При центрі творчості діє фольклорний колектив із глибоко символічною назвою «Оберіг», адже усі працівники центру – народної культури обереги… Саме завдяки їх творчому неспокою, громадській активності й таланту культурне життя області плідне і багатогранне, а мистецька спадщина багата духовними здобутками.
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості КУ ТОР – це високопрофесійний колектив талановитих фахівців, однодумців, який упевнено дивиться в майбутнє, примножуючи і передаючи у спадок нащадкам усе найкраще, що несе у собі українська культура.
Діяльність центру
Тернопільський обласний методичний центр народної творчості зберігає багаторічні традиції та впроваджує інноваційні форми роботи з розвитку аматорського мистецтва, народних художніх промислів, вивчає, відроджує та популяризує автентичні звичаї й обряди на Тернопіллі.
Основна діяльність центру спрямована на забезпечення всебічної методичної та практичної допомоги клубним установам та аматорським художнім колективам, нематеріальної культурної спадщини, організацію та проведення всеукраїнських, регіональних, обласних культурно-мистецьких заходів, сприяння діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.
Результатом видавничої справи установи є методичні посібники, збірники з аналітичними, репертуарними, сценарними матеріалами тощо. Здійснюється дизайн та розробка афіш, буклетів, запрошень.
Доброю традицією є персональні, групові та загальні виставки під час ювілейних і державних свят, фестивалів і творчих звітів за участю представників влади, громадськості, телебачення, радіо, преси. Центр народної творчості проводить підвищення кваліфікації працівників, спрямоване на послідовне удосконалення професійних знань, умінь та навичок, зростання майстерності, запровадження сучасних форм та методів роботи.
Окрім того, навчально-методичний кабінет нашого центру творчості надає навчально-методичні консультації і послуги та допомогу мистецьким закладам освіти на Тернопіллі.
Сучасність…
– Усі заходи, що відбуваються в області, всі фестивалі, конкурси – усе проходить через Центр народної творчості. Тільки за останніх пів року наш центр провів понад два десятки різноманітних та різнопланових заходів, – зазначає очільник центру Володимир Вермінський. – Долучилися до організації та проведення всеукраїнського фестивалю «Дзвони Лемківщини» у Монастириськах, масштабного фестивалю «Фест Господар» у Денисові, фольклорно-мистецького дійства «Борщівська вишиванка», патріотичного фестивалю «Бишківська упівська звитяга» у селі Бишки Козівської громади і фестивалю патріотичної пісні «Герої не вмирають» у Великих Гаях.
Окрім того, брали участь у виставках майстрів у художньому та краєзнавчому музеях, різноманітних творчих заходах в обласній бібліотеці для молоді. Часто організуємо майстер-класи для учнів шкіл та не залишаємо поза увагою діток з інвалідністю – організовуємо і проводимо майстер-класи та свята, де вони можуть проявити свої таланти у різних жанрах, залучаємо їх до культурно-мистецького життя краю.
Діяльність центру народної творчості висвітлюється у соцмережі Facebook, більше того, у нас навіть є свій YouTube-канал, де викладаємо усе зняте.
… і трішки історії
Тернопільському обласному методичному центру народної творчості виповнилося 82 роки!
Починалася історія закладу з 19 грудня 1939 року – тоді він був утворений як обласний Будинок народної творчості. Після Другої світової війни відновив свою роботу в січні 1945 року. У 1945 році в Тернопільській області діяли 123 хори, 99 драматичних, 9 хореографічних колективів, у 1947-ому — 250 хорових, 430 драматичних, 110 хореографічних, 312 музичних, 5 акробатичних, 49 художніх бригад, 415 самостійних виконавців.
Із здобуттям Україною незалежності центр всебічно сприяв відродженню національної культури, спрямував свою роботу на вивчення, узагальнення та впровадження свят, обрядів, звичаїв, ритуалів, в основу яких покладені традиції українського народу.
ЧИТАЙТЕ
ТА ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАС:
Facebook: ternopilomcnt
Instagram: folk.lore.ter
ДИВІТЬСЯ НАШІ ВІДЕО В YOUTUBE:
https://youtu.be/PKyXOtdz34Y
Телефонуйте: тел./факс (0352) 25-28-75
Приходьте: вул. Медова, 3
Джерело: НОВА Тернопільська газета