний джаз у чуттєвих та багатошарових гармонійних композиціях. «Чудовий баланс між технічною майстерністю, знанням історії джазу та сучасною творчістю», – так характеризують музику квартету музичні критики.
Два дні, а яке розмаїття джазових стилів, течій і напрямків — джаз традиційний і авангардний, український і світовий, класичний і сучасний, елітарний і водночас доступний, — кожен обов’язково знайде щось, що полонить його серце і вуха…
Джерело: НОВА Тернопільська газета