«Двері нашої кухні зроблені у вигляді сейфа, – зауважує власник відомої у Тернополі м’ясної ресторації Gulden Євген Голоюх. – І це не випадково. У сейфі люди зберігають найцінніше. У нас найцінніше – це кухня, яку надихає наш шеф-кухар Наталія Козлюк. І якщо багато людей, навіть кухарів, стверджують, що їм ніколи не вдається приготувати одну й ту ж страву однаково, то наша Наталя Михайлівна завжди готує однаково смачно».
Нещодавно шеф-кухар м’ясної ресторації Gulden Наталія Козлюк проводила майстер-клас, на якому ділилася з усіма, хто прагне розширити свій гастрономічний кругозір, секретами приготування оригінальних салатів. Спробуйте зготувати принаймні один із них – і ви неодмінно здивуєте своїх близьких. У Свято закоханих це доречно, як ніколи! «Готуючи та прикрашаючи салат, уявляйте, що ви робите його для найдорожчих людей – коханих, рідних чи друзів, і він вам обов’язково вдасться!» – впевнена пані Наталія.
Салат з водоростями і крем-сиром
Водорості викласти у глибоку миску. Яблуко (будь-якого сорту) почистити, порізати скибками і додати до водоростей. Добре перемішати. Заправити гірчичним соусом. – Щоб приготувати соус, потрібно збити гірчицю з медом і соком лимона, потім поступово додавати олію і збивати до однорідної маси. Соусу не шкодуйте, щоб салат не був пісний, але й надто щедро заливати ним страву теж не варто, – радить Наталя Козлюк.
Додати до заправленої суміші моркву, потерту на корейській тертці. Кілька листків салату порізати довільно. Викласти на тарілку салат, на нього – заправлену суміш. На верхівку – кульку крем-сиру. Прикрасити зеленню за смаком.
Салат з печеною індичкою і соусом теріякі
Філе індички замаринувати впродовж години, потім запекти, виклавши м’ясо на деко, застелене фольгою (м’ясо у фольгу не загортати!), при температурі 160 С приблизно 40 хв. – Маринувати філе можна у меді, гірчиці, улюблених приправах. І обов’язково дайте при маринуванні трохи олії, чудово, якщо це буде оливкова олія. Адже індичка сама по собі дещо сухувата, тому, щоб запечене м’ясо було соковитим, треба, маринуючи його, дати якогось жиру, – пояснює шеф-кухар Gulden.
Викласти на тарілку подушку з зелені (салат, рукола, петрушка та ін. – будь-яку зелень, що любите).
– З базиліку давайте у салат лише верхні листочки, інакше страва матиме надто сильний аромат, – радить пані Наталія. – Зелень заправити соусом теріякі: класичний соєвий соус+соус теріякі+олія з часником. Часник пропустити через часникодавку або ж порізати ножем, заправити його олією. Нехай постоїть 5-10 хвилин, щоб олія увібрала в себе запах часнику. Змішати соєвий соус з соусом теріякі і збивати блендером, поступово додаючи по ложці часникової олії.
Помідори черрі порізати навпіл. Свіжий огірок – навскіс півкругами. Викласти огірки і помідори на зелень, полити соусом. Половинку червоної цибулі порізати півкільцями, викласти на салат. Перепелині яйця теж порізати половинками, викласти на салат. Індичку можна нарізати по-різному – кубиками, соломкою, як на салат «Цезар», розібрати на волокна і довільно викласти на салат. Прикрасити зеленню.
Салат з авокадо і червоною рибою
Апельсин порізати кружальцями і викласти на тарілку.
– Замість апельсина можна взяти ківі, яблуко, грушу, грейпфрут – що найбільше любите, – зауважує Наталія Козлюк. – Щоразу салат звучатиме по-іншому, але смачно буде завжди.
Зелень, яка вам смакує (суміш салатів, базилік, петрушка, рукола чи ін.) порвати руками і викласти в миску. Авокадо почистити, порізати брусочками, додати до зелені, заправити соусом карі і перемішати.
– Соус карі готуємо на основі майонезу, – пояснює шеф-кухар. – До майонезу – магазинного чи домашнього – додати приправу карі або ж куркуму, лимонний сік або яблучний оцет. Особисто я даю лимонний сік і кілька крапель яблучного оцту. Пропорції інгредієнтів такі, щоб соус вам смакував: хтось любить кисліший, комусь до смаку більш ніжніший смак. Не бійтеся пробувати та експериментувати!
Заправлену соусом зелень з авокадо викласти на тарілку гіркою. Зверху — шматки червоної риби.
– Це може бути сьомга, лосось, форель, солена чи маринована – що вам найбільше смакує. У «Гульдені» ми для цього салату, як правило, використовуємо форель напівкопчену чи напівсолену. Мені ж особисто найбільше смакує у цьому салаті форель, – зізнається пані Наталя, – яку я сама мариную вдома у морській солі впродовж тижня. Прикрасити салат зеленню.
Салат різати чи рвати руками?
– Хочете – ріжте, хочете – рвіть руками. Робіть, як вам більше подобається, – усміхається Наталія Козлюк. – Кажуть, що від цього змінюється смак салату, мовляв, якщо порвати, він не буде гірчити. Ні, смак салату від того не міняється взагалі! Вся гіркота салату в стеблі, тож вона все одно буде – чи ми салат наріжемо, чи порвемо. А ось на форму це впливає. Коли ми ріжемо салат, він стискається, його форма зменшується. Коли ж беремо листок салату і рвемо, він абсолютно не змінює форми. Порізаний салат треба негайно з’їдати, адже він швидко пускає сік, тож за півгодини-годину перетвориться в суцільну кашу. Якщо ж хочете, щоб салату візуально було більше і він на тарілці виглядав естетичніше, готуєте для гостей і треба, щоб він трошки «почекав», то тоді рвіть руками.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: м'ясна ресторація, рецепт номера