Хоча головна «винуватиця» свята до його організації доклалася нівроку: і снігу щедро насипала, і кригу на основній локації свята — Тернопільському ставі — добряче підморозила. Останнє, щоправда, виявилося дуже доречним: адже її — кригу — хто тільки не перевіряв на міцність того святкового дня! І кінні упряжки, і квадроциклісти, і парапланеристи, і ціла сотня лижників, і ще кілька сотень (якщо не більше!) спраглих розваг тернополян, яким 11 лютого — у День зими у файному місті — удома, звісно ж, не сиділося. Та й як тут всидіти, якщо в місті коїться ТАКЕ?.. А що і де відбувалося, «НОВА…» вам зараз розповість.
Селфі… зі сніговиком
«Хо-о-лодно», – тужливо наспівував би Славко Вакарчук, надумай він саме цими лютневими днями, а не «планово», у травні, відвідати Тернопіль… Але морозу боятися — на свято не ходити! Отож, хухаючи на змерзлі руки, школярі та вчителі (учасники міжшкільного конкурсу на снігову скульптуру) і всі бажаючі спробувати себе у ролі «снігового скульптора» взялися лупати сю скалу замерзлий сніг, відсікаючи від нього за методом Мікеланджело все зайве і перетворюючи у шедевр))). Їх колоритні творіння – «рок-гурт сніговиків», «трон для закоханих», «Захар Беркут» і багато-багато інших стали безперечними переможцями у категорії «герої селфі та фото»: зазнимкувати себе і своїх «чад» на їх фоні кортіло усім!
До речі, про «чад»: для «морозостійких» дітей (а таких у нашому місті, як виявилося — ого-го скільки!) на острівці «Чайка» була ціла ігрова програма з танцями та конкурсами. А ще для наймолодших шанувальників зимових спортивних випробувань організували перегони на санчатах, спортивні естафети з елементами зимових видів спорту, зимові ігри і навіть… хокей без ковзанів! А що розваги на свіжому повітрі неабияк розпалюють апетит, то усіх гостей свята у парку ім. Т. Шевченка безкоштовно частували супом та пловом. Кому ж кортіло більшого гастрономічного розмаїття, на традиційному для таких дійств ярмарку «меню» було на будь-який гаманець та смак.
Узагалі ж цьогорічне свято зими, окрім «сталих» епітетів «яскраве», «улюблене» і «традиційне», відтепер отримало ще кілька десятків нових, чи не найголовніший з яких – «спортивно-мистецьке».
Для шанувальників мистецтва на набережній грав муніципальний духовий оркестр «Оркестра Волі», відбувалося театралізоване дійство зустрічі зими з весною, виступали обрядові фольклорні колективи, юні співаки та ансамблі, учасники команд КВК та тернопільські виконавці. «Вінцем» дійства став вечірній виступ на Театральному майдані відомих гуртів «Тінь сонця» та «Широкий лан».
Квадроцикли, параплани, лижі — на День зими суцільні «двіжі»…
Але це ще далеко не все. Бо, окрім розважальної, обрядової складової, свято мало і спортивну «родзинку». Найбільш видовищні дійства – показові виступи сноубордистів, міський турнір з хокею та цьогорічне «ноу-хау» — кубок Тернополя з точності приземлення на параплані на кригу. Розігнавшись з допомогою квадроциклів, спортсмени стартували з протилежного берега ставу і, кружляючи, опускалися неподалік острівця Закоханих, намагаючись максимально точно потрапити у визначену точку приземлення. На видовищні змагання, які наше місто цьогоріч приймало вперше, «себе показати, людей подивитись» приїхали спортсмени з Києва, Львова, Золочева, Кременця, Теребовлі. Свою майстерність продемонстрували і тернопільські парапланеристи, які й були ініціаторами таких змагань.
Але якщо політати судилося далеко не всім, то покататися з вітерцем на санках чи сноутюбі – заввиграшки! Розщедритеся на 50 гривень – на кілька хвилин ви — гордий водій квадроцикла, на 25 – пасажир кінної упряжки… А ті, кому не терпілося продемонструвати, що «в здоровому тілі – здоровий дух», взяли участь у лижних перегонах. Майже сотня лижників віком від 12 до 70-ти (!) пробігли вісім кілометрів вільним стилем.
І звісно ж, які зимові розваги без ковзанки? Розчищених ковзанок біля набережної було аж три, отож, місця вистачило для усіх любителів фігурного катання.
«Традиційно на Стрітення ми намагаємося організувати святкування, щоб тернополяни та гості міста могли гарно провести зиму. Адже люди завжди знали, що, як би не лютувала зима, незабаром настане весна, яка принесе із собою тепло, – зазначив міський голова Сергій Надал. – «Родзинкою» щорічних святкувань Дня зими є те, що відбувається воно і на Тернопільському ставі, і на набережній, що відрізняє наше місто від інших».
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: «Свято Зими», Тернопіль